Boze aanvoerster Renard bedankt voor Frans elftal en mist WK
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Voetbalster Wendie Renard heeft bedankt als aanvoerster van de Franse nationale voetbalploeg en komt niet in actie op het WK voetbal dit jaar. De voetbalster van Olympique Lyon zei in een verklaring dat ze niet zal spelen "om haar mentale gezondheid te beschermen". Ook internationals Kadidiatou Diani en Marie-Antoinette Katoto hebben zich afgemeld.
De 32-jarige Renard heeft 142 wedstrijden voor Frankrijk gespeeld. "Ik houd van Frankrijk, meer dan iets anders, en ik ben niet perfect, verre van, maar ik kan het huidige systeem, dat ver afstaat van de eisen voor het hoogste niveau, niet langer ondersteunen", haalde de voetbalster uit naar de Franse bond. "Het is een verdrietige dag, maar noodzakelijk om mijn mentale gezondheid te beschermen."
"Het is met een zwaar gemoed dat ik bekendmaak dat ik terugtreed van de Franse ploeg", zei Renard. "Helaas zal ik niet op het WK spelen onder deze omstandigheden. Mijn gezicht verbergt de pijn, maar mijn hart lijdt en dat wil ik niet meer."
Aanvoerdersband
De Franse bondscoach Corinne Diacre nam Renard in 2017 de aanvoerdersband af na de uitschakeling in de kwartfinales van Euro 2017 in Nederland. De voetbalster werd opnieuw aanvoerster in 2021, maar zou nu volgens RMC Sport niet meer voor de nationale ploeg willen spelen zolang Diacre de bondscoach is. Frankrijk schakelde Nederland op Euro 2022 uit in de kwartfinales.
De bondscoach had eerder al kritiek gekregen van andere speelsters zoals Gaëtane Thiney en Sarah Bouhaddi. En speelsters Eugénie Le Sommer en Amandine Henry deden afgelopen jaar al niet mee aan het EK na een conflict met Diacre. Diani en Katoto riepen vrijdagmiddag op tot "noodzakelijke veranderingen" in de leiding van het Franse team.
WK komende zomer
Het WK vindt plaats in Australië en Nieuw-Zeeland van 20 juli tot en met 20 augustus. Frankrijk zit in een groep met Jamaica, Brazilië en Panama.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Remko Pasveer is met een zege teruggekeerd bij Heracles Almelo. De van Ajax overgekomen doelman won met zijn nieuwe ploeg van Fortuna Sittard (2-1). Heracles is niet meer de nummer laatst van de Eredivisie en heeft 1 punt meer dan NAC Breda en Telstar.
29 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de strijd om de landstitel in de Eredivisie zondag van alle spanning ontdaan. Het elftal van trainer Peter Bosz rekende in eigen stadion overtuigend af met Feyenoord (3-0) en vergrootte de voorsprong op de nummer 2 uit Rotterdam met nog dertien speelronden te gaan tot 17 punten.
43 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de topper in de Eredivisie tegen Feyenoord eenvoudig gewonnen. De Eindhovenaren lieten de nummer 2 in het Philips Stadion met 3-0 kansloos. De eindstand was na zeventien minuten al bereikt.
54 minuten geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid behoed voor puntenverlies tegen het laaggeklasseerde Rayo Vallecano. Hij benutte in de tiende minuut van de blessuretijd een strafschop (2-1). Real Madrid blijft tweede in La Liga, met een achterstand van 1 punt op FC Barcelona, dat zaterdag van Elche won (3-1).
55 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim zag Ajax ook tegen Excelsior (2-2) na rust een voorsprong verspelen. "We spelen een goede wedstrijd en maken twee prima doelpunten", zei hij. "Maar we geven het ook weer weg binnen vijf minuten."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mika Godts baalde van het gelijkspel van Ajax tegen Excelsior (2-2). De linksbuiten schoot de bezoekers met twee doelpunten op voorsprong, maar zag zijn ploeg toch weer in de fout gaan. "Dit is heel frustrerend", zei de Belg bij ESPN. "Dit is ons ook al vaker gebeurd. Er was ruim een uur niets aan de hand en toch gaat het weer fout."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax blijkt maar niet in staat om twee goede helften te spelen. De club leek op weg naar een simpele uitzege op Excelsior, maar leed toch puntenverlies in Rotterdam (2-2).
2 uur geleden