Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boze aanvoerster Renard bedankt voor Frans elftal en mist WK

Boze aanvoerster Renard bedankt voor Frans elftal en mist WK

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Voetbalster Wendie Renard heeft bedankt als aanvoerster van de Franse nationale voetbalploeg en komt niet in actie op het WK voetbal dit jaar. De voetbalster van Olympique Lyon zei in een verklaring dat ze niet zal spelen "om haar mentale gezondheid te beschermen". Ook internationals Kadidiatou Diani en Marie-Antoinette Katoto hebben zich afgemeld.

De 32-jarige Renard heeft 142 wedstrijden voor Frankrijk gespeeld. "Ik houd van Frankrijk, meer dan iets anders, en ik ben niet perfect, verre van, maar ik kan het huidige systeem, dat ver afstaat van de eisen voor het hoogste niveau, niet langer ondersteunen", haalde de voetbalster uit naar de Franse bond. "Het is een verdrietige dag, maar noodzakelijk om mijn mentale gezondheid te beschermen."

"Het is met een zwaar gemoed dat ik bekendmaak dat ik terugtreed van de Franse ploeg", zei Renard. "Helaas zal ik niet op het WK spelen onder deze omstandigheden. Mijn gezicht verbergt de pijn, maar mijn hart lijdt en dat wil ik niet meer."

Aanvoerdersband

De Franse bondscoach Corinne Diacre nam Renard in 2017 de aanvoerdersband af na de uitschakeling in de kwartfinales van Euro 2017 in Nederland. De voetbalster werd opnieuw aanvoerster in 2021, maar zou nu volgens RMC Sport niet meer voor de nationale ploeg willen spelen zolang Diacre de bondscoach is. Frankrijk schakelde Nederland op Euro 2022 uit in de kwartfinales.

De bondscoach had eerder al kritiek gekregen van andere speelsters zoals Gaëtane Thiney en Sarah Bouhaddi. En speelsters Eugénie Le Sommer en Amandine Henry deden afgelopen jaar al niet mee aan het EK na een conflict met Diacre. Diani en Katoto riepen vrijdagmiddag op tot "noodzakelijke veranderingen" in de leiding van het Franse team.

WK komende zomer

Het WK vindt plaats in Australië en Nieuw-Zeeland van 20 juli tot en met 20 augustus. Frankrijk zit in een groep met Jamaica, Brazilië en Panama.

Meer uit Voetbal

Bayern-spits Kane lijkt op tijd fit voor kraker tegen Real Madrid

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.

3 uur geleden
Lijnders kondigt vertrek aanvoerder Silva aan bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.

8 uur geleden
Koploper Inter beëindigt slechte reeks en klopt AS Roma ruim

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.

17 uur geleden
Verdediger Struijk schiet Leeds United naar halve finale FA Cup

LONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.

19 uur geleden
PSV-coach Bosz vierde derde landstitel op rij in zijn eentje

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.

19 uur geleden
Directeur Stewart vindt titel PSV knap vanwege vele transfers

EINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.

19 uur geleden
NAC Breda schiet weinig op met gelijkspel tegen Sparta

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.

21 uur geleden