Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Branch dagwinnaar, Howes blijft leider bij motoren Dakar Rally

Branch dagwinnaar, Howes blijft leider bij motoren Dakar Rally

RIYAD (ANP) - Ross Branch (Hero) uit Botswana heeft zondag de achtste etappe van de Dakar Rally in Saudi-Arabië bij de motoren gewonnen. Branch nam halverwege de rit van Al Duwadimi naar Riyad de leiding over van de Amerikaan Mason Klein (KTM), die na een tijdstraf als derde eindigde. De Australiër Daniel Sanders (GasGas) werd tweede op ruim 3 minuten.

Klein leek eerst de leiding in het klassement over te nemen, maar door de straf van 2 minuten ging dat niet door. De koppositie blijft in handen van zijn landgenoot Skyler Howes, die als zeventiende eindigde op 15.06 minuten van etappewinnaar Branch. De Argentijn Kevin Benavides en Klein volgen beiden op 1 minuut en 13 seconden van Howes.

Branch is al de achtste motorrijder die in deze Dakar Rally (inclusief proloog) een etappe wint. Geen enkele rijder slaagde er tot dusver in twee dagzeges te boeken. De Botswaan won in 2020 al eens een etappe in de woestijnrally die nog een week duurt. Maandag volgt een officiële rustdag.

Auto's

Sébastien Loeb, negenvoudig wereldkampioen rallyrijden, schreef de 346 kilometer lange proef bij de auto's op zijn naam. De Fransman profiteerde van een tijdstraf voor Carlos Sainz. De Spanjaard legde de proef als snelste af, maar kreeg 5 strafminuten bij zijn tijd opgeteld omdat hij meer dan 40 kilometer per uur te hard had gereden op een stuk in het parcours waar 30 kilometer per uur als maximumsnelheid gold.

Sainz eindigde nu als derde, ook nog achter Nasser Al-Attiyah. De titelverdediger uit Qatar heeft de leiding in het algemeen klassement bij de auto's nog altijd stevig in handen.

De Tsjech Martin Macik boekte zijn vierde dagsucces bij de trucks. Hij was 59 seconden sneller dan de Nederlander Mitchel van den Brink. De Tsjech Alais Lopres finishte als derde en behield de leiding in het algemeen klassement. Hij liep uit op Martin van den Brink, die in de proef een kwartier verloor op Loprais. Janus van Kasteren, de winnaar van de zevende etappe, verspeelde ook veel tijd. Hij staat nog wel derde in de tussenstand.

Meer uit Sport

Tennisster Muchová na hittepauze naar finale Bad Homburg

BAD HOMBURG (ANP) - De Tsjechische tennisster Karolína Muchová heeft zich vrijdag - na een hittepauze van anderhalf uur - geplaatst voor de finale van het grastoernooi van Bad Homburg. Ze was in twee sets te sterk voor de Roemeense Elena-Gabriela Ruse: 6-4 6-4. Tussen die sets zat de pauze in het stadje nabij Frankfurt.

5 uur geleden
Osaka bereikt eerste finale op gras op tennistoernooi Bad Homburg

BAD HOMBURG VOR DER HÖHE (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft in Duitsland voor het eerst in haar carrière een finale van een grastoernooi bereikt. De viervoudig grandslamkampioene uit Japan was in de halve finale van het toernooi van Bad Homburg met 6-3 6-3 te sterk voor de Chinese Wang Xinyu.

9 uur geleden
Griekspoor treft Australiër Duckworth in eerste ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor treft in de eerste ronde van Wimbledon de Australiër James Duckworth. Botic van de Zandschulp begint het grandslamtoernooi in Londen met een partij tegen de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, terwijl Jesper de Jong tegen Rinky Hijikata uit Australië speelt. Dat is het resultaat van de loting op vrijdag.

11 uur geleden
Geen Tour de France voor klimmer Bilbao in afscheidsjaar

MANAMA (ANP) - De Spaanse wielrenner Pello Bilbao zal in zijn afscheidsjaar geen Tour de France rijden. De 36-jarige klimspecialist is niet op tijd hersteld van een virale infectie die hij opliep in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes (voorheen het Critérium du Dauphiné). Dat meldde zijn ploeg Bahrain-Victorious op X.

23 uur geleden
Verstappen hoopt op betere Red Bull in 'thuisrace' Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is recordhouder met vier zeges in de Grote Prijs van Oostenrijk, maar een vijfde zege in zijn andere 'thuisrace' ligt niet voor de hand. De Red Bull van de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 presteert dit seizoen ondermaats vergeleken met de grote concurrenten Mercedes en Ferrari. De Nederlander hoopt dat zijn auto met een upgrade weer iets beter gaat presteren.

1 dag geleden
Hamilton onthult 'pijnlijke' nekblessure in begintijd bij Ferrari

SPIELBERG (ANP) - Lewis Hamilton heeft onthuld dat een nekblessure hem kwelde in zijn eerste weken bij Ferrari. "Ik crashte begin vorig jaar tijdens een van mijn eerste tests in de Ferrari heel hard tegen de muur. Een van mijn nekwervels raakte beschadigd en daarbij werd een zenuw geraakt", vertelde de zevenvoudig wereldkampioen aan de media op de persdag van de Formule 1 voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.

1 dag geleden
Mercedes dreigt met teamorders voor Antonelli en Russell

SPIELBERG (ANP) - Kimi Antonelli en George Russell kunnen teamorders van Mercedes verwachten als een van de twee duidelijk sneller is en de druk van rivalen groot. Dat zei WK-leider Antonelli tegen verslaggevers op de persdag van de Formule 1, voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.

1 dag geleden