
Branche: vraag naar airco's groot, levering vaak geen probleem
AMSTERDAM (ANP) - Nu de temperaturen in Nederland opeens snel toenemen, groeit de vraag naar airconditioning snel. Dat meldt branchevereniging Techniek Nederland. De levering is volgens de installateurs meestal geen probleem en er is ook nog ruimte om apparaten op redelijk korte termijn te plaatsen. Dat komt door tekorten aan zonnepanelen en warmtepompen en daardoor ontstaat ruimte in de planning van bedrijven.
Dat wil niet zeggen dat er helemaal geen sprake is van wachttijden bij installatiebedrijven. Dat is ook het gevolg van drukte in de branche en de krapte aan monteurs.
Het is vrijdag warm in Nederland. In het zuiden kan het zelfs tropisch worden, met temperaturen van 30 of 31 graden. Zaterdag worden naar verwachting nog hogere temperaturen bereikt. In het zuidoosten van het land kan dan de 35 graden worden aangetikt.
Voldoende voorraad
MediaMarkt merkt altijd dat de verkoop van airco's duidelijk stijgt als dit soort hete periodes in aantocht zijn. Hoe hard de verkoop precies oploopt wil de winkelketen niet zeggen omdat dit concurrentiegevoelige informatie is. "We zorgen ervoor dat we voldoende voorraad hebben in de winkels zodat klanten niet zonder airco hoeven terug te keren naar huis", zegt een woordvoerder.
Bol.com laat weten dat de verkoop van airco's de afgelopen dagen is verdubbeld. De apparaten zijn nog steeds leverbaar volgens de webwinkel. "Ook waterpistolen en parasols zijn in trek", zegt een woordvoerster.
Bodembron
Techniek Nederland heeft ook een tip voor woningbezitters met een warmtepomp. "Niet alle eigenaren weten dat het systeem ook in de zomer kan bijdragen aan een aangenaam woonklimaat", aldus de branchevereniging. Het systeem kan de temperatuur in huis met 2 tot 3 graden laten dalen.
Bij warmtepompen met een bodembron zorgt het relatieve koele bodemwater ervoor dat de woning passief wordt gekoeld. Warmtepompen die de buitenlucht als bron hebben kunnen warmte afgeven aan de buitenlucht. "Zo maakt het systeem koel water dat vervolgens door de vloerverwarming stroomt", aldus Techniek Nederland.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - CNV en FNV zijn "verrast" over de overname van Douwe Egberts-moederbedrijf JDE Peet's door het Amerikaanse Keurig Dr Pepper die maandagochtend werd bekendgemaakt. De vakbonden hebben vragen over de toekomst van Nederlandse vestigingen van JDE Peet's door die overname ter waarde van 15,7 miljard euro.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Het Noorse Northern Lights-project voor de opslag van CO2 heeft de eerste hoeveelheden koolstofdioxide ontvangen en opgeslagen. Dat meldt het samenwerkingsproject van de olie- en gasconcerns Shell, Equinor en TotalEnergies maandag. Het gaat om afgevangen CO2 die via een industrieel proces vloeibaar wordt gemaakt en daarna permanent ondergronds wordt opgeslagen.
2 uur geledenFREDERICIA (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted heeft op de aandelenbeurs in Kopenhagen een flinke koersval gemaakt. De waarde van het aandeel daalde maandag tot het laagste niveau ooit. De Amerikaanse overheid heeft vrijdag alle werkzaamheden stilgelegd van een groot windmolenpark van Ørsted voor de kust bij de staat Rhode Island.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Fastfoodketen Taco Bell maakt een doorstart in Nederland. Volgens curator Maarten Jansen wordt de failliete maker van burrito's, taco's en quesadilla's overgenomen door SYMBRO. Die franchisepartij runt in het Verenigd Koninkrijk al meer dan honderd Taco Bell- en KFC-locaties.
2 uur geledenBEIJING (ANP/DPA) - China heeft de capaciteit van kolencentrales in de eerste helft van 2025 uitgebreid naar het hoogste niveau in negen jaar, meldt het Centrum voor Energieonderzoek en Schone Lucht (CREA). Ondanks de snelle groei van hernieuwbare energiebronnen in het land vertoont de bouw van kolencentrales volgens de denktank "geen tekenen van afname".
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Bouwconcern BAM gaat aan de slag met de uitbreiding en versterking van het elektriciteits- en waterleidingnet in Limburg. Het bedrijf heeft een samenwerkingsovereenkomst voor twaalf jaar gesloten met netbeheerder Enexis en Waterleiding Maatschappij Limburg (WML). Het project heeft een waarde van zo'n 600 miljoen euro.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - JDE Peet's behoorde maandag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Amerikaanse frisdrankenconcern Keurig Dr Pepper, bekend van 7UP, Schweppes en Dr Pepper, wil het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick overnemen voor 15,7 miljard euro, ofwel 31,85 euro per aandeel.
5 uur geleden