Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brabantse knelpunten elektriciteitsnetwerk in kaart gebracht

Brabantse knelpunten elektriciteitsnetwerk in kaart gebracht

DEN BOSCH (ANP) - In Brabant zijn de knelpunten in het elektriciteitsnetwerk voor de middellange termijn in kaart gebracht. Het gaat daarbij om knelpunten waarmee netbeheerders volgens de provincie in hun bestaande investeringsplannen onvoldoende rekening hebben gehouden. Brabantse gemeenten, waterschappen en de regionale en landelijke netbeheerders, Enexis en Tennet, hebben per regio in kaart gebracht welke ontwikkelingen en projecten straks gaan leiden tot een andere of grotere energievraag. De inventarisatie is nodig om later dit voorjaar een Provinciaal Meerjarenprogramma Infrastructuur Energie en Klimaat (PMIEK) op te stellen.

Mede door de oorlog in de Oekraïne en de hoge gasprijzen schakelt de industrie versneld over naar elektriciteit. De knelpunten worden verder veroorzaakt door de snelle toename van elektrisch vervoer en de geplande woningbouw. Alleen al in de regio Eindhoven moeten voor 2040 zo'n 60.000 tot 65.000 woningen gebouwd worden. Metropoolregio Eindhoven koerst op duurzame energieopwekking, uitbreiding en verduurzaming van bedrijventerreinen. Dat raakt hoogspanningsstations in Helmond-Zuid, Eindhoven-Zuid en Hapert, en er moet een hoogspanningsstation bij in Oirschot.

Er dreigen verder problemen met de stroomvoorziening vanuit hoogspannings- en middenspannings­stations in de regio Bergen op Zoom-Roosendaal, Breda, Tilburg, Oss en Meijerijstad. De knelpunten ontstaan door de verhoogde vraag vanuit industrie, laadpalen, uitbreiding en verduurzaming van industrieterreinen en woningbouw.

Het nu in kaart brengen van de knelpunten is niet bedoeld om de actuele problemen rond het elektriciteitsnet op te lossen. Hoe dat moet is uitgestippeld in het Landelijk Actieprogramma Netcongestie. Daaraan werken in Brabant provincie, gemeenten en netbeheerders samen in de Taskforce Netschaarste. Wat nu in kaart is gebracht moet inzicht geven in de middellange termijn en de problemen die zich dan voordoen.

Meer uit Financieel

ABN AMRO mag NIBC overnemen, zegt toezichthouder ACM

DEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.

52 minuten geleden
Air France-KLM verliest flink op Damrak na aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.

1 uur geleden
Bonden bereiden acties voor om kabinetsplannen sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - De vakbonden gaan acties voorbereiden, omdat het kabinet vasthoudt aan ingrepen in de sociale zekerheid. Dat hebben FNV, CNV en VCP maandag gezegd na hun kennismaking met bewindspersonen van het kabinet-Jetten. De bonden hebben daar nogmaals benadrukt dat ze de gesprekken met het kabinet opschorten zolang voorstellen, zoals een versnelde verhoging van de AOW-leeftijd, op tafel blijven.

1 uur geleden
Luchtvaartmaatschappijen Emiraten repatriëren maandag passagiers

DUBAI (ANP/RTR) - Enkele luchtvaartmaatschappijen uit de Verenigde Arabische Emiraten zullen maandag een beperkt aantal vluchten uitvoeren. Emirates, flydubai en Etihad Airways repatriëren vooral gestrande passagiers die vast kwamen te zitten sinds de aanvallen op Iran van afgelopen weekend.

1 uur geleden
FNV hoopt op lang gesprek met kabinet, verwacht het niet

DEN HAAG (ANP) - FNV-voorzitter Dick Koerselman hoopt op een lang gesprek met het kabinet, zei hij bij het Catshuis. Daar hebben de vakbonden een kennismakingsgesprek met het nieuwe kabinet. Een lang gesprek zou volgens hem betekenen dat de AOW-plannen van het kabinet van tafel zijn. De bonden willen niet verder praten met het kabinet voordat de AOW-plannen en "de enorme brute ingreep" op de sociale zekerheid van tafel gaan.

2 uur geleden
Energie-Nederland: energierekening stijgt niet direct door oorlog

DEN HAAG (ANP) - Oorlog in het Midden-Oosten leidt niet meteen tot een verhoging van de energierekening. Met die boodschap is Energie-Nederland maandag gekomen, nadat de Europese gasprijs op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam met tientallen procenten was toegenomen. Volgens de branchevereniging van energieleveranciers vertaalt een stijging op de groothandelsmarkt zich nooit volledig naar de consument.

2 uur geleden
Weinig Nederlandse reizigers in Dubai door eerdere vliegbeperking

DEN HAAG (ANP) - Het aantal Nederlandse reizigers in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, is relatief laag door de eerder geschrapte vluchten van de afgelopen weken. Dat melden reisorganisaties Corendon, de Vakantiediscounter en Prijsvrij Vakanties. Prijsvrij heeft samen met dochtermerk D-reizen, net als branchegenoot TUI, enkele honderden reizigers vastzitten in het Midden-Oosten.

2 uur geleden