Boze Engelse fans bekogelen bondscoach Southgate met bekers
KEULEN (ANP) - Ontevreden supporters van Engeland hebben bondscoach Gareth Southgate met plastic bekers bekogeld na het duel met Slovenië (0-0) in Keulen op het EK. De fans lieten zo hun onvrede blijken over het matige spel van hun ploeg, die met 5 punten wel poule C van het EK heeft gewonnen.
"Ik snap de kritiek op ons spel en wil er ook niet voor weglopen", reageerde Southgate dinsdagavond op de persconferentie vlak na de wedstrijd. "Ik merk dat de focus op mij ligt en dat is volgens mij beter dan dat het team het mikpunt van alle kritiek is. Maar ik moet zo wel in een rare omgeving werken. Geen ploeg die naar de achtste finale gaat, krijgt deze behandeling."
De kans is groot dat Engeland zondag de tegenstander van het Nederlands elftal is in de achtste finales. In dat geval ontmoeten beide ploegen elkaar vanaf 18.00 uur in Gelsenkirchen. Engeland en Oranje krijgen woensdagavond na de laatste duels in groep F definitief duidelijkheid over hun opponent in de strijd om een plek in de kwartfinale.
Zo bestaat er ook nog een kans dat de winnaar van poule E, bestaande uit Roemenië, België, Slowakije en Oekraïne, komende dinsdag in München tegenover Oranje in de achtste finales staat. Dat kan alleen als Tsjechië of Georgië zich alsnog voor de achtste finales plaatst. Tsjechië moet daarvoor winnen van Turkije en Georgië kan uitschakeling nog ontlopen door het al geplaatste Portugal te verslaan.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
35 minuten geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
1 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
17 uur geleden