
Bovenleiding kapot bij Gouda, geen treinen
WOERDEN (ANP) - Bij station Gouda Goverwelle is een bovenleiding kapot waardoor er geen treinen over het spoor kunnen. Twee treinen vanaf Utrecht richting Den Haag zijn daardoor gestrand, bevestigt zowel spoorbeheerder ProRail als NS. De vervoerder laat weten dat daar in totaal zo'n 350 mensen in zitten. Zij worden met twee evacuatietreinen teruggebracht naar een eerder station. Vanaf daar kunnen ze via een andere route verder reizen.
ProRail stuurt mensen naar de locatie voor onderzoek en reparatie bij de bovenleiding. De beheerder verwacht dat de problemen na 19.00 uur verholpen zijn.
Een ANP-verslaggever in een van de treinen hoorde de machinist omroepen dat de bovenleiding "kapotgetrokken" zou zijn. Een NS-woordvoerder voegt daaraan toe dat de oorzaak nog onduidelijk is, "het kan ook gaan om een breuk of slijtage". Voorlopig kunnen er geen treinen rijden op dit traject tussen Utrecht en Den Haag, waar de NAVO-top is. Ook treinen naar Rotterdam kunnen hier niet langs. Omreizen kan via Leiden, aldus de NS-woordvoerder, die ook opmerkt dat het rustig is in de treinen. Eerder werd opgeroepen de Randstad en voornamelijk Den Haag zoveel mogelijk te mijden en thuis te werken tijdens de top.
Op de eerste dag dat Nederland tijdens de NAVO-top wereldleiders ontvangt in Den Haag, zijn er grote spoorproblemen in de Randstad. Vroeg op de dinsdagochtend ontstond er, waarschijnlijk door opzet, in Amsterdam brand naast het spoor. Zo'n dertig kabels raakten beschadigd met een grote stroomstoring tot gevolg. Schiphol is daardoor sindsdien, en tot zeker 23.00 uur, niet bereikbaar vanuit Amsterdam en Utrecht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie is tot nu toe tevreden over de operatie rond de NAVO-top, zegt commandant Willem Woelders. "We zien dat de beveiligingen lopen, we zien honderden transporten van motorrijders met beveiligers. Dat gaat allemaal conform planning." Volgens Woelders is zeker de helft van alle delegaties dinsdag aan het einde van de middag in het land.
49 minuten geledenZUTPHEN (ANP) - Zutphen krijgt toch geen 'dienstencentrum' voor de opvang van asielzoekers. Dat plan leidde vorige maand tot veel onrust, de Gelderse gemeente spreekt van "een continue stroom aan reacties". Daarom gaat de opvang niet door.
49 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De door brand beschadigde stroomkabels langs het spoor bij Schiphol zijn vervangen. Dat meldt ProRail dinsdagavond. Volgens de spoorbeheerder zijn de sporen na de herstelwerkzaamheden rond 22.15 uur weer vrijgegeven en kan het treinverkeer weer worden opgestart.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander noemt het "terecht" dat er binnen de NAVO wordt gepleit voor "evenwicht in de financiële bijdragen van de partners binnen het bondgenootschap". Dat zei hij in zijn toespraak op paleis Huis ten Bosch tijdens het diner voor staatshoofden en regeringsleiders die deelnemen aan de NAVO-top.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het diner met de NAVO-leiders op Paleis Huis ten Bosch gaat helpen hun top in Den Haag te doen slagen, denkt NAVO-chef Mark Rutte. Hij verwacht "vruchtbare gesprekken", ook al is het etentje op uitnodiging van koning Willem-Alexander en koningin Máxima niet als werkdiner bedoeld.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n 35 regeringsleiders, staatshoofden en ministers zijn aangekomen op Paleis Huis ten Bosch voor het diner met koning Willem-Alexander en koningin Máxima. De Amerikaanse president Donald Trump kwam als laatste aan.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Pegida mag woensdag niet demonstreren in Utrecht. De gemeente heeft de demonstratie verboden, omdat er door de NAVO-top onvoldoende politie beschikbaar is om die veilig te begeleiden. Ook in Arnhem, Enschede en Emmen werden acties van Pegida al verboden om die reden.
3 uur geleden