Boycot om Gaza-oorlog raakt Unilever in Indonesië
LONDEN (ANP) - Unilever heeft in Indonesië last gehad van mensen die merken boycotten uit onvrede over de steun van westerse landen voor Israël. Die acties drukten in de laatste maanden van vorig jaar op de verkopen in het overwegend islamitische Zuidoost-Aziatische land, erkende topman Hein Schumacher in een toelichting op de jaarcijfers.
"We hebben acties tegen internationale merken gezien, vooral in Indonesië", antwoordde Schumacher in een gesprek met journalisten op de vraag of Unilever last had van boycots. "We hebben een daling gezien in november en december in dat land, maar we zien ook een sterke verbetering in 2024. Dus de impact wordt veel minder, we verwachten een impact van een enkelcijferig percentage." Buiten Indonesië had Unilever volgens Schumacher nauwelijks last van boycots.
Een van de bekendste merken van Unilever, ijsmerk Ben & Jerry's, riep eerder deze maand juist op tot een staakt-het-vuren in Gaza. Schumacher legde uit dat die oproep van de voorzitter van de onafhankelijke raad van het ijsmerk kwam. Bij de overname van Ben & Jerry's Unilever in 2000 is namelijk afgesproken dat er altijd een onafhankelijke raad moet blijven bestaan die het maatschappelijk geëngageerde karakter van het dochterbedrijf moet bewaken. "De voorzitter gaf haar mening vanuit die functie en daar geef ik verder geen commentaar op", zei Schumacher.
Eerder werd bekend dat andere grote westerse merken last hebben van boycots die te maken hebben met de oorlog in Gaza. De Amerikaanse fastfoodketens McDonald's en KFC meldden daar last van te hebben in het Midden-Oosten. Ook koffieketen Starbucks sprak van een "aanzienlijke impact" van de oorlog tussen Israël en Hamas op de verkopen in het Midden-Oosten.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.
6 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.
8 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.
9 uur geleden