Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brabantse burgemeesters: carnaval klein maar des te intenser

Brabantse burgemeesters: carnaval klein maar des te intenser

DEN BOSCH (ANP) - Carnaval 2022 zal niet zoals andere edities zijn. "Maar na bijna twee jaar van soberheid en afstand, zal het feestje, hoe klein ook, misschien wel des te intenser zijn." Dat stellen enkele Brabantse burgemeesters samen met plaatselijke afdelingen van Koninklijke Horeca Nederland in een verklaring, gericht aan alle Brabanders. Ook de Brabantse Carnavals Federatie ondertekende de boodschap.

Zorgminister Ernst Kuipers roept carnavalsvierders op er rekening mee te houden dat het coronavirus nog "verre van" weg is. "Vier het in je eigen omgeving, ga lekker naar het café, maar mijd grote menigten", is zijn dringende advies. Dat geldt helemaal voor mensen in risicogroepen.

"Maak er iets moois van en let een beetje op elkaar", stellen de ondertekenaars na de persconferentie van Kuipers. Dankzij de huidige versoepelingen kunnen we "toch iets van dat feestgevoel met elkaar gaan delen. En dat gaan we zoveel mogelijk lokaal doen, als Brabanders onder elkaar".

"Carnaval dit jaar wordt dus een kleiner feestje, primair in de horeca. Laten wij er met elkaar op een goede manier van gaan genieten. Er kan weer meer maar we moeten ons wel blijven bedenken dat dat alleen maar kan, als we ons houden aan de regels die er zijn." Onder de ondertekenaars zijn de burgemeesters van Den Bosch, Eindhoven en Tilburg (in hun hoedanigheid als voorzitter van hun veiligheidsregio).

Meer uit Binnenland

Veere wil toch ontheffingen verlenen voor afsteken vuurwerk

VEERE (ANP) - In de Zeeuwse gemeente Veere kan misschien toch vuurwerk worden afgestoken tijdens de komende jaarwisseling. De gemeente is alsnog bereid om ontheffingen op het landelijke vuurwerkverbod te verstrekken.

10 minuten geleden
Komende jaarwisseling toch weer vuurwerkshow bij de Erasmusbrug

ROTTERDAM (ANP) - Tijdens de komende jaarwisseling komt er toch een vuurwerkshow bij de Erasmusbrug. Het Rotterdamse college van B en W heeft ruim 8 ton gereserveerd om het evenement voor een laatste keer mogelijk te maken. "Met het oog op de invoering van het landelijke vuurwerkverbod per 2026 is het wenselijk om zeker dit jaar een goed alternatief te bieden voor consumentenvuurwerk", meldt het college.

12 minuten geleden
Gebiedsverbod wijk De Esch Rotterdam met drie maanden verlengd

ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam heeft het gebiedsverbod voor een deel van de Rotterdamse wijk De Esch met drie maanden verlengd. De maatregel geldt tussen 23.00 uur en 05.00 uur van donderdag tot en met zondag. Tijdens die uren is het verboden gebied voor mensen die er niets te zoeken hebben.

23 minuten geleden
Jetten: asielzoeker kan worden teruggestuurd naar aankomstland

BRUSSEL (ANP) - In alle EU-landen is inmiddels de opvangcapaciteit voor asielzoekers op orde, heeft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie aan de lidstaten gemeld. Premier Rob Jetten denkt met deze boodschap de Nederlandse rechter te kunnen overtuigen "dat we in Europa de boel zo op orde hebben dat we weer over kunnen gaan tot het terugsturen van mensen naar het Europese land waar ze een asielaanvraag moeten doorlopen".

27 minuten geleden
Jetten: Trump gebruikt niet de juiste taal richting Zelensky

BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gebruikt niet "de juiste taal" richting de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, vindt premier Rob Jetten. "Want ook Trump heeft er belang bij om Oekraïne te steunen in deze oorlog", zei Jetten voor het begin van de tweede dag van de EU-top. Hij denkt dat Trump wel weer terugkomt in het Oekraïnekamp.

2 uur geleden
Kapperszaak aan Liesveld in Vlaardingen beschoten

VLAARDINGEN (ANP) - Een kapperszaak aan het Liesveld in Vlaardingen is in de nacht van donderdag op vrijdag beschoten. Dat zegt de politie op X.

4 uur geleden
Rapport: arbeidsuitbuiting nog hardnekkig probleem in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar werden iets meer mensen slachtoffer van mensenhandel in Nederland dan het jaar ervoor. Dat meldt het jaarlijkse rapport van de Nationaal Rapporteur Mensenhandel en Seksueel Geweld tegen Kinderen. Seksuele uitbuiting staat nog altijd bovenaan qua meldingen. De uitbuiting van arbeid steeg ook flink en blijft een "hardnekkige vorm van mensenhandel in Nederland", aldus het rapport.

7 uur geleden