Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Bouwsector koploper groei ondanks problemen'

'Bouwsector koploper groei ondanks problemen'

AMSTERDAM (ANP) - Ondanks de problemen met stikstof en PFAS is de bouwsector dit jaar van alle sectoren in Nederland de sterkste groeier. Dat berekenden economen van ING. Volgens de sectorspecialisten stijgt de bouwproductie dit jaar met 5 procent. Ook voor volgend jaar voorspellen ze een (lichte) toename. "De orderboeken zitten nog steeds goed vol met in doorsnee voor bijna tien maanden aan werk.

Sinds april dit jaar is de groei van de bouwproductie wel op een lager niveau gekomen. Dat komt volgens de specialisten van de bank door de zwakkere economische groei, personeelsgebrek en de stikstofuitspraak van de Raad van State, waardoor verschillende bouwprojecten werden vertraagd of afgeblazen. Ook nieuwe richtlijnen met betrekking tot door PFAS verontreinigde grond hebben een negatieve marktimpact. Desondanks lijkt de bouw in 2019 af te stevenen op de hoogste jaarproductie van deze eeuw.

Ook volgend jaar zal de bouwproductie stijgen, verwachten de ING-economen. Ze wijzen in dat verband op de aanhoudende sterke binnenlandse vraag, innovatieve bouwoplossingen en nieuwe soepelere en compenserende overheidsmaatregelen die daarvoor zullen zorgen.

De infrasector zal volgend jaar wel kampen met krimp. In die branche worden de gevolgen van de strengere stikstofregels volgens ING het meest gevoeld. Dat is nu al merkbaar is de orderboeken, aldus de economen.

Meer uit Financieel

CPB en DNB: importheffingen remmen Nederlandse economie

DEN HAAG (ANP) - De importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump op 2 april heeft aangekondigd, remmen naar verwachting de economische groei van Nederland. Dat meldt het Centraal Planbureau (CPB) op basis van een studie naar de effecten van de handelstarieven. De Nederlandsche Bank (DNB) bracht gelijktijdig een eigen onderzoek naar buiten met min of meer dezelfde conclusies.

3 uur geleden
Moeder Facebook voert resultaten verder op ondanks handelsoorlog

MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms heeft zijn omzet en winst in het eerste kwartaal opnieuw flink opgevoerd. Dit lijkt een signaal dat de advertentietak van het socialemediaconcern vooralsnog goed standhoudt ondanks de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump.

4 uur geleden
Wall Street put hoop uit bericht over toenadering VS en China

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street trokken zich woensdag op aan een bericht dat de Verenigde Staten proactief contact hebben gezocht met China om te onderhandelen over tariefkwesties. Dat zorgde voor hoop op onderhandelingen en daarmee ook op een de-escalatie van de handelsstrijd tussen de twee grootmachten. Daarmee werden eerdere zorgen van beleggers over de Amerikaanse economie deels weggenomen.

4 uur geleden
Amerikaanse regering wil dat handelshof tarievenzaak seponeert

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heeft het handelshof in New York gevraagd een rechtszaak van kleine bedrijven tegen alle heffingen van Donald Trump af te wijzen. De regering stelt dat het US Court of International Trade niet de bevoegdheid heeft om de noodtoestand die de president heeft afgekondigd voor het rechtvaardigen van de heffingen, te beoordelen.

5 uur geleden
Britten onderzoeken omkoping rond Microsoft-datacenter Nederland

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse autoriteiten zijn een onderzoek gestart naar mogelijke omkoping rond de bouw van een datacenter in Nederland voor technologiegigant Microsoft. De overheidsinstantie voor ernstige fraude, het Serious Fraud Office (SFO), heeft vijf panden doorzocht en drie arrestaties verricht.

6 uur geleden
Belgische vakbonden schorten spoorstakingen op

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische spoorvakbonden schorten hun stakingsplannen op en gaan onderhandelen met de federale overheid. Sinds begin dit jaar legden ze 23 keer het werk neer uit protest tegen onder meer de pensioenplannen van de regering-De Wever. Die acties zorgden ook voor overlast voor Nederlandse reizigers, bijvoorbeeld doordat tussen Nederland en Belgiƫ minder internationale treinen reden.

7 uur geleden
Airbus houdt vast aan prognoses, impact handelsstrijd onduidelijk

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Airbus houdt voorlopig vast aan zijn prognoses voor het hele jaar, ondanks onzekerheid over Amerikaanse importheffingen die wereldwijd toeleveringsketens verstoren. Dat betekent dat de Europese vliegtuigbouwer nog steeds verwacht ongeveer 820 toestellen af te leveren, tegen 766 in heel vorig jaar.

8 uur geleden