Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Branche vreest duurdere kinderopvang door concurrentie uitzenders

Branche vreest duurdere kinderopvang door concurrentie uitzenders

NIJKERK (ANP) - Brancheorganisatie Kinderopvang (BK) vreest dat kinderopvang duurder wordt doordat tussenpartijen, zoals uitzendbureaus, zzp'ers zullen contracteren en zo de prijzen van personeel in de kinderopvang opdrijven. Door de aangekondigde handhaving op schijnzelfstandigheid kunnen veel zzp'ers niet langer als zelfstandige in de kinderopvang blijven werken.

Als zzp'ers vanaf 1 januari in de kinderopvang willen blijven werken, zullen ze in loondienst moeten bij een kinderopvangorganisatie. BK ziet dat een groot aantal zzp'ers dat ook doet. "Helemaal nu de datum van 1 januari in zicht komt", aldus een woordvoerster. Vanaf die datum gaat de Belastingdienst handhaven op zzp'ers die eigenlijk werk doen dat in loondienst moet worden gedaan.

Maar sommige zzp'ers kiezen voor een alternatieve constructie bij een tussenpartij, zoals uitzendbureaus of payrollbedrijven, "die voormalige zzp'ers direct in een hogere salarisschaal indelen". "We zien deze bemiddelaars concurreren op arbeidsvoorwaarden", zegt de woordvoerster, die dit "een kwalijke zaak" noemt.

Flirten

Sommige uitzenders "flirten" volgens de woordvoerster met de cao Kinderopvang, maar komen in de praktijk de voorwaarden uit de cao niet na. Ook bieden ze vaak een minimaal pensioen, terwijl de kinderopvang een "mooi en zeker pensioen" biedt, aldus de woordvoerster. BK, dat duizend van de 3500 kinderopvangorganisaties bijstaat, raadt kinderopvangorganisaties daarom af om na 1 januari met zzp'ers te blijven werken en vooral in te zetten op het aannemen van mensen in vaste dienst. Dat komt de kwaliteit van het werk alleen maar ten goede, denkt de brancheorganisatie.

De concurrentie met tussenpartijen zorgt ervoor dat de prijs voor personeel in de kinderopvang wordt opgestuwd, wat extra kosten voor kinderopvangorganisaties betekent. "Dat zal op een of andere manier weer doorgerekend moeten worden, waarmee we van de regen in de drup belanden", legt de woordvoerster uit. "Waarvan ouders uiteindelijk de dupe zijn."

Aantrekkelijker

Om het werken in loondienst aantrekkelijker te maken, kijken kinderopvangorganisaties kritisch naar hun eigen aanbod, ziet BK. Ze zijn in gesprek met zzp'ers om in dienst te komen en proberen mensen die op zoek zijn naar flexibiliteit tegemoet te komen. Zo wordt het voor zzp'ers "aantrekkelijker om weer in loondienst te komen", zegt de woordvoerster.

Meer uit Financieel

Eredivisievoetbal in tv-pakketten Ziggo, maandprijs omhoog

DEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.

2 uur geleden
Elon Musk valt grof uit naar Franse justitie om onderzoek naar X

PARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.

2 uur geleden
Vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's stijgt

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.

3 uur geleden
Duitse luchtvaart: mogelijk minder vluchten door dure kerosine

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.

5 uur geleden
Chinese export groeit meer dan verwacht

BEIJING (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in april sterker gegroeid dan verwacht, ondanks druk op de wereldeconomie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens cijfers van de Chinese douane steeg de uitvoer met 14,1 procent tegenover een jaar eerder.

6 uur geleden
Records voor S&P 500 en Nasdaq na sterk banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq zijn vrijdag met nieuwe recordstanden gesloten, geholpen door een sterk cijfer over de Amerikaanse banenmarkt. Het banenrapport van de overheid viel veel beter uit dan verwacht. Wel werd bekend dat het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten naar een nieuw dieptepunt is gezakt door zorgen bij huishoudens over een hoge inflatie die de koopkracht ondermijnt.

15 uur geleden
Bloomberg: beursgang AI-chipbedrijf Cerebras wordt groter

SUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - De producent van AI-chips Cerebras Systems wil meer geld ophalen met zijn beursgang op Wall Street dan eerder gepland. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Cerebras van plan de uitgifteprijs bij de beursgang te verhogen vanwege de grote interesse van investeerders. Mogelijk kan het bedrijf maandag met een bekendmaking komen.

15 uur geleden