Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouwsector waarschuwt voor onveilige wegen door geldgebrek

Bouwsector waarschuwt voor onveilige wegen door geldgebrek

DEN HAAG (ANP) - Bouwend Nederland waarschuwt dat de kans op ongelukken, wegafsluitingen en verkeersinfarcten snel groeit door een gebrek aan onderhoud aan de infrastructuur door het Rijk en gemeenten. Die zouden uit geldgebrek te weinig doen om wegen, fietspaden en viaducten op orde te houden. Dat zegt voorzitter Maxime Verhagen van de belangenorganisatie van de bouwsector in een interview in het AD.

De situatie wordt met de dag ernstiger, zegt Verhagen. "Gemeenten bezuinigen al jaren op het onderhoud van de infrastructuur vanwege geldgebrek.’’ Door de coronacrisis raken nog meer gemeenten in geldnood. "In een recente enquête gaf 41 procent van de gemeenten aan te gaan bezuinigen op het onderhoud.’’

Dat leidt tot gevaarlijke situaties, vreest de voorzitter. Hij wijst erop dat er nu jaarlijks al honderden tot duizenden slachtoffers vallen als gevolg van slechte fietspaden. Verder uitstel zal tot meer slachtoffers leiden. En dat kan de gemeenten duur te staan komen. Slachtoffers kunnen hun schade bij de gemeente verhalen als de oorzaak slecht onderhoud is, waarschuwt Verhagen.

Verhagen: "We zijn hier geen België en dat wil ik graag zo houden. Maar het is een tikkende tijdbom. De verslechtering gaat geleidelijk. Veel viaducten en tunnels lopen tegen het einde van hun levensduur."

Hij pleit voor extra geld voor onderhoud. "We willen dat het rijk de gemeenten 1 miljard per jaar extra geeft voor onderhoud."

Meer uit Binnenland

Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

2 uur geleden
Kabinet onderzoekt of Amerikaanse rapper Ye geweigerd kan worden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.

4 uur geleden
Vanaf 1 juli geen nieuwe stroomaansluitingen in deel Utrecht

DEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.

5 uur geleden
COA krijgt asielhotel Epe niet leeg en moet dwangsommen betalen

EPE (ANP) - Het lukt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers niet om mensen die het heeft ondergebracht in een hotel in Epe over andere locaties te verspreiden en moet vanaf woensdag aan de gemeente dwangsommen gaan betalen. Het COA zegt dat tot het laatste moment is gewerkt om de noodlocatie in het Fletcher Hotel te sluiten, maar dat het "helaas niet gelukt" is om de mensen elders in het land op te vangen.

5 uur geleden
Roemenië toont kunstschatten voor het eerst na roof in Nederland

BOEKAREST (ANP) - In Roemenië zijn de kunstschatten die vorig jaar waren gestolen in Nederland getoond aan de pers. Het ging dinsdagavond nog om een besloten presentatie. De historische objecten worden de komende anderhalve week aan het publiek getoond in het Nationaal Historisch Museum.

6 uur geleden
Twaalf blusvoertuigen uitgerukt voor grote natuurbrand in Otterlo

OTTERLO (ANP) - In het Gelderse Otterlo heeft op dinsdag een grote natuurbrand gewoed, meldt de gemeente. Die brand was op de heide bij de Planken Wambuisweg tussen Ede en Otterlo. Een woordvoerder van de veiligheidsregio zegt rond 17.00 uur dat de brand uit is.

8 uur geleden
Ophokplicht pluimvee opgeheven, behalve in Gelderse Vallei

DEN HAAG (ANP) - Pluimvee van hobbyhouders en commerciële bedrijven mag weer naar buiten, behalve in de Gelderse Vallei. Dat heeft staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) bekendgemaakt. In de Gelderse Vallei zijn veel pluimveebedrijven gevestigd. Het risico op verspreiding van vogelgriep is daar hoger dan in de rest van Nederland. Daarom blijft daar de ophok- en afschermplicht wel gelden.

9 uur geleden