Boze Belgische boeren willen blokkade nog hele dag volhouden
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische boeren die sinds zondagmiddag met honderden tractors een belangrijk verkeersknooppunt bij Namen blokkeren, maken de weg voorlopig nog niet vrij. Ze willen doorgaan tot de politiek hen tegemoetkomt en willen nu in ieder geval tot na de avondspits blijven, laten ze weten.
"De duur van de actie hangt af van de politieke beslissingen en er is nog niets aangekondigd", zegt de voorman van de jonge Waalse boeren van de Fédération des Jeunes Agriculteurs (FJA). De boeren zouden aanvankelijk na de ochtendspits weer opbreken.
De blokkades bij Namen en elders in het land hinderen het verkeer in België danig. Ook in andere EU-landen voeren boeren actie, uit onvrede over onder meer klimaat- en milieuregels en het terugschroeven van subsidies.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.
45 minuten geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
3 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
8 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
10 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
11 uur geleden