Brama terug in selectie FC Twente
ENSCHEDE (ANP) - Wout Brama maakt deel uit van de selectie van FC Twente voor de thuiswedstrijd tegen AZ van zaterdagavond. Het is de eerste keer in 2020 dat coach Gonzalo Garcia een beroep doet op de routinier. Na de nederlaag bij Emmen van afgelopen dinsdag was er veel onrust bij de club, niet in het minst omdat supporters min of meer de terugkeer van Brama eisten.
Javier Espinosa, Aitor en Emil Berggreen ontbreken tegen AZ. Espinosa is geschorst, Aitor en Berggreen zijn geblesseerd. "Verder zijn er nog wat kleine blessures bij enkele spelers. We moeten kijken hoe dat er morgen voorstaat", aldus Garcia.
Na de wedstrijd tegen Emmen kwam het tot een gesprek tussen supporters en de trainersstaf, die daarbij geen al te positief beeld van Brama schetste. Onder leiding van technisch directeur Ted van Leeuwen volgden een dag later gesprekken tussen Brama en de trainers, waarbij de betrokkenen afspraken voortaan enkel nog het 'clubbelang' te zullen dienen.
Focussen op voetbal
"De situatie van afgelopen dagen heeft tijd en energie gekost. Wat gebeurd is, is gebeurd, wij moeten verder", zegt Garcia. "Wij moeten ons weer focussen op het voetbal en de beste manier vinden zodat de jongens kunnen presteren. Emmen was onze minste wedstrijd na de winterstop. Tegen AZ moeten wij weer het niveau laten zien van de weken daarvoor."
Of Brama tegen AZ in de basis staat wilde Garcia nog niet zeggen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
12 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
12 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
14 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
14 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.
14 uur geledenGLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.
14 uur geleden