BP financiert eerste staalfabriek op zonne-energie
PUEBLO (ANP/BLOOMBERG) - Een staalfabriek in de Amerikaanse staat Colorado wil het grootste deel van zijn benodigde energie halen uit zonnepanelen in plaats van steenkool. De fabriek van de Russische fabrikant Evraz, die schroot smelt en hergebruikt, installeert daarvoor 750.000 zonnepanelen, aldus een verklaring van het bedrijf. Olie- en gasconcern BP financiert de vergroening.
De panelen moeten in november zijn geïnstalleerd en zullen bijna alle energie leveren die de fabriek nodig heeft. Volgens BP, die het project als onderdeel van een joint venture financiert, is het de eerste staalfabriek ter wereld die dit voor elkaar krijgt.
De fabriek op zonne-energie komt op het moment dat grote staalproducenten in de VS serieuzer werk maken van het beperken van de uitstoot van schadelijke stoffen. Daarbij is het doel om tegen 2050 klimaatneutraal te zijn.
Maar het zal nog een hele opgave worden om dat doel te bereiken. De staalproductie, een van de meest vervuilende industrieën, is volgens sommige metingen verantwoordelijk voor ongeveer 6 procent van de wereldwijde uitstoot van kooldioxide. Deskundigen hebben gezegd dat de overschakeling op hernieuwbare energie de sleutel is om de uitstoot te verminderen.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen in China zijn in de eerste negen maanden van dit jaar hard gedaald door verslechterende marktomstandigheden. In totaal werden er 1,7 miljoen voertuigen verkocht in China, 's werelds grootste automarkt. Dat is een daling van 21 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, maakte branchevereniging China Passenger Car Association bekend.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechter heeft de verzoeken van de Vereniging Effectenbezitters (VEB) en een grote groep beleggers voor een diepgaand onderzoek naar Philips afgewezen. In 2021 vond een wereldwijde terugroepactie plaats van beademings- en slaapapneu-apparaten van een Amerikaanse dochteronderneming van Philips.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP/DPA) - Tesla heeft de naam van zijn rijassistentiesysteem in Europa veranderd, na jarenlange kritiek dat het Amerikaanse bedrijf het systeem te veel zou hebben aangeprezen als volledig zelfrijdend. Op de websites van de fabrikant van elektrische auto's in Nederland en andere Europese landen heet het systeem nu 'Tesla Assisted Driving'. Daarmee wordt direct duidelijk dat het slechts om een rijassistentiesysteem gaat.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland bereikte zaterdag een nieuw record en is nu even hoog als die van diesel, volgt uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De adviesprijs voor Euro95 ging omhoog, van 2,728 euro vrijdag, tot 2,732 euro zaterdag. De hoogste adviesprijs tot nu toe dateert van eind september en bedroeg 2,730 euro per liter.
22 uur geledenBRASÍLIA (ANP/BELGA) - Braziliaanse aanklagers zijn een rechtszaak begonnen tegen een dochteronderneming van olieconcern Shell in het land. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 100 miljoen dollar na de dodelijke overstromingen in het zuiden van Brazilië in 2024.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de afgelopen tien jaar zijn er in Nederland ruim 4000 nieuwe loodgietersbedrijven bijgekomen. Dat blijkt uit een ANP-analyse van gegevens van de Kamer van Koophandel (KVK). In het derde kwartaal van dit jaar waren 11.500 loodgieters geregistreerd, bijna 60 procent meer dan in dezelfde periode in 2016.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.
1 dag geleden