Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brabantse Staten protesteren tegen 'onwetendheid' over carnaval

Brabantse Staten protesteren tegen 'onwetendheid' over carnaval

DEN BOSCH (ANP) - Carnaval is het culturele erfgoed van Brabant en kan niet zomaar worden verplaatst om een schooltoets mogelijk te maken. De Provinciale Staten van Noord-Brabant hebben vrijdag vrijwel unaniem geprotesteerd tegen de plannen van het ministerie van Onderwijs om de eindtoets van groep 8 volgend jaar precies tijdens 'Vastenavond' af te nemen. Het ministerie van Onderwijs heeft scholen laten weten dat het 'evenement' carnaval dan maar moet worden verplaatst.

De provinciale politici verzetten zich tegen de "onwetenheid van Randstedelingen" en constateren dat er te weinig kennis is van de Brabantse cultuur. Ze dringen erop aan dat de toets wordt verplaatst naar een andere periode of de mogelijkheid te geven die op een ander moment af te nemen.

Het Brabantse college omarmde de motie. "Misschien kunnen we ministers uitnodigen om hier carnaval te komen vieren", suggereerde gedeputeerde Stijn Smeulders (PvdA). "Alleen moeten we met deze minister misschien opletten dat hij dan een beetje een goede dag heeft", zo verwees hij naar de verhalen over het opvliegende karakter van minister Dennis Wiersma.

Fel uitgesproken

Hubert Koevoets van Brabant Lokaal verbaasde zich er ook over dat de Brabantse scholen dan niet, zoals gebruikelijk, de voorjaarsvakantie tijdens het carnaval zouden kunnen plannen. "Dat is al sinds jaar en dag het geval, dat de scholen hier dan vrij zijn en de week erna die boven de rivieren."

Het Gouvernement van Limburg behandelt later eenzelfde motie. De Limburgse carnavalsverenigingen hebben zich al fel uitgesproken tegen de geplande toets en de opmerking van het ministerie over het 'evenement'.

Meer uit Binnenland

Geen gevaarlijke stoffen in auto Bilthoven, bewoners naar huis

BILTHOVEN (ANP) - In de auto die vrijdagavond werd onderzocht aan de Melkweg in Bilthoven zijn geen gevaarlijke stoffen aangetroffen. Bewoners van de 40 tot 45 woningen die eerder uit voorzorg werden geëvacueerd, kunnen weer terug naar huis.

3 uur geleden
Tientallen woningen in Bilthoven ontruimd om verdachte auto

BILTHOVEN (ANP) - De politie doet vrijdagavond aan de Melkweg in Bilthoven onderzoek naar een auto met daarin mogelijk gevaarlijke stoffen. Vanwege het onderzoek zijn zo'n 40 tot 45 woningen in de straat ontruimd. De politie meldt dat eerder op de avond twee verdachten zijn aangehouden die mogelijk betrokken zijn bij de zaak.

5 uur geleden
Motorrijder omgekomen bij ongeval op A2

UTRECHT (ANP) - Bij een ongeval op de A2 bij Utrecht is een motorrijder om het leven gekomen. Het ongeval gebeurde rond 18.30 uur in de buurt van de afslag Lage Weide. De parallelbaan richting Amsterdam was daarna enige tijd afgesloten.

5 uur geleden
365.000 reizigers kochten kortingspas voor de trein deze zomer

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 365.000 reizigers maken deze zomer gebruik van de speciale kortingspas voor de trein. Dat laat de NS weten.

8 uur geleden
Ruim 100 boetes vanwege fatbikeverbod in Amsterdam en Enschede

ENSCHEDE (ANP) - Vanwege een fatbikeverbod zijn in Amsterdam en in Enschede zo'n honderd boetes uitgedeeld, zo bevestigen woordvoerders van beide gemeenten na berichtgeving van de NOS. In Amsterdam is sinds 11 mei een fatbikeverbod van kracht in het Vondelpark en in de binnenstad van Enschede geldt zo'n verbod overdag sinds 11 maart.

10 uur geleden
Onderzoek: blootstelling hantavirus Radboudumc was te vermijden

NIJMEGEN (ANP) - De wekenlange quarantaine van twaalf Radboudumc-medewerkers omdat zij mogelijk waren blootgesteld aan het hantavirus, was vermijdbaar. Dat concludeert een onderzoeksteam in een rapport dat het ziekenhuis vrijdag publiceerde.

13 uur geleden
Drie jonge terrorismeverdachten twee weken langer vast

ROTTERDAM (ANP) - De drie terrorismeverdachten die in de nacht van dinsdag op woensdag werden aangehouden blijven twee weken langer in hechtenis. Dat meldt de rechtbank van Rotterdam. Het drietal is vrijdag voorgeleid voor de rechter-commissaris.

14 uur geleden