Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boycot om Gaza-oorlog raakt Unilever in Indonesië

Boycot om Gaza-oorlog raakt Unilever in Indonesië

LONDEN (ANP) - Unilever heeft in Indonesië last gehad van mensen die merken boycotten uit onvrede over de steun van westerse landen voor Israël. Die acties drukten in de laatste maanden van vorig jaar op de verkopen in het overwegend islamitische Zuidoost-Aziatische land, erkende topman Hein Schumacher in een toelichting op de jaarcijfers.

"We hebben acties tegen internationale merken gezien, vooral in Indonesië", antwoordde Schumacher in een gesprek met journalisten op de vraag of Unilever last had van boycots. "We hebben een daling gezien in november en december in dat land, maar we zien ook een sterke verbetering in 2024. Dus de impact wordt veel minder, we verwachten een impact van een enkelcijferig percentage." Buiten Indonesië had Unilever volgens Schumacher nauwelijks last van boycots.

Een van de bekendste merken van Unilever, ijsmerk Ben & Jerry's, riep eerder deze maand juist op tot een staakt-het-vuren in Gaza. Schumacher legde uit dat die oproep van de voorzitter van de onafhankelijke raad van het ijsmerk kwam. Bij de overname van Ben & Jerry's Unilever in 2000 is namelijk afgesproken dat er altijd een onafhankelijke raad moet blijven bestaan die het maatschappelijk geëngageerde karakter van het dochterbedrijf moet bewaken. "De voorzitter gaf haar mening vanuit die functie en daar geef ik verder geen commentaar op", zei Schumacher.

Eerder werd bekend dat andere grote westerse merken last hebben van boycots die te maken hebben met de oorlog in Gaza. De Amerikaanse fastfoodketens McDonald's en KFC meldden daar last van te hebben in het Midden-Oosten. Ook koffieketen Starbucks sprak van een "aanzienlijke impact" van de oorlog tussen Israël en Hamas op de verkopen in het Midden-Oosten.

Meer uit Financieel

Duitse minister wil meer samenwerking rond zeldzame grondstoffen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.

34 minuten geleden
Egypte sluit duurzame energiedeals ter waarde van 1,8 miljard

CAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.

46 minuten geleden
Ook zondag boerenblokkades in België tegen Mercosur-deal

NAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.

2 uur geleden
China wil zich in 2026 richten op verbeteren exportcontroles

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.

3 uur geleden
Schiphol: geen geschrapte vluchten zondag, geen overnachters meer

SCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."

4 uur geleden
Elon Musk: nieuw algoritme X wordt openbaar

BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.

17 uur geleden
Spaans oliebedrijf Repsol wil meer investeren in Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.

1 dag geleden