
Branche blij dat Nederland proeverijen kweekvlees mogelijk maakt
DEN HAAG (ANP) - Kweekvleesbedrijven Meatable en Mosa Meat zijn blij dat het proeven van kweekvlees nu ook in Nederland mogelijk wordt. In samenwerking met de bedrijven heeft de overheid namelijk een werkwijze opgesteld die dit regelt, compleet met voorwaarden waaraan moet worden voldaan om proeverijen te organiseren. Nederland is daarmee het eerste land in de Europese Unie waar je kweekvlees kan proeven.
"Dit is ontzettend goed nieuws voor Nederland", stelt Meatable-directeur Krijn de Nood. "Door het proeven van deze producten mogelijk te maken, houden we onze voortrekkersrol in Europa en daarbuiten. Dit betekent dat we consumenten kunnen laten proeven en ervaren, en onze producten met hun feedback nog beter kunnen maken." Kweekvlees is dierlijk vlees dat gemaakt is door enkele dierlijke cellen zich te laten vermenigvuldigen. Op die manier willen bedrijven als Meatable vlees maken zonder de nadelige gevolgen van de huidige industriële landbouw zoals vervuiling en dierenleed.
De Delftse start-up liet mensen in Singapore eerder al worstjes proeven van in het lab gekweekt varkensvlees. Dat gebeurde in mei tijdens een evenement met commerciële partners en vertegenwoordigers van een overheidsorgaan. Singapore geldt als een van de voorlopers bij het toelaten van kweekvlees op de markt. De eerste producten van Meatable moeten volgend jaar ook al in Singapore in de supermarkt en de horeca te verkrijgen te zijn. In eerste instantie gebeurt dat in de vorm van worstjes en dumplings met vleesvulling.
Meer uit Financieel
OMAHA (ANP/BLOOMBERG) - De beroemde Amerikaanse beursmiljardair Warren Buffett heeft zijn enorme bulk cashgeld in het afgelopen kwartaal verder zien oplopen tot een recordbedrag van 347,7 miljard dollar, omgerekend 308 miljard euro. De superbelegger deed opnieuw grote pakketten aandelen van de hand, terwijl hij maar moeilijk aantrekkelijke investeringskansen weet te vinden.
1 uur geledenOMAHA (ANP/BLOOMBERG) - De beroemde Amerikaanse beursmiljardair Warren Buffett heeft zijn enorme bulk cashgeld in het afgelopen kwartaal verder zien oplopen tot een recordbedrag van 347,7 miljard dollar, omgerekend 308 miljard euro. De superbelegger deed opnieuw grote pakketten aandelen van de hand, terwijl hij maar moeilijk aantrekkelijke investeringskansen weet te vinden.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse regering denkt volgende maand tot een handelsakkoord met de Verenigde Staten te komen, ondanks aanhoudende spanningen over Amerikaanse invoerheffingen op Japanse auto's. Dat zegt Ryosei Akazawa, de belangrijkste handelsonderhandelaar van Japan.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering zoekt naar mogelijkheden om de belastingvrijstelling voor non-profitorganisaties op te heffen. Dat schrijft de Amerikaanse krant The Wall Street Journal. Bronnen melden aan de krant dat juristen van de Amerikaanse belastingdienst (IRS) onderzoeken of ze de regels kunnen wijzigen die bepalen hoe non-profitorganisaties de belastingvrije status kan worden ontzegd.
4 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - De landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie volgende maand opnieuw verhogen. Dit is de tweede maand op rij dat het kartel zijn productie sterker verhoogt dan oorspronkelijk gepland, waardoor de olieprijzen verder kunnen dalen. Voor automobilisten kan dit een voordeel opleveren aan de pomp.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM moet vluchten annuleren, omdat de onderhoudsprocedure voor zeven Boeing 787-toestellen niet op de juiste manier is gevolgd door de luchtvaartmaatschappij. Voor zaterdag zijn drie vluchten geannuleerd, naar Mexico, Chicago en Portland. Deze passagiers worden omgeboekt en hebben twee tot vijf uur vertraging. De 250 passagiers naar Mexico hebben een dag vertraging.
6 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India heeft de import van alle goederen uit Pakistan per direct verboden, nu de spanningen tussen de twee landen oplopen na een dodelijke terreuraanslag vorige maand. "Deze maatregel wordt genomen in het belang van de nationale veiligheid en het openbaar beleid", staat in een verklaring van het Indiase ministerie van Buitenlandse Handel. "Uitzonderingen op het verbod vereisen voorafgaande goedkeuring van de overheid."
7 uur geleden