BP verwacht sterke groei in VS door beleidsveranderingen Trump
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse olie- en gasbedrijf BP verwacht een sterke groei in de Verenigde Staten, nu aankomend president Donald Trump de regels voor de sector versoepelt. "We kijken uit naar het presidentschap van Trump", zei BP-topman Murray Auchincloss maandag tijdens het Energy Intelligence Forum in Londen. "We zien dit als een kans om de VS weer vooruit te helpen, met meer focus op bouwprojecten, hervorming van regelgeving en snellere vergunningverlening", vervolgde hij.
BP verwacht dat de vraag naar aardgas in Noord-Amerika dit decennium met 20 tot 30 procent zal groeien. Het bedrijf ziet daarbij mogelijkheden om samen te werken met bedrijven die kunstmatige intelligentie gebruiken en veel energie nodig hebben, zoals datacenters en techbedrijven. Daarnaast zet BP AI in voor eigen processen, zoals techniek, marketing en raffinage. Auchincloss noemde de snelheid en effectiviteit van deze technologie "verrassend".
De topman verwacht een sterke groei van het wereldwijde olieverbruik in de komende vijf tot tien jaar.
Onlangs werd bekend dat BP juist al zijn tankstations in Nederland gaat verkopen, omdat de groeimogelijkheden in ons land te beperkt zijn. "In andere landen zijn betere vooruitzichten. Alle 335 stations worden gezamenlijk verkocht", zei een woordvoerder eerder deze maand. Om de activiteiten in Nederland te laten groeien zijn volgens de onderneming enorme investeringen noodzakelijk. De problemen met het stroomnet zijn ook een reden voor BP om Nederland te verlaten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
11 uur geleden