Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boze aanvoerster Renard bedankt voor Frans elftal en mist WK

Boze aanvoerster Renard bedankt voor Frans elftal en mist WK

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Voetbalster Wendie Renard heeft bedankt als aanvoerster van de Franse nationale voetbalploeg en komt niet in actie op het WK voetbal dit jaar. De voetbalster van Olympique Lyon zei in een verklaring dat ze niet zal spelen "om haar mentale gezondheid te beschermen". Ook internationals Kadidiatou Diani en Marie-Antoinette Katoto hebben zich afgemeld.

De 32-jarige Renard heeft 142 wedstrijden voor Frankrijk gespeeld. "Ik houd van Frankrijk, meer dan iets anders, en ik ben niet perfect, verre van, maar ik kan het huidige systeem, dat ver afstaat van de eisen voor het hoogste niveau, niet langer ondersteunen", haalde de voetbalster uit naar de Franse bond. "Het is een verdrietige dag, maar noodzakelijk om mijn mentale gezondheid te beschermen."

"Het is met een zwaar gemoed dat ik bekendmaak dat ik terugtreed van de Franse ploeg", zei Renard. "Helaas zal ik niet op het WK spelen onder deze omstandigheden. Mijn gezicht verbergt de pijn, maar mijn hart lijdt en dat wil ik niet meer."

Aanvoerdersband

De Franse bondscoach Corinne Diacre nam Renard in 2017 de aanvoerdersband af na de uitschakeling in de kwartfinales van Euro 2017 in Nederland. De voetbalster werd opnieuw aanvoerster in 2021, maar zou nu volgens RMC Sport niet meer voor de nationale ploeg willen spelen zolang Diacre de bondscoach is. Frankrijk schakelde Nederland op Euro 2022 uit in de kwartfinales.

De bondscoach had eerder al kritiek gekregen van andere speelsters zoals Gaëtane Thiney en Sarah Bouhaddi. En speelsters Eugénie Le Sommer en Amandine Henry deden afgelopen jaar al niet mee aan het EK na een conflict met Diacre. Diani en Katoto riepen vrijdagmiddag op tot "noodzakelijke veranderingen" in de leiding van het Franse team.

WK komende zomer

Het WK vindt plaats in Australië en Nieuw-Zeeland van 20 juli tot en met 20 augustus. Frankrijk zit in een groep met Jamaica, Brazilië en Panama.

Meer uit Voetbal

Real Madrid besluit roerige week met competitiezege op Levante

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis een 2-0-overwinning geboekt op degradatiekandidaat Levante. Na bijna een uur voetballen opende Kylian Mbappé de score met een strafschop die hij zelf had versierd. Niet veel later verdubbelde Raúl Asencio de voorsprong in het Bernabéu met een fraaie kopgoal uit een hoekschop.

9 minuten geleden
FC Twente en Ajax in evenwicht bij herstart Eredivisie Vrouwen

ENSCHEDE (ANP) - Bij de hervatting van de Eredivisie Vrouwen na de winterstop is de topper tussen FC Twente en Ajax geëindigd in een 1-1-gelijkspel. Daardoor blijft Ajax de ranglijst aanvoeren met 2 punten voorsprong op Twente, dat nog een wedstrijd tegoed heeft.

12 minuten geleden
United verslaat City in stadsderby van Manchester

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de stadsderby met Manchester City gewonnen (2-0). Bryan Mbeumo en Patrick Dorgu maakten na rust de doelpunten in een sfeervol Old Trafford.

20 minuten geleden
Geblesseerde Zirkzee ontbreekt bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Joshua Zirkzee ontbreekt in de selectie van Manchester United voor de stadsderby met Manchester City. De spits heeft volgens zijn club een blessure opgelopen. Hij staat ook nog steeds in de belangstelling van AS Roma.

3 uur geleden
PSV ontvangt sc Heerenveen in kwartfinale van de KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.

22 uur geleden
Trainer Glasner verlaat Crystal Palace aan einde van seizoen

LONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.

23 uur geleden
Pjaca keert terug in selectie FC Twente voor uitduel met Heracles

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).

1 dag geleden