Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Braillepluim gaat naar Staatsbosbeheer

Braillepluim gaat naar Staatsbosbeheer

DEN HAAG (ANP) - De Braillepluim 2021 gaat naar Staatsbosbeheer. Die krijgt de onderscheiding voor een wandelroute voor blinden en slechtzienden rond de schaapskooi in Hoog Buurlo, op de Veluwe.

Het is een van de weinige routes in Nederland waar met teksten en kaarten in braille de beleving van de natuur een extra plus krijgt, meldt de Vereniging Onbeperkt Lezen, initiatiefnemer van de prijs. Het informatiebord bij de route is zo uitgevoerd, dat ook blinde en slechtziende wandelaars de informatie kunnen lezen op de voelbare kaart met braille.

Het braillepaneel vertelt wat er allemaal te zien is in het eeuwenoude gehucht. Met aanvullende informatie die in braille en ook in audio beschikbaar is, komt de geschiedenis van deze oeroude plek in het hart van de Veluwe met de verhalen over de schaapskooi en de kudde tot leven, is het juryoordeel.

Kunstwerk

Omdat Staatsbosbeheer zo niet alleen de blinde wandelaar helpt, maar er ook voor zorgt dat andere bezoekers merken hoe belangrijk braille is, krijgt deze instantie de onderscheiding. De prijs is een kunstwerk van Marianne Poppenk.

De braillepluim wordt jaarlijks uitgereikt op of rond 4 januari, de geboortedatum van de uitvinder Louis Braille en tevens Wereldbrailledag.

Meer uit Binnenland

Vier betrokkenen busongeluk Zwitserland keerden zondag terug

DEN HAAG (ANP) - Vier mensen die getroffen zijn door het busongeluk in Zwitserland zijn zondag teruggekeerd naar Nederland, meldt Eurocross. "Dit zijn er minder dan in eerste instantie verwacht", aldus de alarmcentrale. "Vele omstandigheden kunnen ervoor zorgen dat een repatriëring uiteindelijk vertraagd kan worden. Dit kan zijn om bijvoorbeeld praktische of medische redenen."

1 uur geleden
Keja Klaasje Kwestro wint Theo d'Or voor F*CK LOLITA

AMSTERDAM (ANP) - Actrice Keja Klaasje Kwestro heeft zondagavond de Theo d'Or gewonnen voor meest indrukwekkende acteerprestatie voor haar rol in de theatershow F*CK LOLITA. Ook theateractrice Samantha Cherish Wielkens en Jacobien Elffers & De Superdrum kregen een Theo d'Or, melden het Nederlands Theater Festival en de Vereniging van Schouwburg- en Concertgebouwdirecties (VSCD).

1 uur geleden
Vrouw opgepakt voor bestellen huurmoordenaar

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie heeft afgelopen vrijdag een 45-jarige vrouw zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehouden. Ze heeft mogelijk iets te maken met het bestellen van een huurmoord op het darkweb. Ze zit daarom vast op verdenking van betrokkenheid bij de zaak en wordt maandag voorgeleid, meldt de politie zondag.

2 uur geleden
Politie op zoek naar bestuurder na aanrijding kind in Haarlem

HAARLEM (ANP) - De politie is op zoek naar de bestuurder die zondagavond in Haarlem betrokken was bij een ernstige aanrijding. De bestuurder heeft daarbij een kind aangereden en is vervolgens doorgereden. Het kind is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.

3 uur geleden
Tientallen betogers XR aangehouden na blokkade A12 Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft 38 mensen aangehouden die zondag deelnamen aan een betoging van actiegroep Extinction Rebellion (XR). Daarbij blokkeerde een deel van de demonstranten opnieuw de A12 in Den Haag.

4 uur geleden
Overleden persoon met steekwond gevonden in woning Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - In een woning aan de Oude Stadsgracht in Eindhoven is zondag aan het eind van de middag een overleden persoon gevonden. Het slachtoffer had een steekwond, meldt de politie op X. Een man is meegenomen naar buiten, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving door Omroep Brabant. Deze persoon is niet aangehouden. Over een eventuele relatie tussen de twee is nog niets bekend.

5 uur geleden
A12 bij Den Haag weer toegankelijk na XR-blokkade

DEN HAAG (ANP) - De A12 bij Den Haag is zondag vanaf 14.30 uur weer vrijgegeven voor verkeer na een blokkade van Extinction Rebellion (XR). Ongeveer dertig leden van de klimaatactiegroep liepen rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld op. Zoals bij eerdere acties gaf de burgemeester van Den Haag vrijwel direct de aanwijzing de blokkade te beëindigen.

9 uur geleden