BP verwacht sterke groei in VS door beleidsveranderingen Trump
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse olie- en gasbedrijf BP verwacht een sterke groei in de Verenigde Staten, nu aankomend president Donald Trump de regels voor de sector versoepelt. "We kijken uit naar het presidentschap van Trump", zei BP-topman Murray Auchincloss maandag tijdens het Energy Intelligence Forum in Londen. "We zien dit als een kans om de VS weer vooruit te helpen, met meer focus op bouwprojecten, hervorming van regelgeving en snellere vergunningverlening", vervolgde hij.
BP verwacht dat de vraag naar aardgas in Noord-Amerika dit decennium met 20 tot 30 procent zal groeien. Het bedrijf ziet daarbij mogelijkheden om samen te werken met bedrijven die kunstmatige intelligentie gebruiken en veel energie nodig hebben, zoals datacenters en techbedrijven. Daarnaast zet BP AI in voor eigen processen, zoals techniek, marketing en raffinage. Auchincloss noemde de snelheid en effectiviteit van deze technologie "verrassend".
De topman verwacht een sterke groei van het wereldwijde olieverbruik in de komende vijf tot tien jaar.
Onlangs werd bekend dat BP juist al zijn tankstations in Nederland gaat verkopen, omdat de groeimogelijkheden in ons land te beperkt zijn. "In andere landen zijn betere vooruitzichten. Alle 335 stations worden gezamenlijk verkocht", zei een woordvoerder eerder deze maand. Om de activiteiten in Nederland te laten groeien zijn volgens de onderneming enorme investeringen noodzakelijk. De problemen met het stroomnet zijn ook een reden voor BP om Nederland te verlaten.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia schrapt een deel van haar vluchten in mei en juni nu de prijzen voor vliegtuigbrandstof sterk stijgen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het bedrijf aan persbureau AFP laten weten.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.
12 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft investeringsovereenkomsten ondertekend met meerdere organisaties voor nieuwe industrieprojecten ter waarde van meer dan 200 miljoen Omaanse rial. Dat is omgerekend zo'n 444 miljoen euro.
14 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.
19 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
1 dag geleden