Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boze Russische langlaufkampioen trekt zich terug

Boze Russische langlaufkampioen trekt zich terug

ZHANGJIAKOU (ANP) - De Russische langlaufer Aleksander Bolsjoenov, winnaar van het olympisch goud op de skiatlon bij de Winterspelen in Beijing, heeft zich enkele uren voor aanvang van de sprintrace vrije stijl teruggetrokken. De Russische skibond gaf geen specifieke reden.

"Hij is niet geblesseerd en Aleksander heeft dit besluit goed en professioneel overdacht. Soms is het beter om één keer op een superhoog niveau te presteren dan een paar keer op gemiddeld niveau", zei Jelena Vjalbe, het hoofd van de Russische skibond. "Hij wordt niet vervangen in de sprint."

Bolsjoenov won zondag op dominante wijze de skiatlon, een wedstrijd over 30 kilometer, verdeeld in 15 kilometer klassieke stijl en 15 kilometer vrije stijl. Hij ontstak na afloop in woede toen journalisten met kritische vragen kwamen over zijn prestatie. Volgens de Rus beweerden ze dat hij doping zou hebben gebruikt.

Doping

"Je wordt niet zomaar ineens olympisch kampioen", foeterde Bolsjoenov na het behalen van zijn eerste gouden medaille. "Wat doping betreft, als ik die woorden hoor, draait mijn maag om. Ik accepteer dat niet, ik wil het niet horen. Doping is voor mij onverenigbaar met sport."

Rusland is vanwege een door de staat gestuurd dopingsysteem geschorst door de mondiale antidopingorganisatie WADA. Sporters uit het land doen in Beijing mee onder neutrale vlag als leden van het Russische Olympisch Comité.

Meer uit Sport

Na 15 jaar weer ontknoping Formule 1 met meer dan twee coureurs

LUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).

9 minuten geleden
Handbalster Van Wetering: konden tegen Egypte dingen uitproberen

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).

10 uur geleden
Handbalsters plaatsen zich voor hoofdronde WK na zege op Egypte

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.

11 uur geleden
Bol verliest verkiezing wereldatlete van McLaughlin-Levrone

MONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.

11 uur geleden
Verstappen: op strategie gewonnen in Qatar, niet op snelheid

LUSAIL (ANP) - Max Verstappen won de Grote Prijs van Qatar niet omdat hij de snelste auto had, maar omdat hij voor de beste strategie koos. "Op pure snelheid kom ik tekort op de McLarens, maar dit soort races laat zien dat je met de juiste tactiek ook kunt winnen. Een race verloopt niet altijd als vooraf gedacht, er kan veel gebeuren", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull in de persconferentie na afloop.

12 uur geleden
Norris valt McLaren niet af na verkeerd besluit over pitstop

LUSAIL (ANP) - Lando Norris heeft geen kritiek op zijn team McLaren geuit na de voor de Brit teleurstellend verlopen Grote Prijs van Qatar, waarin hij als vierde eindigde. Het team liet Norris en teamgenoot Oscar Piastri doorrijden, terwijl de rest van het veld bij een safetycar-situatie banden wisselde. "Achteraf is het niet de juiste beslissing, maar op het moment zelf dachten we dat we het juiste deden. Zo gaat dat", aldus de Brit bij Viaplay.

13 uur geleden
Verstappen noemt onverwachte overwinning in Qatar 'ongelooflijk'

LUSAIL (ANP) - Max Verstappen sprak na zijn spectaculaire zege in de Grote Prijs van Qatar van een ongelooflijke overwinning. "We namen de juiste beslissing door een pitstop te maken met de safetycar in de baan. Het was echt een sterke race in een best wel lastig weekend voor ons", zei de coureur van Red Bull in het flashinterview op de baan. "Ik ben heel blij met deze overwinning en ik doe inderdaad nog mee om de titel. Alles is nog mogelijk. We zullen zien, ik maak me er nu nog niet druk om."

14 uur geleden