Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boze Belgische politie deelt maand geen verkeersboetes uit

Boze Belgische politie deelt maand geen verkeersboetes uit

BRUSSEL (ANP) - De Belgische politie deelt vanaf donderdag geen verkeersboetes meer uit. Ze protesteren zo tegen het uitstellen van een salarisverhoging en tegen de verhoging van de pensioenleeftijd. Alleen voor direct gevaarlijk gedrag als rijden onder invloed van alcohol geldt de 'boetevrije maand' niet. Wel staan er stiptheidsacties op stapel, en ook vliegreizigers moeten daarvoor vrezen.

Agenten zullen zelf beoordelen of ze een bekeuring moeten uitschrijven, zegt Carlo Medo van politievakbond NSPV op de Belgische Radio 1. Bij "de lichtere overtredingen" zullen zij "eerder verkeersopvoedkundig optreden". Wie fout heeft geparkeerd zal bijvoorbeeld de vraag krijgen een andere plek te zoeken.

De politievakbonden willen de inkomstenstroom uit boetes naar de staatskas stilleggen uit woede over de "woordbreuk" van de regering. Die zou zich niet aan de afspraken houden over een loonsverhoging. Ook afspraken over het later ingaan van het pensioen, van op zijn vroegst 58 naar niet eerder dan 63 jaar, zou de werkgever eenzijdig hebben aangepast. "De politieke spelletjes op de kap van de politie moeten stoppen", zegt Medo.

De boze bonden hopen "op de hulp van de publieke opinie", maar broeden "als laatste redmiddel" ook op minder publieksvriendelijke acties. Zo willen ze in de aanloop naar Kerstmis meer alcoholcontroles uitvoeren, ook tijdens de spits. Ook kondigen ze stiptheidsacties rond vliegvelden aan.

Meer uit Buitenland

Zelensky bevestigt dat de VS weer wapens leveren

KYIV(ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten gaan verder met het leveren van wapens aan Oekraïne. President Volodymyr Zelensky zei vrijdag daarover toezeggingen te hebben gekregen. "Volgens alle berichten zijn de wapenleveringen hervat", aldus de president in een videoboodschap.

7 uur geleden
Amerikaans hof oordeelt tegen deal met vermeend brein 9/11

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaans hof van beroep zet een streep door een juridische deal met Khalid Sheikh Mohammed, die gezien wordt als het brein achter de aanslagen van 11 september 2001. Volgens het hof stond de toenmalige minister van Defensie, Lloyd Austin, in zijn recht om de deal tegen te houden.

7 uur geleden
Trump op bezoek in overstromingsgebied Texas

HOUSTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is in de Amerikaanse staat Texas om de schade te bekijken na de overstromingen van een week geleden. Trump en zijn vrouw Melania gaven hulpverleners de hand om ze te bedanken. Ook ontmoetten ze nabestaanden van de minstens 120 mensen die zijn omgekomen bij de ramp van 4 juli.

8 uur geleden
Overleg over tweestatenoplossing Israël Palestina nu eind juli

NEW YORK (ANP/RTR) - Een uitgestelde conferentie van de Verenigde Naties om te werken aan een tweestatenoplossing tussen Israël en de Palestijnen staat nu gepland voor 28 en 29 juli, aldus diplomaten. De conferentie werd vorige maand afgeblazen toen Israël een militaire aanval op Iran begon.

10 uur geleden
Toeschouwer gedood bij stierenrennen in Zuid-Frankrijk

GÉNÉRAC (ANP) - In de Zuid-Franse plaats Générac is een man overleden nadat hij gewond was geraakt bij het stierenrennen. De burgemeester van het plaatsje ten zuiden van Nîmes heeft dat bekendgemaakt.

11 uur geleden
Sloveense regering wil NAVO-referenda terugdraaien

LJUBLJANA (ANP) - De Sloveense regering wil af van de voorgenomen referenda over het NAVO-lidmaatschap en het bijbehorende fors hogere defensiebudget. Het parlement moet dat laatste referendum terugdraaien, vindt premier Robert Golob volgens persbureau STA. Dan kan het andere ook van tafel.

11 uur geleden
Leger Israël zegt lessen te hebben geleerd van hulpincidenten

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt "lessen" te hebben geleerd van de incidenten bij de hulpdistributiepunten in de Gazastrook. Volgens de Verenigde Naties zijn daar sinds eind mei bijna 800 mensen omgekomen toen ze voedsel probeerden op te halen.

13 uur geleden