Brama terug in selectie FC Twente
ENSCHEDE (ANP) - Wout Brama maakt deel uit van de selectie van FC Twente voor de thuiswedstrijd tegen AZ van zaterdagavond. Het is de eerste keer in 2020 dat coach Gonzalo Garcia een beroep doet op de routinier. Na de nederlaag bij Emmen van afgelopen dinsdag was er veel onrust bij de club, niet in het minst omdat supporters min of meer de terugkeer van Brama eisten.
Javier Espinosa, Aitor en Emil Berggreen ontbreken tegen AZ. Espinosa is geschorst, Aitor en Berggreen zijn geblesseerd. "Verder zijn er nog wat kleine blessures bij enkele spelers. We moeten kijken hoe dat er morgen voorstaat", aldus Garcia.
Na de wedstrijd tegen Emmen kwam het tot een gesprek tussen supporters en de trainersstaf, die daarbij geen al te positief beeld van Brama schetste. Onder leiding van technisch directeur Ted van Leeuwen volgden een dag later gesprekken tussen Brama en de trainers, waarbij de betrokkenen afspraken voortaan enkel nog het 'clubbelang' te zullen dienen.
Focussen op voetbal
"De situatie van afgelopen dagen heeft tijd en energie gekost. Wat gebeurd is, is gebeurd, wij moeten verder", zegt Garcia. "Wij moeten ons weer focussen op het voetbal en de beste manier vinden zodat de jongens kunnen presteren. Emmen was onze minste wedstrijd na de winterstop. Tegen AZ moeten wij weer het niveau laten zien van de weken daarvoor."
Of Brama tegen AZ in de basis staat wilde Garcia nog niet zeggen.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Oud-voetballer Gennaro Gattuso is de nieuwe trainer van Lazio. De 48-jarige wereldkampioen van 2006, die begin april vertrok als bondscoach van Italië na het mislopen van het WK-ticket, is bij de club uit Rome de opvolger van de Italiaan Maurizio Sarri. Zijn landgenoot moest vertrekken na de negende plaats in de competitie en de verloren bekerfinale.
36 minuten geledenSZCZECIN (ANP) - Trainer Óscar García heeft enkele dagen na zijn vertrek bij Ajax een nieuwe club gevonden. De Spanjaard gaat aan de slag bij Pogoń Szczecin, een club uit de hoogste Poolse divisie.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Algerije heeft op het wereldkampioenschap voetbal een belangrijke zege geboekt op Jordanië. Het elftal van bondscoach Vladimir Petković won in San Francisco met 2-1.
9 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Noorwegen gaat door na de zestiende finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Ståle Solbakken won in de nacht van maandag op dinsdag met 3-2 van Senegal. Aanvaller Erling Haaland was met twee doelpunten wederom belangrijk voor de ploeg.
12 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk staat na twee overwinningen in de zestiende finales van het WK voetbal. De wereldkampioen van 1998 en 2018 versloeg Irak (3-0), na een zege in het eerste duel op Senegal (3-1).
13 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - De voetballers van Frankrijk en Irak zijn ongeveer twee uur later aan de tweede helft van hun wedstrijd op het WK begonnen. Tijdens de rust van het duel in Philadelphia bliksemde het binnen een straal van 13 kilometer rond het stadion. Dat was voor de lokale autoriteiten reden in te grijpen.
14 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - De tweede helft van het duel tussen Frankrijk en Irak op het WK is voorlopig met een uur uitgesteld. Het regent en onweert in Philadelphia en de lokale autoriteiten vinden het te gevaarlijk om verder te spelen. De toeschouwers op onoverdekte tribunes zijn verzocht de tribunes te verlaten en zich in veiligheid te brengen.
16 uur geleden