Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brabantse commissaris van de Koning vertrekt

Brabantse commissaris van de Koning vertrekt

DEN BOSCH (ANP) - De commissaris van de Koning in Noord-Brabant, Wim van de Donk, legt zijn functie per 1 oktober neer. Van de Donk wordt rector magnificus en voorzitter van het college van bestuur van Tilburg University. Dat maakte de commissaris vrijdag aan het eind van de vergadering van Provinciale Staten bekend.

"Het was een beslissing die ik niet gemakkelijk genomen heb", aldus Van de Donk (57, CDA). "Ik voel mij op mijn plaats als commissaris van de Koning in Brabant, en Brabander met de Brabanders. Toch is het denk ik, ook voor Brabant, goed om straks, na elf jaar, plaats te maken voor een opvolger. Door het besluit nu te nemen kan die tijdig door Provinciale Staten van Brabant bij Zijne Majesteit de Koning voor benoeming worden voorgedragen en is een naadloze overdracht straks mogelijk."

"Ik heb van harte ja gezegd op de vraag om beschikbaar te willen zijn als rector magnificus, tevens voorzitter van het college van bestuur van Tilburg University, de universiteit waar mijn wetenschappelijke 'roots’ liggen, en waaraan ik ook in de jaren dat ik commissaris was als hoogleraar verbonden bleef", aldus Van de Donk.

Meer uit Binnenland

Dinsdag code geel in het noorden door sneeuw

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft voor dinsdagochtend code geel afgegeven vanwege gladheid door sneeuw. De waarschuwing geldt voor de provincies Friesland, Groningen, Drenthe en Overijssel. "Er is kans op ongelukken door gladde wegen, fietspaden en voetpaden", aldus het weerinstituut.

29 minuten geleden
Jongens en mannen aangehouden na vechtpartij Krabbendijke

KRABBENDIJKE (ANP) - In het Zeeuwse Krabbendijke heeft de politie twee mannen en twee jongens aangehouden in de Dorpsstraat in verband met een vechtpartij die vermoedelijk begon op het treinstation. De politie kreeg een melding van een "onrustige, maar onduidelijke situatie" en ging met meerdere wagens ter plaatse.

1 uur geleden
Komende week kouder met lokaal kans op sneeuw

HOUTEN (ANP) - Door de aanvoer van koude lucht uit het oosten, daalt de gemiddelde temperatuur aankomende week. Volgens weerbureau Weeronline wordt het overdag gemiddeld niet warmer dan 5 graden en is er plaatselijk ook kans op nachtvorst. Ook kunnen er, mits het koud genoeg blijft, witte vlokken naar beneden dwarrelen.

7 uur geleden
Harde botsing van vluchtende auto in centrum van Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een automobilist die zondagochtend aan de politie probeerde te ontkomen, heeft een harde botsing gehad in het centrum van Rotterdam. Een van de inzittenden is aanspreekbaar naar een ziekenhuis gebracht, de ander sloeg op de vlucht.

8 uur geleden
Rutte over dreigende Trump: kijk naar onderliggende boodschap

AMSTERDAM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump mag dan dreigende uitspraken doen over bijvoorbeeld Groenland of het Panamakanaal, het is vooral de onderliggende boodschap waar men op moet letten. Dat zegt NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte in het programma Buitenhof.

9 uur geleden
Rutte rekent op komst Trump naar NAVO-top in Den Haag

AMSTERDAM (ANP) - De NAVO weet niet beter dan dat de nieuwe Amerikaanse president Donald Trump in juni naar Den Haag komt voor de NAVO-top. "We hebben geen andere berichten", zei NAVO-chef Mark Rutte zondag.

9 uur geleden
Rutte sluit vredesoverleg Oekraïne zonder Europa niet uit

AMSTERDAM (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte houdt de mogelijkheid open dat Europa niet deelneemt aan toekomstige onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne. De Verenigde Staten zullen in zulk vredesoverleg met Rusland zeker wel een grote rol spelen, denkt hij.

10 uur geleden