Brama blijft na excuses Boschker bij FC Twente
ENSCHEDE (ANP) - Wout Brama blijft bij FC Twente voetballen. De middenvelder, die volgende maand zijn 34e verjaardag viert, had een aflopend contract in Enschede, maar bereikte met de clubleiding een akkoord over verlenging met een jaar. Daar ging wel een gesprek met keeperstrainer Sander Boschker aan vooraf. Boschker bood zijn voormalige teamgenoot excuses aan voor wat eerder dit jaar gebeurde.
De oud-doelman van Twente had zich in februari tijdens een vertrouwelijk gesprek met boze supporters na de verloren wedstrijd tegen FC Emmen nogal kritisch uitgelaten over Brama, met wie hij in 2010 de landstitel veroverde. Het gesprek werd opgenomen en al snel openbaar gemaakt.
"De manier waarop ik tijdens het bewuste gesprek werd neergezet, vond ik niet kunnen", zegt Brama. "Ik zet daar nu een streep onder, dat ligt achter ons. We gaan verder, we hebben elkaar hard nodig."
Noodzakelijk gesprek
Boschker erkent dat hij fout zat. "Het beeld dat ik van Wout heb geschetst, was niet correct." Volgens algemeen directeur Paul van der Kraan was het noodzakelijk dat Boschker en Brama met elkaar aan tafel gingen. "Wout kwam in een kwaad daglicht te staan, zo ken ik hem helemaal niet", aldus Van der Kraan. "De manier waarop we daarna met de situatie zijn omgegaan, was niet goed. Het kan niet zo zijn dat er op die manier openlijk over een werknemer wordt gesproken, dat is FC Twente onwaardig en daarvoor zijn excuses op zijn plaats."
Brama komt uit de jeugdopleiding van Twente en speelt al een groot deel van zijn carrière voor de club uit Enschede. Vorig seizoen speelde hij weinig, mede vanwege een moeizame verstandhouding met de inmiddels vertrokken hoofdtrainer Gonzalo Garcia. Met de nieuwe trainer Ron Jans werkte Brama eerder samen bij PEC Zwolle.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Bruno Fernandes hoopt met Portugal wereldkampioen voetbal te worden om de carrière van Cristiano Ronaldo de ultieme bekroning te geven. Dat zei de middenvelder van Manchester United bij de BBC. "Het zou fantastisch zijn om het WK af te sluiten met Cristiano als winnaar. Ik hoop echt dat we het voor elkaar kunnen krijgen, voor alles wat Cristiano voor het voetbal en de wereld heeft betekend", aldus Fernandes.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vitesse verdiende een beter einde van het seizoen, zei trainer Rüdiger Rehm na afloop van de wedstrijd in Leeuwarden tegen Cambuur, die voortijdig eindigde door ongeregeldheden in het vak van de Arnhemse aanhang. "Het hele seizoen hebben onze fans zich goed gedragen en de ploeg altijd en overal ongelooflijk gesteund, dan verdient de ploeg het niet dat het zo eindigt. Gooien met vuurwerk is levensgevaarlijk", zei Rehm bij ESPN.
2 uur geledenLEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
13 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
20 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 dag geleden