Brainport Eindhoven: overbelasting stroomnet is 'mokerslag'
EINDHOVEN (ANP) - De overbelasting van het stroomnet in Noord-Brabant en Limburg is een "mokerslag voor alles wat we belangrijk vinden in Nederland", laat voorzitter John Jorritsma van de Stichting Brainport weten. Het samenwerkingsverband van techbedrijven rond Eindhoven stelt dat de stop van nieuwe bedrijfsaansluitingen "duurzaamheid, energietransitie en bedrijvigheid" raakt.
Jorritsma spreekt verder van "zand in de economische motor van ons land" en wijst erop dat Brainport een zogeheten mainport van Nederland is, net als bijvoorbeeld Schiphol en de haven van Rotterdam. "Hier maken we met duizenden bedrijven technologie en machines die de hele wereld over gaan. Die zijn nodig voor de grote transities waarvoor we allemaal staan, zoals de verduurzaming van energie en digitalisering."
Tegelijkertijd merkt Jorritsma op dat het al lang "piept en kraakt in Brainport". Hij wil de problemen "per ommegaande" gaan oplossen met het kabinet en netbeheerders TenneT en Enexis. De voorman van de stichting Brainport, tevens burgemeester van Eindhoven, wil daarom dat investeringen in energiezekerheid hoger op de agenda komen te staan. "Alle bedrijven, kennisinstellingen en overheden uit de Brainportregio roepen nu al jaren dat de investeringen niet langer kunnen wachten."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet had geen tunnelvisie tijdens de coronapandemie, zei toenmalig zorgminister Hugo de Jonge. Volgens hem waren er voldoende reflectiemomenten en konden alle kabinetsleden altijd hun zegje doen, zei hij tegen de coronacommissie.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Woensdag 9 september rijden er de hele dag geen NS-treinen in Nederland door de landelijke 24-uursstaking in het openbaar vervoer. Alleen luchthaven Schiphol blijft wel beperkt bereikbaar, heeft NS bekendgemaakt.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) geeft uiterlijk aan het einde van donderdagmiddag de resterende namen van de ondertekenaars van de euthanasiebrief van Milou aan haar familie. Dat laat het OM weten. "Over het instellen van hoger beroep beraadt het OM zich nog."
55 minuten geledenOVERASSELT (ANP) - De verdachten die zijn aangehouden rondom de schietpartij in Overasselt eerder deze week, worden vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Dat heeft het Openbaar Ministerie Oost-Nederland bekendgemaakt.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Bij een alcoholcontrole onder luchtvaartpersoneel op Schiphol zijn vier mensen positief getest. De politie en de Koninklijke Marechaussee voerden de controle uit. Een blaastest toonde aan dat de vier bemanningsleden een te hoog alcoholpromillage in hun bloed hadden om hun werkzaamheden voort te mogen zetten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volgens voormalig zorgminister Hugo de Jonge was het bestrijden van het coronavirus belangrijker dan de schade die ontstond door de maatregelen die daarvoor werden getroffen. "Het ging over vraagstukken van leven en dood en dat moet het zwaarst wegen", zei hij tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hugo de Jonge was als minister van Volksgezondheid veeleisend tijdens de coronapandemie. Tijdens de kerstvakantie van 2020 werkten hij en "honderden medewerkers" van zijn ministerie iedere dag. "Mensen hebben zich echt binnenstebuiten gewerkt."
2 uur geleden