'Boze' Donald Trump trapt campagne voor presidentschap af
SALEM (ANP/RTR/AFP) - De voormalige Amerikaanse president Donald Trump is zaterdag begonnen aan zijn campagne om opnieuw in het Witte Huis terecht te komen. De 76-jarige deed dat voor een klein publiek: hij sprak in de staten New Hampshire en South Carolina voor zo'n tweehonderd mensen.
Trump liet zijn toehoorders weten dat hij bozer was dan tijdens eerdere campagnes, maar ook meer vastberaden. Hij herhaalde zijn eerdere beweringen dat er gerommeld is met de verkiezingsresultaten in 2020, toen hij verloor van Joe Biden, en zei tegen zijn toehoorders dat de verkiezingen van 2024 "onze enige kans zijn dit land te redden."
De voormalig president kan deze keer op minder steun rekenen van zijn eigen Republikeinse partij, waarbinnen verschillende kopstukken van plan zijn ook een gooi te doen naar het presidentschap. Onder meer de gouverneur van New Hampshire, een van de staten die Trump zaterdag bezocht, overweegt een eigen campagne. Trump gaf in een van zijn toespraken flink af op leden van de Republikeinse partij die zich niet trouw aan hem hebben getoond. Volgens hem zijn zij "nog gevaarlijker dan Democraten".
In zijn speech sprak Trump zich verder uit tegen transgenderrechten en de kritische rassentheorie, de studie rond de effecten van institutioneel racisme. "We gaan de linkse radicale racisten en perverselingen stoppen die onze jeugd willen indoctrineren en we gaan ervoor zorgen dat zij met hun Marxistische handen van onze kinderen afblijven", aldus de oud-president.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/AFP) - Iran wil van de regering in Berlijn weten welke rol de vliegbasis Ramstein speelt bij de Amerikaanse aanvallen op het land. Ramstein ligt in het westen van Duitsland. Volgens Iran is dat mogelijk in strijd met een resolutie van de Verenigde Naties. Die verbiedt landen om het grondgebied van anderen te gebruiken voor een "daad van agressie" in een derde land.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben ingestemd met de verkoop van 16,5 miljard dollar (14,3 miljard euro) aan militair materieel aan de Verenigde Arabische Emiraten en Koeweit. Volgens het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken hebben die landen de spullen met spoed nodig. Daarom is het Congres niet om toestemming gevraagd.
51 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse premier Sanae Takaichi heeft op bezoek in Washington haar bewondering uitgesproken voor het optreden van de Amerikaanse president Donald Trump op het wereldtoneel. "Ik denk echt dat u de enige bent die wereldvrede kan bereiken", zei ze tegen Trump in het Witte Huis.
53 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt een Amerikaanse F-35 te hebben geraakt en beschadigd. De Amerikaanse krijgsmacht heeft dat niet bevestigd, maar meldt wel dat een gevechtsvliegtuig een noodlanding heeft moeten maken na een vlucht boven Iran. De piloot zou in stabiele toestand verkeren.
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Israël opgedragen niet opnieuw Iraanse gasvelden aan te vallen. "Ik heb hem gezegd: doe dat niet", aldus Trump over zijn woorden tegen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.
1 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Turkije wil niet dat Iran de strijd tegen de Verenigde Staten en Israël laat ontaarden in een conflict waarin het hele Midden-Oosten betrokken raakt.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft het Europese steunpakket van 90 miljard euro hard nodig, heeft president Volodymyr Zelensky gezegd in een toespraak voor Europese leiders. Hij noemt het geld "de belangrijkste financiële veiligheidsgarantie". "Dit is voor ons van kritiek belang. Het is een hulpbron die levens redt."
2 uur geleden