Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boze boeren mogen tot 22.00 uur protesteren bij Binnenhof

Boze boeren mogen tot 22.00 uur protesteren bij Binnenhof

DEN HAAG (ANP) - Boze boeren krijgen tot 22.00 uur donderdagavond de gelegenheid met hun tractoren te demonstreren bij het Binnenhof, maakte de politie via Twitter bekend.

Alle demonstranten die met tractoren onderweg zijn of nog gaan in de richting van Den Haag voor het boerenprotest kunnen hun landbouwvoertuig parkeren op de Bezuidenhoutseweg, Vervolgens kunnen ze lopend naar de verzamelplaats op het Malieveld gaan.

Bij een van de ingangen van het Binnenhof in Den Haag verzamelde zich donderdagavond een groep van circa twintig boeren met trekkers. Zij protesteren daar luid toeterend tegen een maatregel die landbouwminister Carola Schouten wil treffen om de stikstofuitstoot door de veehouderij terug te dringen.

Toegang afgesloten

De politie sloot de toegang tot het Binnenhof af.

Over de maatregel, die boeren verplicht ander voer met een lager eiwitgehalte te gaan gebruiken, wordt laat op de avond nog gedebatteerd en gestemd. De actiegroep Farmers Defence Force (FDF) had landbouwers opgeroepen met hun trekkers naar Den Haag te gaan om de druk op de parlementariërs op te voeren.

Ook op andere plaatsen in Nederland zijn boeren met hun tractoren uitgerukt. Zo zouden er trekkers zijn gezien bij het station in Groningen en in de buurt van vliegveld Eelde. De politie kan daar nog niet veel over zeggen. Volgens Omroep Brabant zijn ook tientallen trekkers onderweg naar Breda.

Meer uit Binnenland

Meerdere gewonden door explosie en brand in Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - Bij de brand die dinsdagavond laat uitbrak na een explosie in een wooncomplex in de Schutterijstraat in Vlissingen, zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de veiligheidsregio. Zij zijn overgedragen aan het ambulancepersoneel. Om hoeveel personen het gaat, is niet bekend. De brand is inmiddels geblust.

2 uur geleden
Vier arrestaties bij Iraanse ambassade na gooien met stenen

DEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag zijn dinsdagavond vier mensen aangehouden. Ze gooiden met stenen naar de ambassade en probeerden het hek bij het gebouw over te klimmen, bevestigt de politie berichtgeving van 112-website Regio15.

3 uur geleden
Recordaantal toeristen in december op Curaçao ondanks spanningen

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in december een recordaantal toeristen verwelkomd. Sinds augustus zijn er zorgen over de negatieve invloed van de spanning tussen de VS en Venezuela op het aantal vakantiegangers, vooral na twee bijna-ongelukken in het luchtruim in december. Het toerismebureau heeft het daarentegen over "een toenemende aantrekkingskracht".

5 uur geleden
Voorlopig geen extra nationale toeslag op pakjes uit China

DEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.

8 uur geleden
OM wil cel voor in brand steken politieauto bij Malieveldrellen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.

10 uur geleden
Geuzenpenning voor progressieve burgemeester van Boedapest

VLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.

10 uur geleden
NS heeft week nodig om achterstallig onderhoud in te halen

UTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.

12 uur geleden