Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BP verwacht sterke groei in VS door beleidsveranderingen Trump

BP verwacht sterke groei in VS door beleidsveranderingen Trump

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse olie- en gasbedrijf BP verwacht een sterke groei in de Verenigde Staten, nu aankomend president Donald Trump de regels voor de sector versoepelt. "We kijken uit naar het presidentschap van Trump", zei BP-topman Murray Auchincloss maandag tijdens het Energy Intelligence Forum in Londen. "We zien dit als een kans om de VS weer vooruit te helpen, met meer focus op bouwprojecten, hervorming van regelgeving en snellere vergunningverlening", vervolgde hij.

BP verwacht dat de vraag naar aardgas in Noord-Amerika dit decennium met 20 tot 30 procent zal groeien. Het bedrijf ziet daarbij mogelijkheden om samen te werken met bedrijven die kunstmatige intelligentie gebruiken en veel energie nodig hebben, zoals datacenters en techbedrijven. Daarnaast zet BP AI in voor eigen processen, zoals techniek, marketing en raffinage. Auchincloss noemde de snelheid en effectiviteit van deze technologie "verrassend".

De topman verwacht een sterke groei van het wereldwijde olieverbruik in de komende vijf tot tien jaar.

Onlangs werd bekend dat BP juist al zijn tankstations in Nederland gaat verkopen, omdat de groeimogelijkheden in ons land te beperkt zijn. "In andere landen zijn betere vooruitzichten. Alle 335 stations worden gezamenlijk verkocht", zei een woordvoerder eerder deze maand. Om de activiteiten in Nederland te laten groeien zijn volgens de onderneming enorme investeringen noodzakelijk. De problemen met het stroomnet zijn ook een reden voor BP om Nederland te verlaten.

Meer uit Financieel

Franse meelindustrie in problemen door goedkope import

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.

15 minuten geleden
Netflix benoemt nieuwe voorzitter na vertrek medeoprichter

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.

2 uur geleden
Media: staten VS willen overname Warner door Paramount blokkeren

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.

4 uur geleden
Dieprode cijfers voor beurzen New York, Nasdaq keldert

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.

15 uur geleden
FT: Meta overweegt aandelenverkoop van tientallen miljarden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.

16 uur geleden
Bloomberg: grote vraag naar aandelen SpaceX bij beursgang

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar aandelen bij de beursgang van SpaceX is groot. Volgens bronnen van persbureau Bloomberg is die vraag zelfs groter dan het aantal aandelen dat SpaceX gaat uitgeven bij de beursgang in New York die volgende week vrijdag plaats zou moeten vinden.

18 uur geleden
AEX sluit met verlies, betalingsverwerker Adyen grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met verlies gesloten. Betalingsdienstverlener Adyen was de grootste daler in de hoofdindex, naar verluidt door een negatief analistenrapport over het bedrijf. Ook de chipfondsen stonden bij de verliezers.

19 uur geleden