Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouwpensioenfonds verhoogt pensioenen met 14,5 procent

Bouwpensioenfonds verhoogt pensioenen met 14,5 procent

AMSTERDAM (ANP) - De pensioenen van oud-bouwvakkers, -metselaars en -timmerlieden gaan op 1 januari met ruim 14 procent omhoog. Dat heeft pensioenfonds voor de bouwnijverheid bpfBOUW bekendgemaakt. Voor de verhoging heeft het fonds een afweging gemaakt tussen de financiƫle draagkracht van het fonds en de hoge inflatie.

Bestuursvoorzitter Eline Lundgren van bpfBOUW is erg blij de grootste verhoging ooit van de pensioenen van haar fonds aan te kunnen kondigen. "De prijzen zijn het afgelopen jaar enorm gestegen en dat leidt soms tot vervelende situaties", verklaart Lundgren de beweegreden van het fonds. Ook voor mensen die nu nog sparen voor hun pensioen is de verhoging goed nieuws, benadrukt ze. "Ook hun opgebouwde afspraken worden verhoogd."

De verhoging met 14,52 procent is mogelijk omdat de dekkingsgraad van bpfBOUW het afgelopen jaar flink steeg. Door de hogere rente hoeven pensioenfondsen minder geld in kas te hebben om aan toekomstige aanspraken te voldoen.

Dit jaar gingen de pensioenen bij bpfBOUW met haast 2,6 procent omhoog.

Meer uit Financieel

Economie eurozone groeit harder dan verwacht

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de eurozone is in de laatste drie maanden van vorig jaar 0,3 procent gegroeid in vergelijking met het voorgaande kwartaal, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van een eerste raming. Daarmee presteerden de eurolanden beter dan economen hadden verwacht.

40 minuten geleden
Reuters: DeepSeek mag van China AI-chips Nvidia kopen

BEIJING (ANP) - China heeft AI-startup DeepSeek toestemming gegeven om hoogwaardige kunstmatige-intelligentiechips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Eerder hield Beijing de import van deze H200-chips nog tegen.

1 uur geleden
Duitse economie iets harder gegroeid dan gedacht

WIESBADEN (ANP) - De Duitse economie is in het vierde kwartaal iets harder gegroeid dan eerder werd gedacht. De grootste economie van Europa trok daarmee iets aan, na twee jaar van krimp.

1 uur geleden
Hoogste rechter Panama vernietigt havencontracten CK Hutchison

PANAMA-STAD (ANP/RTR) - De hoogste rechtbank van Panama heeft belangrijke havencontracten voor dochterbedrijven van CK Hutchison nietig verklaard. Daarmee wordt het onduidelijk of het Hongkongse conglomeraat eigenaar kan blijven van haventerminals aan beide uiteinden van het Panamakanaal.

2 uur geleden
Lampenbedrijf Signify zakt op Damrak na cijfers en banenreductie

AMSTERDAM (ANP) - Signify behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs na teleurstellende resultaten. Het verlichtingsbedrijf vreest dat de lastige marktomstandigheden ook in 2026 aanhouden. Het bedrijf voert daarom opnieuw kostenbesparingen door, waarbij 900 banen worden geraakt. Hiermee hoopt het bedrijf 180 miljoen euro aan kosten te besparen. Het aandeel kelderde 11,5 procent en was daarmee de grootste daler in de MidKap.

2 uur geleden
ACM onderzoekt Roblox om zorgen over veiligheid van kinderen

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een onderzoek geopend naar Roblox vanwege de risico's die minderjarige gebruikers in de Europese Unie mogelijk lopen op het gameplatform. De waakhond wil nagaan of Roblox genoeg doet om kinderen te beschermen, onder andere tegen seksueel getinte spellen en kwaadwillenden.

2 uur geleden
Nederlandse economie groeit 0,5 procent in vierde kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het vierde kwartaal met 0,5 procent gegroeid ten opzichte van een kwartaal eerder. In alle kwartalen van 2025 is daarmee sprake geweest van groei, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vrijdag op basis van een eerste berekening.

2 uur geleden