Boycot om Gaza-oorlog raakt Unilever in Indonesië
LONDEN (ANP) - Unilever heeft in Indonesië last gehad van mensen die merken boycotten uit onvrede over de steun van westerse landen voor Israël. Die acties drukten in de laatste maanden van vorig jaar op de verkopen in het overwegend islamitische Zuidoost-Aziatische land, erkende topman Hein Schumacher in een toelichting op de jaarcijfers.
"We hebben acties tegen internationale merken gezien, vooral in Indonesië", antwoordde Schumacher in een gesprek met journalisten op de vraag of Unilever last had van boycots. "We hebben een daling gezien in november en december in dat land, maar we zien ook een sterke verbetering in 2024. Dus de impact wordt veel minder, we verwachten een impact van een enkelcijferig percentage." Buiten Indonesië had Unilever volgens Schumacher nauwelijks last van boycots.
Een van de bekendste merken van Unilever, ijsmerk Ben & Jerry's, riep eerder deze maand juist op tot een staakt-het-vuren in Gaza. Schumacher legde uit dat die oproep van de voorzitter van de onafhankelijke raad van het ijsmerk kwam. Bij de overname van Ben & Jerry's Unilever in 2000 is namelijk afgesproken dat er altijd een onafhankelijke raad moet blijven bestaan die het maatschappelijk geëngageerde karakter van het dochterbedrijf moet bewaken. "De voorzitter gaf haar mening vanuit die functie en daar geef ik verder geen commentaar op", zei Schumacher.
Eerder werd bekend dat andere grote westerse merken last hebben van boycots die te maken hebben met de oorlog in Gaza. De Amerikaanse fastfoodketens McDonald's en KFC meldden daar last van te hebben in het Midden-Oosten. Ook koffieketen Starbucks sprak van een "aanzienlijke impact" van de oorlog tussen Israël en Hamas op de verkopen in het Midden-Oosten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Die volgen op aanzienlijke koersverliezen eerder deze week, als gevolg van de onzekerheid die de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran teweegbrengt. Beleggers leken het moment aan te grijpen om weer in aandelen te stappen, waarbij ze ook werden geholpen door positieve data over de Amerikaanse economie. Eerder op de dag toonden de Europese beurzen al wat herstel van de klap die de oorlog toebracht aan de financiële markten.
4 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Europese overheden meer in de EU laten inkopen is niet genoeg om de concurrentiepositie van de industrie te versterken. Dit stelt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na het voorstel hierover van de Europese Commissie.
7 uur geledenHOLTEN (ANP) - Het bedrijf achter de vleesvervangers van Vivera en De Vegetarische Slager maakt zich zorgen dat EU-landen donderdag instemmen met een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Dit heeft topman Willem van Weede van The Vegetarian Butcher Collective woensdag tegen het ANP gezegd.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.
9 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.
9 uur geleden