BP verwacht sterke groei in VS door beleidsveranderingen Trump
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse olie- en gasbedrijf BP verwacht een sterke groei in de Verenigde Staten, nu aankomend president Donald Trump de regels voor de sector versoepelt. "We kijken uit naar het presidentschap van Trump", zei BP-topman Murray Auchincloss maandag tijdens het Energy Intelligence Forum in Londen. "We zien dit als een kans om de VS weer vooruit te helpen, met meer focus op bouwprojecten, hervorming van regelgeving en snellere vergunningverlening", vervolgde hij.
BP verwacht dat de vraag naar aardgas in Noord-Amerika dit decennium met 20 tot 30 procent zal groeien. Het bedrijf ziet daarbij mogelijkheden om samen te werken met bedrijven die kunstmatige intelligentie gebruiken en veel energie nodig hebben, zoals datacenters en techbedrijven. Daarnaast zet BP AI in voor eigen processen, zoals techniek, marketing en raffinage. Auchincloss noemde de snelheid en effectiviteit van deze technologie "verrassend".
De topman verwacht een sterke groei van het wereldwijde olieverbruik in de komende vijf tot tien jaar.
Onlangs werd bekend dat BP juist al zijn tankstations in Nederland gaat verkopen, omdat de groeimogelijkheden in ons land te beperkt zijn. "In andere landen zijn betere vooruitzichten. Alle 335 stations worden gezamenlijk verkocht", zei een woordvoerder eerder deze maand. Om de activiteiten in Nederland te laten groeien zijn volgens de onderneming enorme investeringen noodzakelijk. De problemen met het stroomnet zijn ook een reden voor BP om Nederland te verlaten.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
23 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
32 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.
4 uur geleden