Boze Yeşilgöz: donateurs kopen geen invloed bij VVD
HILVERSUM (ANP) - Dat uitzendmagnaat Frank van Gool een ton heeft gedoneerd aan de VVD, wil volgens lijsttrekker Dilan Yeşilgöz niet zeggen dat de partij zijn standpunt over arbeidsmigratie overneemt. Het is niet zo dat ondernemers "invloed kunnen kopen", zei ze tijdens het verkiezingsdebat bij SBS6.
Van Gool, de baas van OTTO Workforce, was in de studio om het belang van arbeidsmigranten voor de economie te benadrukken. Toen gespreksleider Wilfred Genee daarbij zijn gift aan de partijkas van de liberalen ter sprake bracht, liet Yeşilgöz gepikeerd weten er niet van gediend te zijn dat haar integriteit en die van haar partij in twijfel worden getrokken.
Ook de VVD pleit er in haar verkiezingsprogramma voor dat arbeidsmigratie wordt beperkt, bracht Yeşilgöz in herinnering, al legt haar partij vooral de nadruk op het beperken van de asielinstroom. Zij noemde dat "een bewijs" dat de partij het niet per se eens hoeft te zijn met haar donateurs.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan nog niet zeggen wanneer het maatregelen treft om de economische gevolgen van de oorlog in Iran, vooral op het gebied van energie, te verlichten. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan het begin van de beantwoording van het kabinet tijdens een debat daarover.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen van coalitie en oppositie vallen Kamerlid Ralf Dekker (Forum voor Democratie) aan op zijn houding naar Rusland en Iran. De uiterst rechtse partij stelde in een debat over hoge energieprijzen dat Nederland weer moet beginnen met gas afnemen van Rusland, ondanks de oorlog in Oekraïne.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) gaat binnenkort op handelsmissie naar China. Dat laat hij weten na een gesprek met de Chinese minister Wang Wentao van Handel. Sjoerdsma staat in China op een sanctielijst, waardoor het onduidelijk was of hij welkom was in het land.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) heeft de nabestaanden van een Nederlands bombardement op de Noord-Iraakse stad Mosul in 2016 excuses aangeboden. "Daarnaast heb ik, gelet op de uitzonderlijke omstandigheden van dit specifieke geval, besloten de nabestaanden een vrijwillige financiële tegemoetkoming aan te bieden", schrijft ze aan de Tweede Kamer.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De linkse oppositiepartijen SP en Partij voor de Dieren willen net als GroenLinks-PvdA dat oliebedrijven iets inleveren van de overwinsten die zij behalen door de hoge prijzen van olie en gas. Dat geld moet worden gebruikt om huishoudens te compenseren voor de sterk gestegen prijzen aan de pomp.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens het debat over de economische gevolgen van de oorlog in Iran toonden D66 en het CDA interesse in een plafond voor de prijzen aan de pomp. Partijleider Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA) kwam met dat idee en wil grote olie- en gasbedrijven ervoor laten betalen.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De minimale leeftijd waarop mensen vuurwerk mogen afsteken, moet naar 18 jaar, vindt het kabinet. Staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur en Waterstaat, CDA) sprak in een debat steun uit voor een voorstel van CDA en de Partij voor de Dieren om dat te regelen. "Ik denk dat het verstandig is om dat te doen."
18 uur geleden