Braillepluim gaat naar Staatsbosbeheer
DEN HAAG (ANP) - De Braillepluim 2021 gaat naar Staatsbosbeheer. Die krijgt de onderscheiding voor een wandelroute voor blinden en slechtzienden rond de schaapskooi in Hoog Buurlo, op de Veluwe.
Het is een van de weinige routes in Nederland waar met teksten en kaarten in braille de beleving van de natuur een extra plus krijgt, meldt de Vereniging Onbeperkt Lezen, initiatiefnemer van de prijs. Het informatiebord bij de route is zo uitgevoerd, dat ook blinde en slechtziende wandelaars de informatie kunnen lezen op de voelbare kaart met braille.
Het braillepaneel vertelt wat er allemaal te zien is in het eeuwenoude gehucht. Met aanvullende informatie die in braille en ook in audio beschikbaar is, komt de geschiedenis van deze oeroude plek in het hart van de Veluwe met de verhalen over de schaapskooi en de kudde tot leven, is het juryoordeel.
Kunstwerk
Omdat Staatsbosbeheer zo niet alleen de blinde wandelaar helpt, maar er ook voor zorgt dat andere bezoekers merken hoe belangrijk braille is, krijgt deze instantie de onderscheiding. De prijs is een kunstwerk van Marianne Poppenk.
De braillepluim wordt jaarlijks uitgereikt op of rond 4 januari, de geboortedatum van de uitvinder Louis Braille en tevens Wereldbrailledag.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - PostNL wil soepelere wettelijke verplichtingen voor de bezorging van post. Volgens de postbezorgdienst sluiten de wettelijke verplichtingen niet meer aan bij de werkelijkheid van de postmarkt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Rotterdam en Den Haag is het weer rustig op straat nadat de Mobiele Eenheid (ME) in de nacht van donderdag op vrijdag ingreep na ongeregeldheden rond de verloren WK-wedstrijd van Marokko tegen Frankrijk.
3 uur geledenDEN HAAG/ROTTERDAM/AMSTERDAM (ANP) - De ME heeft in Den Haag, Rotterdam en Amsterdam ingegrepen na onrust die ontstond na de met 2-0 verloren WK-wedstrijd van Marokko tegen Frankrijk. In de Haagse Schilderswijk werd de politie op en rond de Vaillantlaan en de Hoefkade bekogeld met glazen flesjes en werd onder meer "Alle joden zijn homo's" gescandeerd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In diverse steden zijn fans van Marokko de straat op gegaan na de met 2-0 verloren WK-wedstrijd tegen Frankrijk. In de Schilderswijk rijden veel auto's en scooters op de Vaillantlaan toeterend heen en weer en klinken een paar harde vuurwerkknallen. Ook staan er veel mensen langs de kant van de weg, ziet een ANP-verslaggever.
4 uur geledenOLDEBROEK (ANP) - Bij het gemeentehuis van het Gelderse Oldebroek is donderdagavond gedemonstreerd voor de lhbti-gemeenschap. Dat gebeurde voorafgaand aan de installatie van het nieuwe conservatieve college van burgemeester en wethouders, dat de regenboogvlag niet meer wil hijsen en het lokale lhbti-beleid schrapt.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het Cornelius Haga Lyceum in Amsterdam is sprake van wanbeheer, meldt de onderwijsinspectie. Het bestuur van de islamitische school heeft "langdurig en in ernstige mate nagelaten" om het onderwijs te verbeteren.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kijkt welwillend naar de gezamenlijke militaire oefeningen die Frankrijk wil organiseren met de bondgenoten van Oekraïne. Het ministerie van Defensie heeft "een positieve grondhouding", laat het weten.
11 uur geleden