Boze golfer Luiten overweegt nog juridische stappen voor Spelen
NORTH BERWICK (ANP) - Golfer Joost Luiten overweegt nog verdere juridische stappen te ondernemen om toch nog naar de Olympische Spelen van Parijs te mogen. In een reactie aan het ANP uit de 38-jarige Nederlander opnieuw zijn ongenoegen over het feit dat het Internationaal Olympisch Comité (IOC) een andere golfer zijn plaats heeft laten innemen. "Het geeft weer aan dat de Spelen allang niet meer over de sporten en sporters gaan, maar alleen maar voor de bobo's is", laat Luiten weten.
Luiten hoorde dinsdag officieel dat hij toch niet naar de Spelen mag, ondanks dat sportkoepel NOC*NSF hem na een uitspraak van de rechter uiteindelijk alsnog had aangemeld. De golfer had voldaan aan de internationale kwalificatie-eisen, maar niet aan de aanvullende eisen van NOC*NSF. De rechter oordeelde echter dat Luiten alsnog mee mocht doen aan de Spelen. In de tussentijd had het IOC zijn plek echter al aan iemand anders gegeven.
"Iedereen verschuilt zich achter elkaar en je komt gewoon niet bij de kern van het probleem. Juridische stappen zouden kunnen, daar ben ik nog over aan het nadenken." Luiten is echter bang dat de kosten hiervan hoog kunnen oplopen. "En het wespennest waar je dan in komt, is nog heftiger dan hier in Nederland."
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet heeft zich verrassend geplaatst voor de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij spurtte in zijn heat naar de tweede plaats in 6,56 seconden, de klassering die hem direct doorgang gaf naar de finale, die later vrijdag om 21.22 uur wordt afgewerkt.
52 minuten geledenTORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met een overtuigend optreden doorgedrongen tot de finale van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko Pomorska Arena haar heat in de halve finales in een tijd van 51,23. De finale is zaterdagavond.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Jessica Schilder ging voor goud op de WK indoor bij het kogelstoten, maar de uitkomst in de atletiekhal van het Poolse Torun was de ondankbare vierde plaats. De Volendamse stootte in haar beste poging de 4 kilo zware kogel naar een afstand van 19,63.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple heeft zich op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 27-jarige atleet eindigde in zijn serie als derde in een tijd van 3.39,03. Zijn klassering volstond om rechtstreeks te worden toegelaten tot de finale, die voor zondag staat gepland. De Spanjaard Mariano García won de heat in 3.38,19.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Marianne Vos gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op X. Vos is naar huis gegaan vanwege de kritieke gezondheidstoestand van haar vader. "Onze gedachten zijn bij Marianne en haar naasten", schrijft haar ploeg.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Elisa Longo Borghini gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo door ziekte. Dat heeft haar ploeg UAE Team ADQ vrijdag bekendgemaakt. Volgens haar ploeg is de Italiaans kampioene 's nachts ziek geworden door een virus.
3 uur geledenKOKSIJDE (ANP) - Wielrenner Dylan Groenewegen heeft de Bredene Koksijde Classic gewonnen. In een uitgedunde groep was de renner van Unibet Rose Rockets sneller in de sprint dan de Duitser Pascal Ackermann en Pavel Bittner uit Tsjechië.
4 uur geleden