Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Branche vreest duurdere kinderopvang door concurrentie uitzenders

Branche vreest duurdere kinderopvang door concurrentie uitzenders

NIJKERK (ANP) - Brancheorganisatie Kinderopvang (BK) vreest dat kinderopvang duurder wordt doordat tussenpartijen, zoals uitzendbureaus, zzp'ers zullen contracteren en zo de prijzen van personeel in de kinderopvang opdrijven. Door de aangekondigde handhaving op schijnzelfstandigheid kunnen veel zzp'ers niet langer als zelfstandige in de kinderopvang blijven werken.

Als zzp'ers vanaf 1 januari in de kinderopvang willen blijven werken, zullen ze in loondienst moeten bij een kinderopvangorganisatie. BK ziet dat een groot aantal zzp'ers dat ook doet. "Helemaal nu de datum van 1 januari in zicht komt", aldus een woordvoerster. Vanaf die datum gaat de Belastingdienst handhaven op zzp'ers die eigenlijk werk doen dat in loondienst moet worden gedaan.

Maar sommige zzp'ers kiezen voor een alternatieve constructie bij een tussenpartij, zoals uitzendbureaus of payrollbedrijven, "die voormalige zzp'ers direct in een hogere salarisschaal indelen". "We zien deze bemiddelaars concurreren op arbeidsvoorwaarden", zegt de woordvoerster, die dit "een kwalijke zaak" noemt.

Flirten

Sommige uitzenders "flirten" volgens de woordvoerster met de cao Kinderopvang, maar komen in de praktijk de voorwaarden uit de cao niet na. Ook bieden ze vaak een minimaal pensioen, terwijl de kinderopvang een "mooi en zeker pensioen" biedt, aldus de woordvoerster. BK, dat duizend van de 3500 kinderopvangorganisaties bijstaat, raadt kinderopvangorganisaties daarom af om na 1 januari met zzp'ers te blijven werken en vooral in te zetten op het aannemen van mensen in vaste dienst. Dat komt de kwaliteit van het werk alleen maar ten goede, denkt de brancheorganisatie.

De concurrentie met tussenpartijen zorgt ervoor dat de prijs voor personeel in de kinderopvang wordt opgestuwd, wat extra kosten voor kinderopvangorganisaties betekent. "Dat zal op een of andere manier weer doorgerekend moeten worden, waarmee we van de regen in de drup belanden", legt de woordvoerster uit. "Waarvan ouders uiteindelijk de dupe zijn."

Aantrekkelijker

Om het werken in loondienst aantrekkelijker te maken, kijken kinderopvangorganisaties kritisch naar hun eigen aanbod, ziet BK. Ze zijn in gesprek met zzp'ers om in dienst te komen en proberen mensen die op zoek zijn naar flexibiliteit tegemoet te komen. Zo wordt het voor zzp'ers "aantrekkelijker om weer in loondienst te komen", zegt de woordvoerster.

Meer uit Financieel

ABP verhoogt pensioenen in januari met 2,8 procent

HEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.

47 minuten geleden
Weinig beweging op Europese beurzen na flinke winsten op woensdag

AMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.

1 uur geleden
Huishoudens betalen volgend jaar iets meer voor stroom en gas

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.

3 uur geleden
NVWA geeft toch geen boete om benaming 'vegetarisch gehakt'

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.

4 uur geleden
Taiwanese autoriteiten doorzoeken woning oud-TSMC-manager om lek

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Autoriteiten in Taiwan hebben huiszoekingen gedaan in woningen van een voormalige leidinggevende van chipfabrikant TSMC. Deze oud-medewerker, Lo Wen-jen, wordt ervan verdacht bedrijfsgeheimen te hebben doorgespeeld aan de Amerikaanse concurrent Intel.

4 uur geleden
Deense woonwinkelketen JYSK kent beste jaar ooit in Nederland

BRABRAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK kende afgelopen boekjaar het beste jaar ooit in Nederland. De Scandinavische retailer zag de omzet en het bedrijfsresultaat in Nederland verder groeien in het boekjaar, dat liep tot eind augustus. Ook internationaal werden recordresultaten behaald, meldt het concern.

6 uur geleden
Boete van 101 miljoen voor Morgan Stanley om ontduiken belasting

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft Morgan Stanley een boete van 101 miljoen euro opgelegd, omdat de Amerikaanse bank dividendbelasting heeft ontdoken in Nederland. Morgan Stanley vroeg via een speciale constructie dividendbelasting terug van de fiscus, terwijl het financiƫle concern daar volgens de openbaar aanklagers geen recht op had.

7 uur geleden