Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boze boeren blokkeren wegen in Praag

Boze boeren blokkeren wegen in Praag

PRAAG (ANP/DPA) - Boeren hebben met honderden landbouwvoertuigen actie gevoerd in de Tsjechische hoofdstad Praag. Honderden demonstranten verzamelden zich bij het ministerie van Landbouw. Zij scandeerden onder meer "schande" en "stap op".

De actievoerders zijn boos op de regering van premier Petr Fiala: ze eisen meer subsidie en minder bureaucratie. Boeren hadden spandoeken meegenomen met oproepen om de "stervende" landbouwsector te redden en teksten als "stop de bureaucratische terreur". Ze hebben onder meer kritiek op Europese regelgeving.

Hoewel ook straten werden geblokkeerd, bleef grootschalige verkeerschaos uit in Praag. De autoriteiten hadden forenzen opgeroepen om met het openbaar vervoer naar hun werk te komen. Minister van Landbouw Marek Výborný zei tegen Tsjechische media dat hij liever serieuze onderhandelingen zag dan acties die het openbaar leven in de stad platleggen.

Kritiek

De Tsjechische premier Fiala haalde op berichtenplatform X uit naar de demonstranten in Praag. Hij zei dat de actie weinig te maken had met de strijd om betere omstandigheden voor boeren af te dwingen. Sommige organisatoren zijn volgens de regeringschef pro-Russische of zouden een politieke agenda hebben.

Ook op andere plaatsen in Europa zijn boeren dit jaar de straat op gegaan. Er waren acties in landen zoals in Frankrijk, Duitsland, Spanje, Italië, Polen, België en Nederland.

Meer uit Buitenland

Reuters: Amerikaanse taskforce hielp bij opsporen kartelbaas

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse taskforce die inlichtingen verzamelt rond drugskartels heeft een rol gespeeld bij de opsporing van El Mencho. Dat meldt een anonieme legerbron aan persbureau Reuters. El Mencho, de leider van het Mexicaanse Jalisco-kartel, werd zondag bij de inval gedood.

1 uur geleden
Kim Jong-un herkozen als leider Arbeiderspartij

PYONGYANG (ANP) - De regerende Arbeiderspartij van Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un zondag op het partijcongres herkozen tot secretaris-generaal van de partij. Dat meldt staatspersbureau KCNA.

1 uur geleden
BuZa aan Nederlanders in Mexico na dood drugsbaas: blijf binnen

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.

3 uur geleden
Leider van Mexicaans Jalisco-kartel gedood bij politie-inval

MEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - Een topfiguur van een drugskartel is omgekomen tijdens een inval van de Mexicaanse autoriteiten in de westelijke staat Jalisco. De Mexicaanse autoriteiten hebben dat bevestigd na berichtgeving van Mexicaanse media.

3 uur geleden
One Battle wint zes BAFTA's, I Swear verrast met acteursprijs

LONDEN (ANP) - De misdaadkomedie One Battle After Another is zondagavond de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de BAFTA's, de belangrijkste Britse filmprijzen. Het drama over een linkse revolutionair (Leonardo DiCaprio) die wordt opgejaagd door een gefrustreerde militair (Sean Penn), verzilverde zes van zijn dertien nominaties.

4 uur geleden
Activisten hangen foto van Andrew na arrestatie op in Louvre

PARIJS (ANP) - Activisten hebben in het Louvre in Parijs een foto van de Britse oud-prins Andrew opgehangen. Het gaat om een inmiddels bekende foto van afgelopen donderdag, waarop Andrew onderuitgezakt op de achterbank van zijn auto zit na een urenlang politieverhoor.

5 uur geleden
Ruim 200 gevangenen in Venezuela in hongerstaking om amnestiewet

CARACAS (ANP/AFP) - Meer dan tweehonderd politieke gevangenen in Venezuela zijn in hongerstaking gegaan om hun vrijlating te eisen. Dat zeggen familieleden van de gevangenen, enkele dagen nadat een nieuwe amnestiewet is ingegaan.

6 uur geleden