Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brabantse CdK Adema op de bres voor Q-koortspatiënten

Brabantse CdK Adema op de bres voor Q-koortspatiënten

DEN BOSCH (ANP) - Na de komende verkiezingen zou in het regeerakkoord een passage over Q-koortspatiënten moeten staan. Dat stelt Ina Adema, commissaris van de Koning in Noord-Brabant. Zij vindt dat de problemen van Q-koortspatiënten meert aandacht verdienen. "Dit zit voor mij in dezelfde categorie als de toeslagenaffaire en Groningen, maar het valt niet zo op omdat de groep minder groot is."

Adema weet van kinderen die al hun hele leven ziek zijn door Q-koorts en niet gewoon naar school kunnen of met andere kinderen spelen. Ook weet ze van mensen die moesten stoppen met werken. "Het heeft ongelooflijk veel impact. Hoelang moeten mensen dat nog volhouden? Maak er werk van en zorg dat ze perspectief krijgen."

Noord-Brabant werd tussen 2007 en 2010 hard geraakt door de Q-koortsuitbraak. Ongeveer 1500 mensen kampen nog steeds met klachten als ernstige vermoeidheid en uitputting.

Perspectief

In Den Bosch is donderdag een Q-koortssymposium met onder meer bestuurders en raadsleden uit gemeenten, Q-koortspatiënten, vertegenwoordigers uit de zorg, Staten- en Kamerleden en Q-koortsambassadeur Cathalijne Dortmans.

"We moeten van praten naar doen", aldus Adema die wijst op de drie rapporten van de Nationale ombudsman over Q-koorts en de nasleep ervan. "Dat is echt nooit eerder gebeurd."

De CdK vindt het hoog tijd dat Q-koortspatiënten weer perspectief krijgen. Zij hoopt dat tijdens het symposium goed wordt geluisterd naar de Q-koortspatiënten en dat aanwezigen hun verhalen laten binnenkomen. "En dan wil ik wel eens zien wie er niet door wordt geraakt. Q-koorts heeft het leven van patiënten stilgezet. Niemand kan garanderen dat het weer goed komt." Omdat niet alle patiënten in staat zijn naar Den Bosch te gaan, is er een livestream zodat ze er op afstand bij kunnen zijn.

Meer uit Gezond

Nieuwe variant van coronavirus leidt niet tot andere klachten

BILTHOVEN (ANP) - Een nieuwe variant van het coronavirus gaat rond, maar die leidt tot dezelfde symptomen als de vorige versies van het virus. Mensen die de variant XFG oplopen, kunnen keelpijn en een loopneus krijgen. Ook moeten ze niezen en hoesten. "De ernst van de klachten was hetzelfde. Er zijn geen aanwijzingen dat deelnemers de keelpijn ernstiger vonden", aldus het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

2 dagen geleden
Betere afspraken nodig over aanvaardbare prijzen dure medicijnen

DEN HAAG (ANP) - Er zijn betere afspraken nodig over maatschappelijk aanvaardbare prijzen voor dure medicijnen. Dat schrijven Zorginstituut Nederland, de Nederlandse Zorgautoriteit en de Autoriteit Consument & Markt in een gezamenlijk advies aan de minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport.

2 dagen geleden
Werkloosheid stijgt naar hoogste niveau in vier jaar

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in september gestegen tot het hoogste niveau in vier jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Afgelopen maand zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. In augustus was dat 3,9 procent. Gemiddeld nam het aantal werklozen in de afgelopen drie maanden met 8000 per maand toe. Er waren vooral meer 25-plussers werkloos.

2 dagen geleden
Onderzoek: minder kans op werk voor mensen met diabetes type 2

AMSTERDAM (ANP) - Mensen met diabetes type 2 hebben door hun gezondheidsklachten minder kans op een betaalde baan. En als ze wel werk hebben, is hun salaris lager. "Dit kost de samenleving ten minste een miljard euro per jaar aan verloren productie", maar het totale effect is groter, constateert het bureau SEO Economisch Onderzoek.

2 dagen geleden
Mensen krijgen vanaf volgend jaar nieuw vaccin tegen HPV

DEN HAAG (ANP) - Mensen kunnen vanaf eind volgend jaar een nieuw vaccin krijgen tegen het humaan papillomavirus (HPV), een virus dat baarmoederhalskanker en enkele andere soorten kanker kan veroorzaken. Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Volksgezondheid) heeft dat maandag aangekondigd.

5 dagen geleden
Meeste partijen willen eigen risico in zorg behouden of verhogen

DEN HAAG (ANP) - De immer stijgende zorgkosten zijn voor de meeste partijen aanleiding om de zorgpremies of eigen bijdragen te verhogen. Daarbij zijn de ogen vooral gericht op het eigen risico, dat mensen moeten betalen als ze daadwerkelijk zorg uit het basispakket gebruiken.

1 week geleden
WHO: een op drie zorgmedewerkers voelt zich depressief

KOPENHAGEN (ANP) - Een op de drie artsen en verpleegkundigen in Europese landen zegt depressieve gevoelens te hebben. Ongeveer een op de zeven mensen piekert over de dood, concludeert de Europese tak van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) van de Verenigde Naties.

1 week geleden