Boze Engelse fans bekogelen bondscoach Southgate met bekers
KEULEN (ANP) - Ontevreden supporters van Engeland hebben bondscoach Gareth Southgate met plastic bekers bekogeld na het duel met Slovenië (0-0) in Keulen op het EK. De fans lieten zo hun onvrede blijken over het matige spel van hun ploeg, die met 5 punten wel poule C van het EK heeft gewonnen.
"Ik snap de kritiek op ons spel en wil er ook niet voor weglopen", reageerde Southgate dinsdagavond op de persconferentie vlak na de wedstrijd. "Ik merk dat de focus op mij ligt en dat is volgens mij beter dan dat het team het mikpunt van alle kritiek is. Maar ik moet zo wel in een rare omgeving werken. Geen ploeg die naar de achtste finale gaat, krijgt deze behandeling."
De kans is groot dat Engeland zondag de tegenstander van het Nederlands elftal is in de achtste finales. In dat geval ontmoeten beide ploegen elkaar vanaf 18.00 uur in Gelsenkirchen. Engeland en Oranje krijgen woensdagavond na de laatste duels in groep F definitief duidelijkheid over hun opponent in de strijd om een plek in de kwartfinale.
Zo bestaat er ook nog een kans dat de winnaar van poule E, bestaande uit Roemenië, België, Slowakije en Oekraïne, komende dinsdag in München tegenover Oranje in de achtste finales staat. Dat kan alleen als Tsjechië of Georgië zich alsnog voor de achtste finales plaatst. Tsjechië moet daarvoor winnen van Turkije en Georgië kan uitschakeling nog ontlopen door het al geplaatste Portugal te verslaan.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.
25 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.
3 uur geledenLIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard huurt tot het einde van het seizoen Lance Duijvestijn van Sparta. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 27-jarige middenvelder speelde sinds afgelopen zomer voor Sparta.
6 uur geleden