Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brambilla verrast met eindzege in Tour des Alpes

Brambilla verrast met eindzege in Tour des Alpes

BLAUSASC (ANP) - De Italiaan Gianluca Brambilla heeft verrassend de Tour des Alpes Maritimes et du Var gewonnen. De Italiaan van Trek-Segafredo behoorde in de derde en laatste etappe tot een groep vroege vluchters en bleef alleen voorop over. Brambilla hield op de streep net voldoende tijd over om de Canadees Michael Woods als klassementsleider te onttronen.

Achter Brambilla finishte de Britse Girowinaar Tao Geoghegan Hart op 13 seconden als tweede. In het eindklassement bleef de 33-jarige Italiaan Woods 5 seconden voor. Bauke Mollema, ploeggenoot van Brambilla en winnaar van de eerste etappe, sloot de driedaagse af als derde.

Brambilla was mee in een groep van aanvankelijk dertien renners waarbij de Fransman Rudy Molard (Groupama) het best geklasseerd was. Maar toen diens land- en ploeggenoot Valentin Madouas aanviel, was Brambilla de enige die nog kon volgen. Zo kwamen er twee renners voorop die 13 seconden moesten goedmaken op Woods. Op de laatste klim ging de Italiaan alleen op jacht naar de dag- en eindzege. Woods, van de ploeg Israel Start-up Nation, zat geïsoleerd terwijl Mollema, de nummer 2 in het klassement, uiteraard niet achter zijn ploeggenoot van Trek aanging.

Brambilla had sinds zijn ritzege in 2016 in de Ronde van Spanje niet meer gewonnen. "De ploegleiding is altijd in mij blijven geloven. Daarvoor betaal ik ze nu terug", zei de Italiaan, die sinds enkele jaren in Monaco woont. "Ik ken de wegen hier heel goed, dat hielp zeker vandaag."

Meer uit Sport

Van Gerwen verliest al in eerste ronde World Series of Darts

AMSTERDAM (ANP) - Michael van Gerwen is al in de eerste ronde van de World Series of Darts Finals uitgeschakeld. De 37-jarige Nederlandse titelverdediger ging in de AFAS Live in Amsterdam met 6-5 onderuit tegen de Noord-Ier Daryl Gurney. Van Gerwen miste zes matchdarts.

3 uur geleden
Van Empel maakt na maandenlange pauze comeback in wielrennen

DEN HAAG (ANP) - Fem van Empel keert na een maandenlange pauze terug in het wielrennen. De drievoudig wereldkampioene veldrijden sluit per direct aan bij de Franse ploeg FDJ United-SUEZ, waar ook Demi Vollering onder contract staat.

7 uur geleden
Van de Zandschulp had 'klapper' op US Open nodig voor carrière

DEN BOSCH (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft met zijn plaats in de kwartfinale van de laatste US Open een belangrijke stap in zijn loopbaan gezet. "Ik wist altijd het geloof in mezelf te behouden. En ik wist dat ik wat moois zou kunnen laten zien. Maar je wilt dat toch op een bepaald moment echt doen. Dat het dan lukt op de US Open is extra mooi", zei de 30-jarige tennisser donderdag in Den Bosch in aanloop naar de ontmoeting in de Davis Cup met Colombia.

11 uur geleden
Elliott nieuwe technische baas Formule 1-team Alpine

ENSTONE (ANP) - De Brit Mike Elliott wordt de nieuwe technische baas bij het Formule 1-team Alpine. Hij krijgt officieel de rol van 'chief technical officer' bij het team van de coureurs Pierre Gasly en Franco Colapinto, meldt Alpine in een persbericht.

12 uur geleden
Davis Cup-team heeft ruzie bijgelegd voor duel met Colombia

DEN BOSCH (ANP) - De rijen van het Nederlandse Davis Cup-team zijn weer gesloten. Volgens captain Paul Haarhuis zijn strubbelingen tussen de tennissers Tallon Griekspoor en Jesper de Jong "uitgesproken" en kijkt het team weer vooruit. Dat stelde Haarhuis in de Maaspoort in Den Bosch waar Nederland in de World Group I vrijdag en zaterdag tegen Colombia speelt. "De sfeer is goed", aldus Haarhuis donderdag in Den Bosch.

13 uur geleden
Van de Zandschulp begint in Davis Cup tegen Colombiaan Rodriguez

DEN BOSCH (ANP) - Botic van de Zandschulp speelt vrijdag om 14.00 uur de eerste partij in de Davis Cup in Den Bosch tegen de Colombiaan Johan Alexander Rodriguez. Daarna zullen Tallon Griekspoor en Nicolás Mejía het tweede enkelspel spelen. Dat heeft de loting in Den Bosch op donderdag uitgewezen. Op zaterdag wordt het eerste dubbelspel gespeeld, waarna nog twee enkelspelen volgen.

15 uur geleden
Oud-voorzitter Kroes (87) van de Elfstedentocht overleden

LEEUWARDEN (ANP) - Henk Kroes, de voormalige voorzitter van de Vereniging De Friesche Elf Steden, is dinsdag op 87-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn familie in een persbericht. Kroes was voorzitter tijdens de voorlopig laatste Elfstedentocht in 1997.

1 dag geleden