Brabantse Kamerleden blijven thuis vanwege coronavirus
DEN HAAG (ANP) - Kamerleden uit Brabant van verschillende politieke partijen in Den Haag geven gehoor aan de oproep van premier Rutte om thuis te werken, om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Ten minste zeven parlementariërs blijven dinsdag thuis.
Bij de VVD komen drie Kamerleden voorlopig niet naar Den Haag. Fractievoorzitter Klaas Dijkhoff liet eerder al weten voorlopig binnen te blijven vanwege een verkoudheid. Zijn collega's Thierry Aartsen en Bas van 't Wout werken ook vanuit huis. Met een videoverbinding deden de drie wel mee aan de wekelijkse fractievergadering. Jessica van Eijs (D66) bleef maandag al thuis, vanwege lichte klachten.
De SP telt eveneens drie Kamerleden die het zekere voor het onzekere nemen: fractievoorzitter Lilian Marijnissen, Henk van Gerven en Michiel van Nispen. Geen van hen heeft klachten.
Persconferentie
Madeleine van Toorenburg van het CDA komt dinsdag ook niet naar Den Haag.
Rutte gaf maandag een persconferentie na nieuw crisisoverleg over de verspreiding van het coronavirus. Hij riep Brabanders op de komende zeven dagen zo veel mogelijk vanuit huis te werken. Nederlanders zouden verder voorlopig geen handen moeten schudden, luidt het advies van het kabinet en het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
Ook de Tweede Kamer zelf volgt de RIVM-adviezen op. Potentiële bezoekers die in risicogebieden zijn geweest of uit Noord-Brabant komen en met klachten kampen, worden gevraagd hun bezoek even uit te stellen. Verder zijn er plekken waar bezoekers hun handen kunnen reinigen met desinfecterende gel.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - D66'er Nathalie van Berkel trekt zich terug als kandidaat-staatssecretaris van Financiën, nadat meerdere media berichtten over onjuistheden in haar cv, meldt beoogd premier Rob Jetten.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De beoogde landbouwminister Jaimi van Essen (D66) wil een "andere film" afspelen op het stikstofdossier. Na zijn gesprek met de aankomende premier Rob Jetten maakte hij niet concreet hoe zijn beleid anders wordt. Hij maakte vooral duidelijk welke toon hij wil aanslaan. "Mijn werkweek begint in de regio, begint met bezoek aan de sector, begint met compassie voor de sector."
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sjoerd Sjoerdsma, aankomend minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, heeft er vertrouwen in dat hij "gewoon zaken kan doen" met China. Dit ondanks de sancties die de Chinese overheid vijf jaar geleden aankondigde tegen de D66'er. Maandag na zijn gesprek met beoogd premier Rob Jetten noemde Sjoerdsma China een "belangrijke handelspartner van Nederland".
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) verwacht niet dat haar werk als onderdeel van het minderheidskabinet heel anders wordt dan in het voorgaande demissionaire kabinet. "Als ik kijk naar alle partijen in de Kamer, dan zie je dat mensen graag willen dat dit opgelost wordt," zei ze na haar gesprek met formateur Rob Jetten.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Begrijp je dat je lid wordt van een kabinet dat op 66 zetels stoelt en dat je dus flink aan het werk moet om steun in de Kamer te vinden?" Die vraag zegt beoogd premier Rob Jetten deze week te stellen aan de aankomende bewindslieden wanneer zij een voor een bij hem langskomen.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet trekt dit jaar 2 miljoen euro extra uit voor het opsporen van Oekraïense kinderen die zijn meegenomen naar Rusland. Het geld wordt beschikbaar gesteld aan de VN en wordt volgens staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) ook gebruikt om psychosociale hulp te geven.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Dick Schoof is er "altijd wel van uitgegaan" dat zijn kabinet op een moment zou vallen, zei de demissionair premier na zijn laatste ministerraad. "Omdat je weet dat het ingewikkeld is en in de traditie van Nederland kabinetten eigenlijk zelden de hele rit uitzitten." Hij zegt dat hij weinig spijt heeft en dat hij weer ja zou zeggen als hem werd gevraagd premier te worden.
3 dagen geleden