Brabant breidt subsidie voor wolfwerende maatregelen uit
DEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant heeft de subsidie voor wolfwerende maatregelen uitgebreid. Ook houders van paarden, alpaca's, lama's en vrijlopende varkens kunnen nu geld aanvragen voor maatregelen zoals rasters om wolven weg te houden van hun dieren.
Brabantse schapen- en geitenhouders komen al langer in aanmerking voor de subsidie. In totaal is er vanuit de provincie 200.000 euro beschikbaar. Voorwaarde is dat dierenhouders zich binnen een gebied bevinden waar wolven leven. Ook kunnen houders in acute situaties een beroep doen op de subsidie, als er bijvoorbeeld een rondzwervende wolf onverwachts opduikt en schade veroorzaakt.
Af en toe wordt een wolf gespot in Noord-Brabant. Voor zover bekend zijn er op dit moment echter geen wolven die zich in de provincie hebben gevestigd. Een wolf die tussen 2020 en 2023 neerstreek op De Groote Heide in het zuidoosten van Brabant is al langere tijd niet meer waargenomen, meldt de provincie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.
40 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Nederland raadt voetbalfans die voor het WK naar de Verenigde Staten afreizen aan extra reistijd in te plannen en ervoor te zorgen dat alle papieren op orde zijn. Er wordt extra drukte op vliegvelden verwacht, vooral bij de douane. Om alles in goede banen te laten lopen, zet het land extra personeel in, net als snellere verwerkingssystemen.
1 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - In de nacht van maandag op dinsdag overnachtten 65 asielzoekers in een sporthal in het Drentse dorp 2e Exloërmond. Die heeft de gemeente Borger-Odoorn vanaf maandag tot en met donderdag aangeboden als nachtopvang voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel kunnen overnachten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers om tijdens de avondspits alert te zijn op gevaarlijke situaties en mogelijk lange files door de verwachte slechte weersomstandigheden. Het KNMI heeft voor dinsdag code geel voor vrijwel het hele land uitgeroepen.
2 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Er is dinsdag nog veel onduidelijk over het steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard maandagavond. Daarbij vielen een dode en twee gewonden. De politie kan nog niet melden wat de identiteit is van de slachtoffers. Er is nog niemand aangehouden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers die te weinig betaald krijgen, kunnen straks makkelijker hun achterstallig loon terugkrijgen. Vooral arbeidsmigranten worden onderbetaald. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) wil werkgevers sneller verantwoordelijk maken.
3 uur geleden