Boze Engelse fans bekogelen bondscoach Southgate met bekers
KEULEN (ANP) - Ontevreden supporters van Engeland hebben bondscoach Gareth Southgate met plastic bekers bekogeld na het duel met Slovenië (0-0) in Keulen op het EK. De fans lieten zo hun onvrede blijken over het matige spel van hun ploeg, die met 5 punten wel poule C van het EK heeft gewonnen.
"Ik snap de kritiek op ons spel en wil er ook niet voor weglopen", reageerde Southgate dinsdagavond op de persconferentie vlak na de wedstrijd. "Ik merk dat de focus op mij ligt en dat is volgens mij beter dan dat het team het mikpunt van alle kritiek is. Maar ik moet zo wel in een rare omgeving werken. Geen ploeg die naar de achtste finale gaat, krijgt deze behandeling."
De kans is groot dat Engeland zondag de tegenstander van het Nederlands elftal is in de achtste finales. In dat geval ontmoeten beide ploegen elkaar vanaf 18.00 uur in Gelsenkirchen. Engeland en Oranje krijgen woensdagavond na de laatste duels in groep F definitief duidelijkheid over hun opponent in de strijd om een plek in de kwartfinale.
Zo bestaat er ook nog een kans dat de winnaar van poule E, bestaande uit Roemenië, België, Slowakije en Oekraïne, komende dinsdag in München tegenover Oranje in de achtste finales staat. Dat kan alleen als Tsjechië of Georgië zich alsnog voor de achtste finales plaatst. Tsjechië moet daarvoor winnen van Turkije en Georgië kan uitschakeling nog ontlopen door het al geplaatste Portugal te verslaan.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."
13 uur geleden