Boze aanvoerder De Jong mist volwassenheid bij PSV
UTRECHT (ANP) - Luuk de Jong was niet te spreken over de manier waarop PSV zondag punten verspeelde bij FC Utrecht (2-2). De aanvoerder ergerde zich aan de manier waarop zijn elftal een voorsprong alweer snel uit handen gaf.
De Jong zette PSV in de 57e minuut op voorsprong in stadion Galgenwaard (1-2). FC Utrecht kwam via Sander van de Streek snel langszij. "We waren niet volwassen genoeg om de boel dicht te gooien en uit te spelen", zei De Jong tegen ESPN. "De eerste lange bal naar voren van hun was direct weer raak. Het heeft ook te maken met het afwegen van risico's. Daarin moeten we de goede keuzes maken en dat doen we niet altijd. Als we dat soort dingen blijven doen, wordt het heel moeilijk."
PSV zag door het puntenverlies de achterstand op koploper Feyenoord oplopen tot 6 punten. "We verspelen te veel punten. We staan niet op de plek waar we willen staan", zei De Jong, die de titelstrijd nog niet opgeeft. "Natuurlijk is de kans nog niet weg, maar we moeten wel stappen gaan maken. Ook als we in de slotfase één van onze kansen hadden benut, was ik nog steeds boos geweest op die mindere momenten van ons. Ik wil gewoon prijzen winnen, dus dan doet elk puntenverlies pijn. We moeten nu zelf doorgaan en wedstrijden winnen en hopen dat de rest punten laat liggen."
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Keeper Guillermo Ochoa van Mexico gaat op voor zijn zesde WK voetbal. De 40-jarige doelman is door bondscoach Javier Aguirre opgenomen in de selectie voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. AZ-verdediger Mateo Chávez is de enige speler in de selectie die in Nederland speelt.
10 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot heeft in een open brief afscheid genomen van Liverpool. De Nederlandse trainer, die zaterdag na twee jaar werd ontslagen, keek terug op zijn periode bij de Engelse club en bedankte de supporters, spelers, staf, clublegendes en clubleiding.
3 uur geledenMAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
13 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
14 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
16 uur geleden