Bovenleiding kapot bij Gouda, geen treinen
WOERDEN (ANP) - Bij station Gouda Goverwelle is een bovenleiding kapot waardoor er geen treinen over het spoor kunnen. Twee treinen vanaf Utrecht richting Den Haag zijn daardoor gestrand, bevestigt zowel spoorbeheerder ProRail als NS. De vervoerder laat weten dat daar in totaal zo'n 350 mensen in zitten. Zij worden met twee evacuatietreinen teruggebracht naar een eerder station. Vanaf daar kunnen ze via een andere route verder reizen.
ProRail stuurt mensen naar de locatie voor onderzoek en reparatie bij de bovenleiding. De beheerder verwacht dat de problemen na 19.00 uur verholpen zijn.
Een ANP-verslaggever in een van de treinen hoorde de machinist omroepen dat de bovenleiding "kapotgetrokken" zou zijn. Een NS-woordvoerder voegt daaraan toe dat de oorzaak nog onduidelijk is, "het kan ook gaan om een breuk of slijtage". Voorlopig kunnen er geen treinen rijden op dit traject tussen Utrecht en Den Haag, waar de NAVO-top is. Ook treinen naar Rotterdam kunnen hier niet langs. Omreizen kan via Leiden, aldus de NS-woordvoerder, die ook opmerkt dat het rustig is in de treinen. Eerder werd opgeroepen de Randstad en voornamelijk Den Haag zoveel mogelijk te mijden en thuis te werken tijdens de top.
Op de eerste dag dat Nederland tijdens de NAVO-top wereldleiders ontvangt in Den Haag, zijn er grote spoorproblemen in de Randstad. Vroeg op de dinsdagochtend ontstond er, waarschijnlijk door opzet, in Amsterdam brand naast het spoor. Zo'n dertig kabels raakten beschadigd met een grote stroomstoring tot gevolg. Schiphol is daardoor sindsdien, en tot zeker 23.00 uur, niet bereikbaar vanuit Amsterdam en Utrecht.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft woensdag een 32-jarige man uit Rotterdam aangehouden voor het mishandelen van een buschauffeur. Dat meldt de politie. De man zou op 7 maart en 10 april dezelfde buschauffeur tijdens zijn dienst hebben mishandeld.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De 31-jarige Oekraïner Roman D., verdacht van het neersteken van mensen rond de Dam in maart vorig jaar, zei eind vorig jaar tegen gevangenispersoneel over zijn daden dat hij vindt "dat de belastingbetaler uit Europa moet boeten" voor het financieren van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
11 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Nog steeds raken er kuikens, eenden en andere pluimveedieren gewond voordat ze worden geslacht, constateert de NVWA. De waakhond ziet wel dat het percentage dieren dat gewond raakt afneemt.
41 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft woensdag een tweede verdachte aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man in een rolstoel in Utrecht. Het gaat om een 55-jarige man, meldt de politie. Dinsdag werd kort na het incident al een 37-jarige verdachte aangehouden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie registreerde vorig jaar een "zorgwekkend hoog" aantal gevallen van antisemitisme, zegt Eddo Verdoner, Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB). Het gaat om 867 gevallen in 2025, vrijwel gelijk aan de 880 meldingen in het jaar ervoor.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar waren er opnieuw meer meldingen van discriminatie. De toename van het aantal meldingen bij twee organisaties kwam door een bericht dat PVV-leider Geert Wilders plaatste op X, staat in een onderzoek dat minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) woensdag in ontvangst neemt.
3 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het valt nog niet uit te sluiten dat patiëntgegevens zijn ingezien tijdens de cyberaanval bij softwareleverancier ChipSoft. Dat zeggen twee ziekenhuizen tegen het ANP na berichtgeving van de NOS.
3 uur geleden