Brama blijft na excuses Boschker bij FC Twente
ENSCHEDE (ANP) - Wout Brama blijft bij FC Twente voetballen. De middenvelder, die volgende maand zijn 34e verjaardag viert, had een aflopend contract in Enschede, maar bereikte met de clubleiding een akkoord over verlenging met een jaar. Daar ging wel een gesprek met keeperstrainer Sander Boschker aan vooraf. Boschker bood zijn voormalige teamgenoot excuses aan voor wat eerder dit jaar gebeurde.
De oud-doelman van Twente had zich in februari tijdens een vertrouwelijk gesprek met boze supporters na de verloren wedstrijd tegen FC Emmen nogal kritisch uitgelaten over Brama, met wie hij in 2010 de landstitel veroverde. Het gesprek werd opgenomen en al snel openbaar gemaakt.
"De manier waarop ik tijdens het bewuste gesprek werd neergezet, vond ik niet kunnen", zegt Brama. "Ik zet daar nu een streep onder, dat ligt achter ons. We gaan verder, we hebben elkaar hard nodig."
Noodzakelijk gesprek
Boschker erkent dat hij fout zat. "Het beeld dat ik van Wout heb geschetst, was niet correct." Volgens algemeen directeur Paul van der Kraan was het noodzakelijk dat Boschker en Brama met elkaar aan tafel gingen. "Wout kwam in een kwaad daglicht te staan, zo ken ik hem helemaal niet", aldus Van der Kraan. "De manier waarop we daarna met de situatie zijn omgegaan, was niet goed. Het kan niet zo zijn dat er op die manier openlijk over een werknemer wordt gesproken, dat is FC Twente onwaardig en daarvoor zijn excuses op zijn plaats."
Brama komt uit de jeugdopleiding van Twente en speelt al een groot deel van zijn carrière voor de club uit Enschede. Vorig seizoen speelde hij weinig, mede vanwege een moeizame verstandhouding met de inmiddels vertrokken hoofdtrainer Gonzalo Garcia. Met de nieuwe trainer Ron Jans werkte Brama eerder samen bij PEC Zwolle.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
3 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
6 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
10 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
1 dag geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
1 dag geleden