Boze golfer Luiten overweegt nog juridische stappen voor Spelen
NORTH BERWICK (ANP) - Golfer Joost Luiten overweegt nog verdere juridische stappen te ondernemen om toch nog naar de Olympische Spelen van Parijs te mogen. In een reactie aan het ANP uit de 38-jarige Nederlander opnieuw zijn ongenoegen over het feit dat het Internationaal Olympisch Comité (IOC) een andere golfer zijn plaats heeft laten innemen. "Het geeft weer aan dat de Spelen allang niet meer over de sporten en sporters gaan, maar alleen maar voor de bobo's is", laat Luiten weten.
Luiten hoorde dinsdag officieel dat hij toch niet naar de Spelen mag, ondanks dat sportkoepel NOC*NSF hem na een uitspraak van de rechter uiteindelijk alsnog had aangemeld. De golfer had voldaan aan de internationale kwalificatie-eisen, maar niet aan de aanvullende eisen van NOC*NSF. De rechter oordeelde echter dat Luiten alsnog mee mocht doen aan de Spelen. In de tussentijd had het IOC zijn plek echter al aan iemand anders gegeven.
"Iedereen verschuilt zich achter elkaar en je komt gewoon niet bij de kern van het probleem. Juridische stappen zouden kunnen, daar ben ik nog over aan het nadenken." Luiten is echter bang dat de kosten hiervan hoog kunnen oplopen. "En het wespennest waar je dan in komt, is nog heftiger dan hier in Nederland."
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
20 minuten geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
1 dag geleden