Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouwsector wil af van extra eisen die nieuwbouw duurder maken

Bouwsector wil af van extra eisen die nieuwbouw duurder maken

ZOETERMEER (ANP) - Om nieuwbouw betaalbaar te houden moeten opdrachtgevers van bouwers ophouden met het stellen van extra eisen bovenop de wettelijk vastgelegde richtlijnen. Die oproep doet brancheverenging Bouwend Nederland in een reactie op een rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB). Daarin voorspelde het onderzoeksbureau een flinke terugval van het aantal nieuwbouwwoningen in 2023 en 2024.

"Om de betaalbaarheid niet nog verder onder druk te zetten roept Bouwend Nederland opdrachtgevers ook op geen bovenwettelijke eisen te stellen. Zo stellen de provincies bijvoorbeeld allerlei aanvullende voorwaarden", verklaart een woordvoerder van de brancheorganisatie. Als voorbeeld noemt hij extra eisen op het vlak van duurzaamheid die niet in het Bouwbesluit zijn opgenomen, zoals gebouwen die niet alleen energie-neutraal zijn maar ook energie leveren.

Het EIB verwacht een terugval in de nieuwbouw van woningen en andere gebouwen doordat een daling van de huizenprijzen gepaard gaat met hogere kosten voor bouwmaterialen, personeel en leningen. Daardoor wordt het steeds moeilijker om aan nieuwe bouwprojecten te verdienen. Ook speelt de stikstoftegenvaller mee van afgelopen november. Toen maakte de Raad van State een einde aan een vrijstelling waarmee bouwprojecten automatisch toestemming kregen om tijdelijk stikstof uit te stoten. Voor veel projecten zijn daarom nieuwe stikstofberekeningen nodig en de uitkomsten daarvan zullen voor sommige bouwplannen ook het einde betekenen.

Bouwend Nederland zegt daarnaast veel last te hebben van het gebrek aan capaciteit bij gemeenten om vergunningaanvragen te behandelen. Ook noemt de belangenvereniging veel plannen van provincies om tot de gehoopte 900.000 nieuwe woningen in 2030 te komen nog te vaag en onzeker.

Meer uit Binnenland

Bestuurder auto aanrijding Nunspeet is vrouw, ze is lichtgewond

NUNSPEET (ANP) - De bestuurder van de auto die inreed op een groep mensen in Nunspeet is een 56-jarige vrouw uit de Gelderse plaats, meldt de politie. Zij is lichtgewond geraakt.

5 uur geleden
Politie gaat niet uit van opzet bij ongeluk Nunspeet, 9 gewonden

NUNSPEET (ANP) - Bij het ongeluk in Nunspeet waarbij een auto inreed op een groep mensen, lijkt vooralsnog geen opzet in het spel te zijn, meldt de politie. "Maar daar doen we nog onderzoek naar", aldus de politie op X.

6 uur geleden
Ruim 10 miljoen euro opgehaald na vierde dag 3FM Serious Request 

DEN BOSCH (ANP) - Na de vierde actiedag van 3FM Serious Request staat de teller op 10.135.897 euro. Dat is maandagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Nog nooit eerder werd op de vierde dag zoveel geld opgehaald.

7 uur geleden
Auto reed in op groep mensen in Nunspeet, zeker vijf gewonden

NUNSPEET (ANP) - Het ernstige ongeluk in Nunspeet waarbij meerdere mensen gewond zijn geraakt, is veroorzaakt door een auto die op een groep mensen inreed. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

7 uur geleden
Meerdere gewonden bij ernstig ongeluk in Nunspeet

NUNSPEET (ANP) - Meerdere mensen zijn gewond geraakt bij een ernstig ongeval op de Elburgerweg in Nunspeet, meldt de politie.

7 uur geleden
Politie neemt 150 kilo illegaal vuurwerk in beslag bij controle

GOIRLE (ANP) - Bij een controle afgelopen zaterdag in het Brabantse Goirle is ongeveer 150 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. Dat meldt de politie maandag. Agenten controleerden vooral het verkeer dat vanuit België de grens overstak na daar vuurwerk te hebben aangeschaft.

9 uur geleden
Omroep MAX stopt met Carrie op Vrijdag vanwege bezuinigingen

HILVERSUM (ANP) - Omroep MAX stopt met de talkshow Carrie op Vrijdag van presentatrice Carrie ten Napel. Dat gebeurt als gevolg van de bezuinigingen bij de publieke omroep, meldt Omroep MAX maandag. De laatste uitzending is komende zomer.

10 uur geleden