Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Branche: hout blijft duur door gevolgen coronapandemie

Branche: hout blijft duur door gevolgen coronapandemie

TILBURG (ANP) - De prijs van hout blijft de komende drie maanden hoog en zal op korte termijn ook niet dalen, meldt brancheorganisatie EPV. Dat komt onder meer door problemen die voortvloeien uit de coronapandemie, zoals transportproblemen. Ook zorgt de vakantieperiode voor het tijdelijk stilliggen van zagerijen. Die hadden door de virusuitbraak al een lage voorraad, en kunnen deze nog niet snel genoeg aanvullen.

Ook is de productiecapaciteit in de zagerijsector nog steeds te beperkt ten opzichte van de hoeveelheid orders die binnenkomt. Dit wordt het komende kwartaal zeker nog niet ingelopen, voorspelt de EPV, die producenten, handelaren en reparateurs van houten verpakkingen zoals pallets, kisten en kratten vertegenwoordigt.

Ook is het transport een probleem door het tekort aan vrachtwagens en containers. Daardoor is het vervoer van het hout "extreem duur". Dan is er nog de vraag naar hout vanuit China. De transportproblemen temperen die vraag nu nog enigszins, maar op het moment dat het hout weer goed vervoerd kan worden, denkt de brancheorganisatie dat daardoor de druk op de Europese houtmarkt alleen maar zal toenemen. De Nederlandse houtverwerkende industrie haalt haar hout grotendeels uit Europese productiebossen.

Aanbieders van hout houden zich door de problemen niet meer aan de afspraken met inkooporganisaties, wat gevolgen heeft voor de prijzen, signaleert de EPV verder. De meerderheid van de aanbieders hanteert momenteel maand- of dagprijzen in plaats van de gebruikelijke afspraken per kwartaal. Daardoor krijgen houtinkopers te maken met tussentijdse prijsverhogingen. Op korte termijn zullen deze prijsstijgingen ook niet verdwijnen, denkt de EPV, onder meer vanwege de aantrekkende economie, grote bouwprojecten die blijven doorgaan en het groeiende gebruik van hout in de bouw.

Meer uit Financieel

Opnieuw winst op Wall Street, Dell grote winnaar na goede cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.

2 uur geleden
Investeerder Castlelake overweegt overnamebod op easyJet

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.

2 uur geleden
Universal Music verwerpt overnamebod van miljardair Ackman

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.

2 uur geleden
Unilever steekt 270 miljoen dollar in nieuw innovatiecentrum VS

LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.

4 uur geleden
AEX sluit licht lager, bouwbedrijf BAM uitblinker op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.

6 uur geleden
Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

8 uur geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

8 uur geleden