Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brabantse knelpunten elektriciteitsnetwerk in kaart gebracht

Brabantse knelpunten elektriciteitsnetwerk in kaart gebracht

DEN BOSCH (ANP) - In Brabant zijn de knelpunten in het elektriciteitsnetwerk voor de middellange termijn in kaart gebracht. Het gaat daarbij om knelpunten waarmee netbeheerders volgens de provincie in hun bestaande investeringsplannen onvoldoende rekening hebben gehouden. Brabantse gemeenten, waterschappen en de regionale en landelijke netbeheerders, Enexis en Tennet, hebben per regio in kaart gebracht welke ontwikkelingen en projecten straks gaan leiden tot een andere of grotere energievraag. De inventarisatie is nodig om later dit voorjaar een Provinciaal Meerjarenprogramma Infrastructuur Energie en Klimaat (PMIEK) op te stellen.

Mede door de oorlog in de Oekraïne en de hoge gasprijzen schakelt de industrie versneld over naar elektriciteit. De knelpunten worden verder veroorzaakt door de snelle toename van elektrisch vervoer en de geplande woningbouw. Alleen al in de regio Eindhoven moeten voor 2040 zo'n 60.000 tot 65.000 woningen gebouwd worden. Metropoolregio Eindhoven koerst op duurzame energieopwekking, uitbreiding en verduurzaming van bedrijventerreinen. Dat raakt hoogspanningsstations in Helmond-Zuid, Eindhoven-Zuid en Hapert, en er moet een hoogspanningsstation bij in Oirschot.

Er dreigen verder problemen met de stroomvoorziening vanuit hoogspannings- en middenspannings­stations in de regio Bergen op Zoom-Roosendaal, Breda, Tilburg, Oss en Meijerijstad. De knelpunten ontstaan door de verhoogde vraag vanuit industrie, laadpalen, uitbreiding en verduurzaming van industrieterreinen en woningbouw.

Het nu in kaart brengen van de knelpunten is niet bedoeld om de actuele problemen rond het elektriciteitsnet op te lossen. Hoe dat moet is uitgestippeld in het Landelijk Actieprogramma Netcongestie. Daaraan werken in Brabant provincie, gemeenten en netbeheerders samen in de Taskforce Netschaarste. Wat nu in kaart is gebracht moet inzicht geven in de middellange termijn en de problemen die zich dan voordoen.

Meer uit Financieel

Bangladesh wil biedingen bedrijven voor verkennen oliereserves

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.

16 uur geleden
Bestuurslid: ECB koerst zonder vredesdeal af op renteverhoging

NICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.

19 uur geleden
Eerste lng-tanker door Straat van Hormuz naar India sinds oorlog

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.

21 uur geleden
'Grote zorgen' bij Wereldbank over aanhoudende blokkade Hormuz

DEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.

1 dag geleden
Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

1 dag geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

1 dag geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

1 dag geleden