Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BP pauzeert ontwikkeling nieuwe windparken op zee, aldus Reuters

BP pauzeert ontwikkeling nieuwe windparken op zee, aldus Reuters

LONDEN (ANP) - Het Britse olie- en gasconcern BP pauzeert de ontwikkeling van nieuwe windparken op zee en bevriest voorlopig het aannemen van personeel om kosten te besparen. Dat melden bronnen bij het bedrijf aan persbureau Reuters. BP zou meer de nadruk willen leggen op zijn fossiele activiteiten om aandeelhouders tevreden te stellen.

De stap van topman Murray Auchincloss is bedoeld om onvrede bij aandeelhouders over de beurskoers van BP weg te nemen. De beurswaarde van BP blijft achter bij die van andere oliebedrijven en dat wakkert zorgen aan dat het concern een overnamedoelwit kan worden. Door meer te focussen op traditionele olie- en gaswinning wil Auchincloss meer waarde creëren voor de aandeelhouders. Eerder ging Shell een vergelijkbaar pad op.

BP zet nu plannen voor grote investeringen in nieuwe windprojecten op zee voorlopig in de ijskast. Het bedrijf zou kijken naar meer investeringen in olie en gas, met name in de Golf van Mexico en Amerikaanse schalievelden, waar het concern al grote belangen bezit. Mogelijk kunnen er ook banen verdwijnen bij duurzame projecten.

Kostenbesparingsprogramma

Onder leiding van de vorige topman Bernard Looney maakte BP juist meer werk van duurzame energie. Maar Looney moest vorig jaar aftreden in verband met het verzwijgen van relaties op de werkvloer. Voormalig financieel directeur Auchincloss heeft het stokje van Looney overgenomen.

Auchincloss maakte in mei nog een kostenbesparingsprogramma van 2 miljard dollar voor de komende jaren bekend. Hij wil van BP een simpeler en meer gefocust bedrijf maken, met dus meer waardecreatie voor de aandeelhouders.

Meer uit Financieel

Grote pensioenfondsen hebben meer geld om pensioenen te betalen

DEN HAAG (ANP) - Grote pensioenfondsen hadden eind vorig jaar meer geld om alle pensioenen te kunnen betalen. Dit laten zorgfonds PFZW, ambtenarenpensioenfonds ABP, metaalfonds PMT, metalektrofonds PME en bpfBOUW weten. Dat komt volgens hen door de gestegen rente.

2 uur geleden
De Hypotheker: doorstroming huizenmarkt komt verder onder druk

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De doorstroming op de woningmarkt komt verder onder druk te staan, stelt De Hypotheker. Dat is het gevolg van aangescherpte hypotheekregels, waardoor het voor ouderen financieel minder interessant wordt om naar een kleinere koopwoning te verhuizen.

2 uur geleden
Elektrische autobouwer Tesla ziet winst flink dalen

AUSTIN (ANP) - De winst van de bouwer van elektrische auto's Tesla is in het afgelopen kwartaal flink gedaald onder druk van lagere verkopen en hogere kosten. Volgens het door Elon Musk geleide bedrijf kwam de nettowinst uit op 840 miljoen dollar, wat 61 procent minder is dan een jaar eerder.

4 uur geleden
Facebook-moederbedrijf Meta voert AI-investeringen nog verder op

MENLO PARK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms gaat dit jaar veel meer geld uitgeven aan datacenters en kunstmatige intelligentie. Dat kwam woensdag naar voren bij de presentatie van de jaarcijfers van het socialemediabedrijf. Daarmee voert Meta de druk flink op in de concurrentiestrijd op het vlak van AI tussen grote techbedrijven.

4 uur geleden
Kleine koersuitslagen op Wall Street na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersuitslagen gesloten na het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente onveranderd te laten, zoals was verwacht. Daarnaast ging de aandacht op Wall Street uit naar de kwartaalcijfers van grote bedrijven, waaronder koffieketen Starbucks en chipproducent Texas Instruments.

4 uur geleden
Centrale bank VS laat rente onveranderd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. In december kwam de Federal Reserve nog met de derde renteverlaging op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren.

6 uur geleden
Bloomberg: CVC praat met dsm-firmenich over koop diervoedingstak

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsmaatschappij CVC Capital Partners is in vergevorderde gesprekken met speciaalchemieconcern dsm-firmenich over een overname van zijn tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding Animal Nutrition & Health (ANH). Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Mogelijk kan al binnen enkele dagen een deal worden aangekondigd, aldus Bloomberg.

7 uur geleden