Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brambilla verrast met eindzege in Tour des Alpes

Brambilla verrast met eindzege in Tour des Alpes

BLAUSASC (ANP) - De Italiaan Gianluca Brambilla heeft verrassend de Tour des Alpes Maritimes et du Var gewonnen. De Italiaan van Trek-Segafredo behoorde in de derde en laatste etappe tot een groep vroege vluchters en bleef alleen voorop over. Brambilla hield op de streep net voldoende tijd over om de Canadees Michael Woods als klassementsleider te onttronen.

Achter Brambilla finishte de Britse Girowinaar Tao Geoghegan Hart op 13 seconden als tweede. In het eindklassement bleef de 33-jarige Italiaan Woods 5 seconden voor. Bauke Mollema, ploeggenoot van Brambilla en winnaar van de eerste etappe, sloot de driedaagse af als derde.

Brambilla was mee in een groep van aanvankelijk dertien renners waarbij de Fransman Rudy Molard (Groupama) het best geklasseerd was. Maar toen diens land- en ploeggenoot Valentin Madouas aanviel, was Brambilla de enige die nog kon volgen. Zo kwamen er twee renners voorop die 13 seconden moesten goedmaken op Woods. Op de laatste klim ging de Italiaan alleen op jacht naar de dag- en eindzege. Woods, van de ploeg Israel Start-up Nation, zat geïsoleerd terwijl Mollema, de nummer 2 in het klassement, uiteraard niet achter zijn ploeggenoot van Trek aanging.

Brambilla had sinds zijn ritzege in 2016 in de Ronde van Spanje niet meer gewonnen. "De ploegleiding is altijd in mij blijven geloven. Daarvoor betaal ik ze nu terug", zei de Italiaan, die sinds enkele jaren in Monaco woont. "Ik ken de wegen hier heel goed, dat hielp zeker vandaag."

Meer uit Sport

Verstappen is plezier kwijt: nadenken over toekomst in Formule 1

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.

4 uur geleden
Antonelli ondanks 'verschrikkelijke start' jongste WK-leider ooit

SUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.

4 uur geleden
Antonelli zegeviert ook in Grote Prijs Japan, Verstappen achtste

SUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.

5 uur geleden
Martín wint sprintrace MotoGP in Texas, Bezzecchi crasht

AUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.

7 uur geleden
Teambaas Mekies wil van GP Japan leren voor verbetering Red Bull

SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.

1 dag geleden
Pidcock niet meer van start in Catalonië na val in ravijn

BERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.

1 dag geleden
Verstappen na mislukte kwalificatie niet boos maar gelaten

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.

1 dag geleden