Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brama blijft na excuses Boschker bij FC Twente

Brama blijft na excuses Boschker bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Wout Brama blijft bij FC Twente voetballen. De middenvelder, die volgende maand zijn 34e verjaardag viert, had een aflopend contract in Enschede, maar bereikte met de clubleiding een akkoord over verlenging met een jaar. Daar ging wel een gesprek met keeperstrainer Sander Boschker aan vooraf. Boschker bood zijn voormalige teamgenoot excuses aan voor wat eerder dit jaar gebeurde.

De oud-doelman van Twente had zich in februari tijdens een vertrouwelijk gesprek met boze supporters na de verloren wedstrijd tegen FC Emmen nogal kritisch uitgelaten over Brama, met wie hij in 2010 de landstitel veroverde. Het gesprek werd opgenomen en al snel openbaar gemaakt.

"De manier waarop ik tijdens het bewuste gesprek werd neergezet, vond ik niet kunnen", zegt Brama. "Ik zet daar nu een streep onder, dat ligt achter ons. We gaan verder, we hebben elkaar hard nodig."

Noodzakelijk gesprek

Boschker erkent dat hij fout zat. "Het beeld dat ik van Wout heb geschetst, was niet correct." Volgens algemeen directeur Paul van der Kraan was het noodzakelijk dat Boschker en Brama met elkaar aan tafel gingen. "Wout kwam in een kwaad daglicht te staan, zo ken ik hem helemaal niet", aldus Van der Kraan. "De manier waarop we daarna met de situatie zijn omgegaan, was niet goed. Het kan niet zo zijn dat er op die manier openlijk over een werknemer wordt gesproken, dat is FC Twente onwaardig en daarvoor zijn excuses op zijn plaats."

Brama komt uit de jeugdopleiding van Twente en speelt al een groot deel van zijn carrière voor de club uit Enschede. Vorig seizoen speelde hij weinig, mede vanwege een moeizame verstandhouding met de inmiddels vertrokken hoofdtrainer Gonzalo Garcia. Met de nieuwe trainer Ron Jans werkte Brama eerder samen bij PEC Zwolle.

Meer uit Voetbal

Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

8 uur geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

8 uur geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

8 uur geleden
Oranje klopt Noorwegen in voorbereiding op WK

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.

8 uur geleden
Nederlands elftal in oefenduel met 2-1 te sterk voor Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.

9 uur geleden
Iraans elftal protesteert bij oefenduel tegen schoolbombardement

BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.

14 uur geleden
Trainer Van den Brom langer door bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.

20 uur geleden