Brama terug in selectie FC Twente
ENSCHEDE (ANP) - Wout Brama maakt deel uit van de selectie van FC Twente voor de thuiswedstrijd tegen AZ van zaterdagavond. Het is de eerste keer in 2020 dat coach Gonzalo Garcia een beroep doet op de routinier. Na de nederlaag bij Emmen van afgelopen dinsdag was er veel onrust bij de club, niet in het minst omdat supporters min of meer de terugkeer van Brama eisten.
Javier Espinosa, Aitor en Emil Berggreen ontbreken tegen AZ. Espinosa is geschorst, Aitor en Berggreen zijn geblesseerd. "Verder zijn er nog wat kleine blessures bij enkele spelers. We moeten kijken hoe dat er morgen voorstaat", aldus Garcia.
Na de wedstrijd tegen Emmen kwam het tot een gesprek tussen supporters en de trainersstaf, die daarbij geen al te positief beeld van Brama schetste. Onder leiding van technisch directeur Ted van Leeuwen volgden een dag later gesprekken tussen Brama en de trainers, waarbij de betrokkenen afspraken voortaan enkel nog het 'clubbelang' te zullen dienen.
Focussen op voetbal
"De situatie van afgelopen dagen heeft tijd en energie gekost. Wat gebeurd is, is gebeurd, wij moeten verder", zegt Garcia. "Wij moeten ons weer focussen op het voetbal en de beste manier vinden zodat de jongens kunnen presteren. Emmen was onze minste wedstrijd na de winterstop. Tegen AZ moeten wij weer het niveau laten zien van de weken daarvoor."
Of Brama tegen AZ in de basis staat wilde Garcia nog niet zeggen.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
56 minuten geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de proflicentie behouden. Dat heeft de advocaat-generaal vrijdag geconcludeerd over een arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies van de advocaat-generaal neemt de Hoge Raad later een beslissing.
5 uur geleden