Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brabec grijpt de macht in Dakar Rally bij motoren

Brabec grijpt de macht in Dakar Rally bij motoren

NEOM (ANP) - De Amerikaan Ricky Brabec heeft in de Dakar Rally de macht gegrepen bij de motoren. Hij zegevierde in de derde etappe, een klassementsproef van 427 kilometer door de woestijn van Saudi-Arabië, met bijna 10 minuten voorsprong op de Chileen José Ignacio Cornejo, die als tweede aankwam in het bivak in Neom. De Spanjaard Joan Barreda finishte als derde op 13 minuten.

Brabec nam de leiding in het algemeen klassement over van de Brit Sam Sunderland, die op meer dan een half uur werd gereden. Toby Price, de titelverdediger uit Australië, raakte eveneens verder achterop. Cornejo is ook de nummer twee in de stand op 15 minuten van de nieuwe leider.

De Fransman Adrien van Beveren, een van de kanshebbers op de eindzege, kwam na 3 kilometer al ten val en moest met gebroken sleutelbeen opgeven.

Carlos Sainz

De Spaanse Dakar-veteraan Carlos Sainz won de etappe bij de auto's. Het was zijn 33e dagsucces in de beruchte woestijnrally. Hij verdrong tevens de Argentijn Orlando Terranova van de eerste plaats in het algemeen klassement. De Qatarees Nasser Al-Attiyah, de eindwinnaar van vorig jaar, finishte als tweede op 3.31 minuten.

De Nederlander Bernhard ten Brinke kon zich niet mengen bij de toprijders. Hij reed naar de tiende plaats. Fernando Alonso, de tweevoudig wereldkampioen Formule 1 die zijn debuut maakt in de Dakar Rally, herstelde zich van zijn miskleun in de tweede etappe. De Spanjaard eindigde als vijfde.

De Rus Andrej Karginov was de snelste in de trucks. Hij stuurde zijn Kamaz bijna 5 minuten eerder het bivak binnen dan zijn landgenoot Siarjei Viazovitsj. Die hield nog wel de leiding in het algemeen klassement. Janus van Kasteren was de beste Nederlander op de zevende plaats.

Meer uit Sport

EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

27 minuten geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

45 minuten geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

4 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

17 uur geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

21 uur geleden
Iran 'volledig voorbereid' om deel te nemen aan WK

TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.

1 dag geleden
Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

1 dag geleden