Boze brief John Lennon geveild voor meer dan verwacht
NEW YORK (ANP) - De boze brief die John Lennon in 1971 aan Paul McCartney stuurde is zondag geveild voor 56.000 dollar, omgerekend zo'n 55.750 euro. De verwachting was dat het handgeschreven epistel van drie pagina's tussen de 30.000 en 40.000 dollar zou opbrengen.
De veiling op de online veilingsite Gotta Have Rock and Roll startte enkele weken geleden. Het startbod was 20.000 dollar. Volgens de informatie op de website van de veiling is er uiteindelijk 14 keer geboden, met 56.000 dollar als hoogste bod. Over de identiteit van de koper is nog niets bekend.
Lennon schreef de brief in 1971 in een reactie op de uitspraken die McCartney enkele dagen daarvoor had gedaan in het tijdschrift Melody Maker. Hij had het daarin onder meer over Lennons vrouw Yoko Ono en over het opbreken van de Beatles. De band was op dat moment al zo'n anderhalf jaar uit elkaar, maar financieel gezien waren er nog zaken af te wikkelen. Het interview kwam nadat McCartney de band had aangeklaagd, omdat hij het niet eens was met de financiële afwikkeling, aldus de New York Post.
De brief van Lennon werd enkele dagen na publicatie van het interview met McCartney bezorgd op de redactie van Melody Maker. Het veilinghuis noemt het schrijven onder meer "brutaal en ironisch" en zegt dat het een goed beeld geeft van de relatie tussen John en Paul, als oud-bandleden en ook als vroegere vrienden.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - Uitspraken van de Duitse bondskanselier Friedrich Merz hebben geleid tot nieuwe onzekerheid over de toekomst van het Europese defensieproject FCAS, bedoeld om een nieuw gevechtsvliegtuig te ontwikkelen. Merz verklaarde in de podcast Machtwechsel dat zijn land niet dezelfde wensen heeft als Frankrijk.
15 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het Lagerhuis van het Japanse parlement heeft Sanae Takaichi weer benoemd tot premier van het land. De 64-jarige Takaichi werd in oktober de eerste vrouwelijke premier van Japan. Ze ontbond het parlement in januari en boekte deze maand een historische verkiezingsoverwinning. Ze kreeg een tweederdemeerderheid achter zich in de Japanse Tweede Kamer.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA/AFP) - In een gezamenlijke verklaring veroordelen 85 VN-lidstaten, waaronder Nederland, de Israëlische plannen om de greep op de bezette Westelijke Jordaanoever verder te verstevigen.
3 uur geledenSODA SPRINGS (ANP/AFP) - Tien skiërs worden vermist nadat ze getroffen werden door een lawine in de buurt van Lake Tahoe in de Amerikaanse staat Californië. Door een zware storm valt daar veel sneeuw en geldt lawinegevaar.
5 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Een vliegtuig van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Air Europa is dinsdag geland op de internationale luchthaven Simón Bolívar nabij de Venezolaanse hoofdstad Caracas, aldus Flightradar24 en luchthavenautoriteiten. Het is de eerste commerciële vlucht uit Europa die in Venezuela aankomt sinds de Verenigde Staten op 3 januari Venezuela binnenvielen en president Nicolás Maduro en zijn vrouw ontvoerden.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
12 uur geleden