Boze kunstenares wil werk verwijderd zien uit ambtswoning Johnson
LONDEN (ANP) - De Britse kunstenares Tracey Emin heeft geëist dat een kunstwerk van haar hand wordt verwijderd uit de ambtswoning van de Britse premier Boris Johnson op Downing Street 10 in Londen. Ze doet dit uit onvrede over de in haar ogen "beschamende leugens" van Johnson over lockdown-feestjes. Ze zegt dat haar werk met de titel More Passion niet past bij het "gebrek aan medeleven" van de regering met het lijden van mensen tijdens de pandemie.
Tegen The Art Newspaper zei Emin: "Ik vind liegen tegen mensen beschamend. Mensen hebben zoveel geleden door Covid. Ze hebben naar de regering gekeken voor advies, en het blijkt dat de regering ons heeft verteld om één ding te doen en het zelf niet heeft gedaan. De koningin zat in haar eentje op de begrafenis van haar man. Mensen moesten afscheid nemen van hun ouders via hun telefoon. Het is gewoon zo onverantwoordelijk en respectloos. Het is een schande".
Het werk More Passion is een installatie van neonletters die de titel uitbeeldt.
Johnson gaf vorige week in het parlement toe dat hij in mei 2020 een feest in de tuin van Downing Street had bijgewoond, terwijl het land in lockdown was. Hij zei dat hij zich niet had gerealiseerd dat het om een niet-werkgerelateerde bijeenkomst ging. Zijn voormalige rechterhand Dominic Cummings beweert echter dat Johnson wel degelijk wist dat de bijeenkomst tegen de regels was.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat hij een ziekenhuisschip naar Groenland stuurt. Trump heeft eerder gedreigd het autonome Deense gebied te willen inlijven. Trump stelt op Truth Social dat het schip zieke mensen in Groenland zal gaan behandelen, zonder te verduidelijken op wie hij doelt of hoeveel mensen het zal helpen.
4 uur geledenLVIV (ANP) - Explosies in de Oekraïense stad Lviv hebben in de nacht van zaterdag op zondag een politieagente gedood en zeker vijftien mensen verwond. De burgemeester van de stad in het westen van het land spreekt van een "daad van terrorisme". De ontploffingen vonden plaats kort nadat de politie rond 00.30 uur was afgekomen op een melding over een inbraak in een winkel in het stadscentrum, aldus de openbaar aanklager van Lviv.
5 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.
14 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
19 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
19 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
21 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
1 dag geleden