Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brabantse knelpunten elektriciteitsnetwerk in kaart gebracht

Brabantse knelpunten elektriciteitsnetwerk in kaart gebracht

DEN BOSCH (ANP) - In Brabant zijn de knelpunten in het elektriciteitsnetwerk voor de middellange termijn in kaart gebracht. Het gaat daarbij om knelpunten waarmee netbeheerders volgens de provincie in hun bestaande investeringsplannen onvoldoende rekening hebben gehouden. Brabantse gemeenten, waterschappen en de regionale en landelijke netbeheerders, Enexis en Tennet, hebben per regio in kaart gebracht welke ontwikkelingen en projecten straks gaan leiden tot een andere of grotere energievraag. De inventarisatie is nodig om later dit voorjaar een Provinciaal Meerjarenprogramma Infrastructuur Energie en Klimaat (PMIEK) op te stellen.

Mede door de oorlog in de Oekraïne en de hoge gasprijzen schakelt de industrie versneld over naar elektriciteit. De knelpunten worden verder veroorzaakt door de snelle toename van elektrisch vervoer en de geplande woningbouw. Alleen al in de regio Eindhoven moeten voor 2040 zo'n 60.000 tot 65.000 woningen gebouwd worden. Metropoolregio Eindhoven koerst op duurzame energieopwekking, uitbreiding en verduurzaming van bedrijventerreinen. Dat raakt hoogspanningsstations in Helmond-Zuid, Eindhoven-Zuid en Hapert, en er moet een hoogspanningsstation bij in Oirschot.

Er dreigen verder problemen met de stroomvoorziening vanuit hoogspannings- en middenspannings­stations in de regio Bergen op Zoom-Roosendaal, Breda, Tilburg, Oss en Meijerijstad. De knelpunten ontstaan door de verhoogde vraag vanuit industrie, laadpalen, uitbreiding en verduurzaming van industrieterreinen en woningbouw.

Het nu in kaart brengen van de knelpunten is niet bedoeld om de actuele problemen rond het elektriciteitsnet op te lossen. Hoe dat moet is uitgestippeld in het Landelijk Actieprogramma Netcongestie. Daaraan werken in Brabant provincie, gemeenten en netbeheerders samen in de Taskforce Netschaarste. Wat nu in kaart is gebracht moet inzicht geven in de middellange termijn en de problemen die zich dan voordoen.

Meer uit Financieel

Hobbypluimveehouders bezorgd over impact vogelgriepmaatregelen

UTRECHT (ANP) - Hobbypluimveefokkers maken zich zorgen over de impact van maatregelen tegen de vogelgriep. Omdat zij vanwege afschermplichten de afgelopen vijf jaar nauwelijks nog iets met hun dieren mochten doen, stoppen steeds meer fokkers ermee. Dit meldt voorzitter Jan Dirk Nijkamp van Kleindier Liefhebbers Nederland (KLN), de landelijke vereniging van houders die kleine dieren als hobby houden.

6 minuten geleden
FrieslandCampina wil met overname in VS groeien op eiwitmarkt

AMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina wil met een overname in de Verenigde Staten een sterkere positie innemen op de markt voor hoogwaardige eiwitten. Het Nederlandse zuivelconcern koopt Wisconsin Whey Protein, dat voor de Noord-Amerikaanse markt wei-eiwitten produceert. Die worden steeds populairder als bestanddeel voor sportvoeding of voedingssupplementen.

54 minuten geleden
Warner Bros. stijgt op Wall Street na hoger bod van Netflix

NEW YORK (ANP) - Warner Bros. Discovery is dinsdag een van de stijgers op de beurzen in New York. Het bedrijf won 1,2 procent aan beurswaarde na een bericht van zakenkrant The Wall Street Journal. Hierin schreef de krant dat Netflix zijn bod op de entertainment- en streamingactiviteiten, waaronder de studio's en streamingdienst HBO Max van Warner Bros. Discovery, heeft verhoogd. De biedingsstrijd rond het mediaconcern gaat daarmee een nieuwe ronde in.

1 uur geleden
ACM mocht overname van Sandd door PostNL in 2019 weigeren

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) mocht PostNL in 2019 een vergunning weigeren voor het overnemen van postbedrijf Sandd. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft dit dinsdag in hoger beroep beslist. Het CBb laat hiermee de uitspraak van de rechtbank Rotterdam in stand, waarbij het beroep van PostNL tegen de weigering ongegrond is verklaard.

3 uur geleden
Mediabedrijf RTL schrapt ongeveer 600 banen in Duitsland

LUXEMBURG (ANP/DPA) - Mediabedrijf RTL gaat ongeveer 600 banen schrappen in Duitsland om de kosten te drukken, maakte de Duitse tak van het concern dinsdag bekend. Het Duitse onderdeel bestaat uit onder meer de zender Vox, het nieuwskanaal n-tv en de streamingdienst RTL+. RTL heeft al geruime tijd te maken met minder tv-kijkers en lagere advertentie-inkomsten.

4 uur geleden
ING zet met bankengroep verdere stap richting euro-stablecoin

AMSTERDAM (ANP) - Een groep Europese banken, waaronder ING, heeft in Amsterdam een nieuw bedrijf opgericht voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. De banken kondigden in september al de oprichting aan van het bedrijf, dat onder toezicht komt te staan van De Nederlandsche Bank (DNB). Dinsdag werden de namen van het bedrijf en de bestuurders onthuld.

4 uur geleden
Nederlandse rechtbank mag Apple-zaak behandelen van EU-hof

LUXEMBURG (ANP/RTR) - Een Nederlandse rechtbank mag zich buigen over een zaak van twee Nederlandse stichtingen tegen Apple over de App Store. Dit heeft het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag bepaald.

5 uur geleden