Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouwsector: woningbouw vergeten in stikstofplannen provincies

Bouwsector: woningbouw vergeten in stikstofplannen provincies

ZOETERMEER (ANP) - De meeste provincies lijken bij het opstellen van hun stikstofaanpak de woningbouw te zijn vergeten. Dat stelt Bouwend Nederland na een analyse van de plannen. De brancheorganisatie vindt veel van deze plannen "niet concreet, urgentie ontbreekt, en een koppeling met de bouwopgave is er evenmin goed in vastgelegd".

Om voldoende woningen te kunnen bouwen, moet wel stikstofruimte worden gecreëerd, stelt voorzitter van Bouwend Nederland Arno Visser. "Uiteraard moet er stikstofruimte komen voor natuur en boeren, maar als provincies de bouwopgave vergeten, dan laten ze woningzoekenden in de kou staan, kunnen ze de klimaatmaatregelen niet uitvoeren en staan Nederlanders vaker in de file."

Bouwend Nederland heeft per provincie gekeken in hoeverre stikstofruimte wordt vrijgespeeld voor de bouw. In Friesland bijvoorbeeld, constateert de brancheorganisatie dat er met name is gedacht aan de landbouw en PAS-melders. Hetzelfde geldt voor Overijssel, al zegt Bouwend Nederland begrip te hebben voor het feit "dat hier landbouw en natuur de meest prominente sectoren zijn in het plan".

Weinig concreet

Daarnaast vindt Bouwend Nederland dat veel van de plannen nog weinig concreet zijn, zoals die van Limburg, Noord-Brabant en Utrecht. Gelderland springt er in positieve zin uit. Volgens de lobbyclub ontplooit de provincie namelijk "veel initiatieven om uitstoot te reduceren". Ook moedigt Gelderland de samenwerking aan tussen sectoren, "bijvoorbeeld als het gaat om circulair of emissieloos bouwen", aldus Bouwend Nederland.

Visser wil dat de brancheorganisatie betrokken wordt bij de verdere uitwerking van de provinciale plannen. Ook andere sectoren die stikstofruimte nodig hebben moeten volgens hem meepraten. "De woningbouw, de energietransitie en de mobiliteit verdienen ambitieuze doelstellingen met oog voor de praktijk. Urgente opgaven als woningbouw en verduurzaming kunnen dan samengaan met natuurherstel en stikstofreductie", aldus Visser.

Meer uit Financieel

Cao-overleg rijksambtenaren hervat na periode van stakingen

UTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.

1 uur geleden
Forse winsten Wall Street na nieuws heropening Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.

11 uur geleden
IMF-hoofd: moeilijke weg naar economische stabiliteit Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.

12 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt twee Duitse slachterijen

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.

12 uur geleden
Boeing: oorlog heeft nog geen impact op vliegtuigleveringen

ARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.

14 uur geleden
Oliebedrijven kelderen op beurzen, luchtvaartsector hard omhoog

AMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciële scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.

15 uur geleden
Nederlands Euclyd wil 100 miljoen ophalen voor productie AI-chips

EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.

17 uur geleden