Boze Engelse fans bekogelen bondscoach Southgate met bekers
KEULEN (ANP) - Ontevreden supporters van Engeland hebben bondscoach Gareth Southgate met plastic bekers bekogeld na het duel met Slovenië (0-0) in Keulen op het EK. De fans lieten zo hun onvrede blijken over het matige spel van hun ploeg, die met 5 punten wel poule C van het EK heeft gewonnen.
"Ik snap de kritiek op ons spel en wil er ook niet voor weglopen", reageerde Southgate dinsdagavond op de persconferentie vlak na de wedstrijd. "Ik merk dat de focus op mij ligt en dat is volgens mij beter dan dat het team het mikpunt van alle kritiek is. Maar ik moet zo wel in een rare omgeving werken. Geen ploeg die naar de achtste finale gaat, krijgt deze behandeling."
De kans is groot dat Engeland zondag de tegenstander van het Nederlands elftal is in de achtste finales. In dat geval ontmoeten beide ploegen elkaar vanaf 18.00 uur in Gelsenkirchen. Engeland en Oranje krijgen woensdagavond na de laatste duels in groep F definitief duidelijkheid over hun opponent in de strijd om een plek in de kwartfinale.
Zo bestaat er ook nog een kans dat de winnaar van poule E, bestaande uit Roemenië, België, Slowakije en Oekraïne, komende dinsdag in München tegenover Oranje in de achtste finales staat. Dat kan alleen als Tsjechië of Georgië zich alsnog voor de achtste finales plaatst. Tsjechië moet daarvoor winnen van Turkije en Georgië kan uitschakeling nog ontlopen door het al geplaatste Portugal te verslaan.
Meer uit Voetbal
ORLÉANS (ANP/RTR) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo wijken voor hun laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap uit naar Orléans in Frankrijk. Het duel is achter gesloten deuren, meldt een woordvoerder van het team.
19 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
10 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
13 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
16 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
18 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
19 uur geleden