Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Branche vreest duurdere kinderopvang door concurrentie uitzenders

Branche vreest duurdere kinderopvang door concurrentie uitzenders

NIJKERK (ANP) - Brancheorganisatie Kinderopvang (BK) vreest dat kinderopvang duurder wordt doordat tussenpartijen, zoals uitzendbureaus, zzp'ers zullen contracteren en zo de prijzen van personeel in de kinderopvang opdrijven. Door de aangekondigde handhaving op schijnzelfstandigheid kunnen veel zzp'ers niet langer als zelfstandige in de kinderopvang blijven werken.

Als zzp'ers vanaf 1 januari in de kinderopvang willen blijven werken, zullen ze in loondienst moeten bij een kinderopvangorganisatie. BK ziet dat een groot aantal zzp'ers dat ook doet. "Helemaal nu de datum van 1 januari in zicht komt", aldus een woordvoerster. Vanaf die datum gaat de Belastingdienst handhaven op zzp'ers die eigenlijk werk doen dat in loondienst moet worden gedaan.

Maar sommige zzp'ers kiezen voor een alternatieve constructie bij een tussenpartij, zoals uitzendbureaus of payrollbedrijven, "die voormalige zzp'ers direct in een hogere salarisschaal indelen". "We zien deze bemiddelaars concurreren op arbeidsvoorwaarden", zegt de woordvoerster, die dit "een kwalijke zaak" noemt.

Flirten

Sommige uitzenders "flirten" volgens de woordvoerster met de cao Kinderopvang, maar komen in de praktijk de voorwaarden uit de cao niet na. Ook bieden ze vaak een minimaal pensioen, terwijl de kinderopvang een "mooi en zeker pensioen" biedt, aldus de woordvoerster. BK, dat duizend van de 3500 kinderopvangorganisaties bijstaat, raadt kinderopvangorganisaties daarom af om na 1 januari met zzp'ers te blijven werken en vooral in te zetten op het aannemen van mensen in vaste dienst. Dat komt de kwaliteit van het werk alleen maar ten goede, denkt de brancheorganisatie.

De concurrentie met tussenpartijen zorgt ervoor dat de prijs voor personeel in de kinderopvang wordt opgestuwd, wat extra kosten voor kinderopvangorganisaties betekent. "Dat zal op een of andere manier weer doorgerekend moeten worden, waarmee we van de regen in de drup belanden", legt de woordvoerster uit. "Waarvan ouders uiteindelijk de dupe zijn."

Aantrekkelijker

Om het werken in loondienst aantrekkelijker te maken, kijken kinderopvangorganisaties kritisch naar hun eigen aanbod, ziet BK. Ze zijn in gesprek met zzp'ers om in dienst te komen en proberen mensen die op zoek zijn naar flexibiliteit tegemoet te komen. Zo wordt het voor zzp'ers "aantrekkelijker om weer in loondienst te komen", zegt de woordvoerster.

Meer uit Financieel

Franse bankpresident: land dreigt in gevarenzone te komen

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk dreigt in de problemen te komen als het begrotingstekort 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp) overstijgt in 2026. Dat zegt de president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau.

9 minuten geleden
AEX opent licht lager en beweegt van de 1000-puntengrens af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is woensdag licht lager geopend. Daarmee bewoog de hoofdindex iets weg van de historische mijlpaal van 1000 punten, na het bereiken van een nieuwe recordslotstand dinsdag.

11 minuten geleden
Eurostar vervoert voor het eerst ruim 20 miljoen reizigers

LONDEN (ANP/BELGA) - Eurostar heeft vorig jaar meer dan 20 miljoen reizigers vervoerd via zijn hogesnelheidstreinen, een nieuw record. Vooral tussen Amsterdam en Londen groeide het aantal reizigers.

48 minuten geleden
Reuters: China houdt nu zelf hoogwaardige AI-chips uit VS tegen

BEIJING (ANP) - China ontmoedigt lokale bedrijven nu zelf om hoogwaardige AI-chips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Autoriteiten hebben deze week tegen douanepersoneel gezegd dat de H200-chips het land niet in mogen. De overheid raadt bedrijven af de chips te kopen, tenzij dit noodzakelijk is, melden bronnen aan persbureau Reuters. "De bewoording is zo streng dat het in feite neerkomt op een verbod", zegt een van hen.

57 minuten geleden
Handelsoverschot China groeit ondanks dalende export naar VS

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese handelsoverschot blijft groeien en is aan het eind van 2025 op een recordhoogte van 1,2 biljoen dollar uitgekomen. Dat terwijl de export naar de VS verder daalt. China richt zich nadrukkelijk op de rest van de wereld.

1 uur geleden
Export groeit opnieuw, import kent grootste stijging in jaren

DEN HAAG (ANP) - Nederland exporteerde in november opnieuw een stuk meer goederen dan een jaar eerder. De groei van 4,7 procent is wel iets lager dan de 5,7 procent van oktober, maar wel weer hoger dan in de zes maanden daarvoor. Vooral transportmiddelen en machines gingen vaker naar het buitenland, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

1 uur geleden
Steeds grotere rol AI bij plannen van vakanties

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gebruiken AI-tools bij het plannen van hun vakantie, zo blijkt uit de zogenoemde vakantiemonitor van de ANWB. Kunstmatige hulpmiddelen zoals ChatGPT en Gemini worden niet alleen ingezet om inspiratie op te doen, maar ook om reisschema's samen te stellen, een passende bestemming te vinden en activiteiten te plannen. Zowel vooraf als tijdens de reis. Van alle Nederlanders gebruikt ruim 34 procent zo'n tool daarvoor.

5 uur geleden