Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BOVAG: recordaantal tweedehands auto's verkocht in juli

BOVAG: recordaantal tweedehands auto's verkocht in juli

BUNNIK (ANP) - Nederlandse autobedrijven hebben in juli een recordaantal tweedehandsauto's verkocht. Doordat 126.172 gebruikte personenauto's in een maand van eigenaar wisselden, sneuvelde het maandrecord dat in juni nog werd gevestigd, meldt autobrancheorganisatie BOVAG.

Ten opzichte van de maand juli vorig jaar, zijn er dit jaar 17,1 procent meer tweedehands wagens verkocht. De toename ten opzichte van de vorige maand bedraagt 4,4 procent.

Volgens BOVAG zijn veel mensen vanwege de coronamaatregelen op zoek naar individueel vervoer. In marktonderzoek in opdracht van de brancheorganisatie werd in mei gesteld dat 175.000 personen die met het openbaar vervoer reizen, een auto wilden aanschaffen.

Wel zijn er dit jaar tot nu toe iets minder tweedehands auto's verkocht dan op het zelfde tijdstip vorig jaar. Dit jaar zijn op dit moment 754.011 wagens verkocht, exact 27 minder dan in de eerste zeven maanden van het vorige jaar.

Het aantal elektrische tweedehandsauto's dat in juli werd verkocht (1333) verdrievoudigde bijna ten opzichte van juli 2019. In juni was er sprake van een toename van 160 procent ten opzichte van de zelfde maand in het vorige jaar. Voor elektrische occasions die sinds begin juni zijn aangeschaft geldt een subsidiebedrag van 2000 euro.

Meer uit Financieel

ANWB neemt energieleverancier NextEnergy over

DEN HAAG (ANP) - De ANWB neemt energieleverancier NextEnergy over. Naar eigen zeggen wil de ANWB een grote speler op de Nederlandse energiemarkt worden en de overname van het Utrechtse bedrijf "brengt die ambitie dichterbij". ANWB Energie heeft momenteel 200.000 klanten, NextEnergy zo'n 90.000. Beide bedrijven leveren dynamische contracten.

21 minuten geleden
Tesla wint op Wall Street na onthulling vliegende sportwagen

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de onthulling van de vliegende auto van de elektrische autofabrikant. Tesla-topman Elon Musk presenteerde zijn nieuwe sportwagen, de Roadster, tijdens een lanceringsevenement op een testlocatie van zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX in Texas. Het aandeel Tesla werd kort na opening ruim 1 procent hoger gezet.

1 uur geleden
Transavia zoekt jaarlijks 200 miljoen euro aan besparingen

HOOFDDORP (ANP) - Transavia wil jaarlijks 200 miljoen euro besparen met het grootschalig bezuinigingsprogramma dat vorige week bekend werd. Dat heeft de voorzitter van vakbond NVLT deze week tegen het ANP gezegd en is bevestigd door de luchtvaartmaatschappij zelf. De vakbond onderhandelt momenteel met Transavia over de invulling van de bezuinigingen.

3 uur geleden
Steeds meer huishoudens merken hoge energieprijzen, zegt ACM

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer huishoudens gaan de gestegen energieprijzen merken in hun portemonnee. Dat concludeert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op basis van de Energiemonitor. Ook huishoudens van wie het vaste contract is afgelopen merken de hoge energieprijzen, naast de ongeveer 3,7 miljoen huishoudens met een variabel of dynamisch contract.

4 uur geleden
Cloudsector eist uitleg over voor VS in beslag genomen server

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cloud- en internetsector wil uitleg van de politie over de server die dinsdag in beslag werd genomen bij een datacenter in Amsterdam-Oost. Die inname gebeurde op verzoek van de Amerikaanse autoriteiten. De Dutch Cloud Community (DCC) heeft hier grote zorgen over.

4 uur geleden
Frankrijk en Duitsland akkoord over plannen auto-industrie

BERLIJN/PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk en Duitsland zijn definitief akkoord over gezamenlijke voorstellen om de Europese auto-industrie te verbeteren. De regels voor het terugdringen van de CO2-uitstoot worden versoepeld en productie binnen Europa wordt meer ondersteund. Aan de deal, die donderdag al in mediaberichtgeving werd aangekondigd, is maanden gewerkt.

4 uur geleden
Vakbonden: volgende stakingsdag streekvervoer na weekend bekend

UTRECHT (ANP) - Het is nog niet bekend op welke dag buschauffeurs en machinisten volgende week het werk neerleggen. Vakbonden FNV en CNV maken de volgende stakingsdag pas begin volgende week bekend. Woensdag legden werknemers in het streekvervoer voor het eerst het werk neer nadat onderhandelingen over een nieuwe cao waren vastgelopen. De vakbonden hebben aangekondigd een dag per week te staken tot kerst.

4 uur geleden