Braillepluim gaat naar Staatsbosbeheer
DEN HAAG (ANP) - De Braillepluim 2021 gaat naar Staatsbosbeheer. Die krijgt de onderscheiding voor een wandelroute voor blinden en slechtzienden rond de schaapskooi in Hoog Buurlo, op de Veluwe.
Het is een van de weinige routes in Nederland waar met teksten en kaarten in braille de beleving van de natuur een extra plus krijgt, meldt de Vereniging Onbeperkt Lezen, initiatiefnemer van de prijs. Het informatiebord bij de route is zo uitgevoerd, dat ook blinde en slechtziende wandelaars de informatie kunnen lezen op de voelbare kaart met braille.
Het braillepaneel vertelt wat er allemaal te zien is in het eeuwenoude gehucht. Met aanvullende informatie die in braille en ook in audio beschikbaar is, komt de geschiedenis van deze oeroude plek in het hart van de Veluwe met de verhalen over de schaapskooi en de kudde tot leven, is het juryoordeel.
Kunstwerk
Omdat Staatsbosbeheer zo niet alleen de blinde wandelaar helpt, maar er ook voor zorgt dat andere bezoekers merken hoe belangrijk braille is, krijgt deze instantie de onderscheiding. De prijs is een kunstwerk van Marianne Poppenk.
De braillepluim wordt jaarlijks uitgereikt op of rond 4 januari, de geboortedatum van de uitvinder Louis Braille en tevens Wereldbrailledag.
Meer uit Binnenland
ENTER (ANP) - Reisorganisatie Oad doet geen uitspraken over de busreis van het bedrijf waarbij bij een ongeluk vijf personen omkwamen. De woordvoerder zegt om privacyredenen niets te kunnen zeggen over deelnemers aan de reis of over het eerdere verloop van de reis. Door het ongeluk in het Zwitserse kanton Graubünden raakten ook veertig personen gewond.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De provincies hebben zich ook geschaard achter de afspraken die staatssecretaris Silvio Erkens twee maanden geleden met zeven organisaties maakte over het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen. De provincies ontbraken toen in juli een convenant werd ondertekend, hoewel ze wel betrokken waren bij de totstandkoming daarvan. Volgens een woordvoerder van het Interprovinciaal Overleg (IPO) moesten alle provinciale colleges nog een besluit nemen over de afspraken.
25 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Limburg heeft een strafrechtelijk onderzoek ingesteld naar twee medewerkers van de politie van de eenheid Limburg op verdenking van huisvredebreuk.
28 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De 60-jarige Edgar L., verdacht van het doodsteken van de 21-jarige Kalilu in een woning aan de Nijhoffstraat in Zwijndrecht, zegt dat hij uit zelfverdediging heeft gehandeld. Dat bleek vrijdag tijdens de eerste inleidende zitting in de strafzaak tegen de man bij de rechtbank in Rotterdam.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben hun medeleven betuigd aan de slachtoffers en nabestaanden van het busongeluk in Zwitserland. "Ons hart gaat uit naar de nabestaanden, naar iedereen die nu in angst verkeert om het lot van dierbaren en naar de gewonden", schrijft het koningspaar op sociale media. "Wij voelen ons met u verbonden bij deze grote tragedie."
1 uur geledenSUSCH (ANP) - Door het ongeluk met de Nederlandse bus in Zwitserland op donderdag zijn vijf mensen omgekomen. Veertig mensen zijn gewond geraakt, van wie drie zwaargewond en zeven "middelzwaar gewond". Dat meldt de politie van het Zwitserse kanton Graubünden.
1 uur geledenSUSCH (ANP) - De werkgever van een ooggetuige van het ongeluk met een Nederlandse bus in Zwitserland vertelt tegen de Zwitserse radio hoe zijn collega het ongeluk zag gebeuren. "Hij reed voor de bus, en reed gewoon door, toen er iets verschrikkelijks achter hem gebeurde", aldus de eigenaar van een nabijgelegen garage tegen publieke omroep RTS. "Er klonk veel herrie, waarna hij zag dat de bus was gekanteld."
2 uur geleden