BOVAG: Nederlander kiest steeds vaker voor elektrische auto
AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten kiezen bij de aanschaf van een nieuwe auto steeds vaker voor een elektrisch model, melden BOVAG en RAI Vereniging op basis van een eigen analyse. Volgens de brancheverenigingen is het aandeel particulier op het totaal aantal registraties van elektrische auto's flink gegroeid, tot iets meer dan een op de vijf. Dat komt volgens de sector doordat er steeds meer betaalbare elektrische personenauto's te koop zijn en doordat consumenten subsidie krijgen voor hun aankoop.
De gemiddelde prijs van een elektrische auto is de afgelopen jaren gedaald. Vorig jaar kostte die 51.000 euro, tegen 79.000 euro in 2016. Daar komt bij dat in juli 2020 een particuliere aankoopsubsidie werd geïntroduceerd die het prijsverschil verkleint tussen een elektrisch model en een die rijdt op bijvoorbeeld benzine.
Daarvoor is elk jaar 71 miljoen euro beschikbaar. Op 10 maart was er al voor zo'n 43 miljoen euro subsidie aangevraagd uit de pot, staat op de website van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). In totaal, zakelijk en particulier, werden in de eerste twee maanden van dit jaar 6741 nieuwe elektrische auto’s geregistreerd. Dat is bijna een verdriedubbeling ten opzichte van dezelfde periode in 2021.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - De schepen die vastzitten in de Perzische Golf door de oorlog tussen de VS/Israël en Iran hebben voorlopig nog voldoende voedsel en drinkwater aan boord. "Voor nu zien we geen redenen tot zorg", zegt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR). De vereniging houdt de situatie "nauwlettend in de gaten en blijft in contact met de schepen in de regio".
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten dinsdag aan het einde van de ochtendhandel dieprode cijfers zien. De Amsterdamse AEX-index dook daarbij weer ruim onder de 1000 puntengrens. Beleggers maken zich zorgen dat de sterk stijgende energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten de inflatie weer kan aanwakkeren en de economische groei zal schaden.
56 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in februari gemiddeld 1,9 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel daarmee hoger uit dan in januari. In de eerste maand van het jaar viel de inflatie nog terug tot 1,7 procent, van 2 procent in december.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de hack van Odido zijn toch geen inloggegevens en wachtwoorden gestolen. Maandag kwam de politie met een webpagina waarop Odido-klanten kunnen controleren of hun gegevens in handen van criminelen zijn gevallen. Op die pagina stond dat het mogelijk ook om wachtwoorden ging. Die informatie heeft de politie nu van de pagina verwijderd.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Ook in Duitsland komen de eerste vluchten aan vanuit de Verenigde Arabische Emiraten. Een woordvoerster van de luchthaven van Frankfurt meldt aan persbureau dpa dat een vliegtuig van Emirates Airlines onderweg is van Dubai naar de Duitse stad.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het is nog te vroeg om een goede inschatting te geven van de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de economie van de regio en de gehele wereld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het conflict heeft volgens het fonds al wel geleid tot verstoringen bij de handel en economische activiteit. Ook zijn de energieprijzen hard gestegen en is er onrust op de financiële markten
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kijkt bij het vaststellen van de rente in het eurogebied niet uitsluitend naar de energieprijzen. Dat zei de Franse centralebankpresident en ECB-bestuurder François Villeroy de Galhau dinsdag tijdens een persbijeenkomst in Parijs.
2 uur geleden