Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Branche: maatregelen EU 'verwoestend' voor sterkedrankindustrie

Branche: maatregelen EU 'verwoestend' voor sterkedrankindustrie

BRUSSEL (ANP) - De tegenmaatregelen van de Europese Unie als reactie op de Amerikaanse importheffingen op staal en aluminium zouden "verwoestende gevolgen" voor de Europese sterkedrankindustrie hebben. Dat meldt brancheorganisatie spiritsEurope. De EU kondigde eigen heffingen aan op Amerikaanse goederen, waaronder sterke dranken. Die maatregelen moeten vanaf 1 april worden ingevoerd.

De belangenbehartiger vreest voor zowel bedrijven uit de EU die in de VS hebben geïnvesteerd als Amerikaanse ondernemingen die activiteiten hebben in Europa. SpiritsEurope verwijst in een verklaring naar het afschaffen van importheffingen op sterke dranken in 1997. Die afschaffing leidde volgens de organisatie tot een flinke groei van de trans-Atlantische handel tot 2018. Dat jaar voerde Donald Trump, toen nog in zijn eerste termijn als Amerikaanse president, voor het eerst weer heffingen in.

"Opnieuw worden sterke dranken het slachtoffer van een ongerelateerd handelsgeschil", zegt directeur handel en economische zaken Pauline Bastidon van spiritsEurope. "Zoals we in onze talrijke contacten met de Europese Commissie de afgelopen zeven jaar hebben benadrukt, begrijpen we niet hoe dit zal helpen bij het bredere, ongerelateerde geschil over staal en aluminium."

Meer uit Financieel

Frans olieconcern TotalEnergies keert terug naar Venezuela

CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.

28 minuten geleden
Dieselprijs aan Franse pomp naar record van gemiddeld 2,41 euro

PARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.

2 uur geleden
FT: Chinese eigenaar wil oudste bank van Luxemburg verkopen

LUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.

3 uur geleden
Minister Bessent en Chinese vicepremier He praten in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.

5 uur geleden
Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

22 uur geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

1 dag geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

1 dag geleden