Bouwpensioenfonds verhoogt pensioenen komend jaar met 14,5 procent
AMSTERDAM (ANP) - De pensioenen van oud-bouwvakkers, -metselaars en -timmerlieden gaan op 1 januari met ruim 14 procent omhoog. Dat heeft pensioenfonds voor de bouwnijverheid bpfBOUW bekendgemaakt. Voor de verhoging heeft het fonds een afweging gemaakt tussen de financiële draagkracht van het fonds en de hoge inflatie.
Bestuursvoorzitter Eline Lundgren van bpfBOUW is erg blij de grootste verhoging ooit van de pensioenen van haar fonds aan te kunnen kondigen. "De prijzen zijn het afgelopen jaar enorm gestegen en dat leidt soms tot vervelende situaties", verklaart Lundgren de beweegreden van het fonds. Ook voor mensen die nu nog sparen voor hun pensioen is de verhoging goed nieuws, benadrukt ze. "Ook hun opgebouwde afspraken worden verhoogd."
De verhoging met 14,52 procent is mogelijk omdat de dekkingsgraad van bpfBOUW het afgelopen jaar flink steeg. Door de hogere rente hoeven pensioenfondsen minder geld in kas te hebben om aan toekomstige aanspraken te voldoen.
Dit jaar gingen de pensioenen bij bpfBOUW met haast 2,6 procent omhoog.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De bouwsector in de Europese Unie zal de komende jaren weer groeien, verwacht ING. De bank denkt dat de productie dit jaar met 1,5 procent toeneemt en in 2027 met 2 procent. Voor Nederland voorziet ING kleinere stijgingen.
2 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil nog deze week debuteren op het Damrak. De in Praag gevestigde wapenproducent hoopt volgens bronnen van persbureau Bloomberg donderdag de laatste formaliteiten af te ronden, waarna vrijdag de handel moet beginnen. Dat zou uitzonderlijk snel zijn voor een beursgang van het formaat van CSG.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag flink lager gesloten. Beleggers reageerden geschrokken op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 februari een extra importheffing van 10 procent op te leggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland. Ook wil Trump de heffing op 1 juni verhogen naar 25 procent als een deal over Groenland uitblijft.
52 minuten geledenDAVOS (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent noemt eventuele tegenheffingen van Europese landen "heel onverstandig". De Duitse vicekanselier Lars Klingbeil pleitte voor tegenmaatregelen als reactie op de aangekondigde 10 procent-heffing van Donald Trump om Groenland.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland voert weer subsidies in voor de aankoop van elektrische auto's. Het moet de verkoop van de voertuigen aanjagen, na een flinke daling na de afschaffing ervan in 2023. Tot 2029 trekt Berlijn er 3 miljard euro voor uit, goed voor aankoopondersteuning bij 800.000 auto's.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft WOZ-bezwaarbureau Eerlijke WOZ zijn website laten aanpassen. De toezichthouder kreeg meldingen van consumenten over onduidelijke informatie.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) eist een geldboete van 525.000 euro van twee dochterbedrijven van bouwconcern VolkerWessels. De twee bedrijven zouden de toenmalige infrastructuurminister op Sint Maarten hebben omgekocht in de periode 2009 tot 2014, in ruil voor de gunning van de opdracht voor de bouw van een brug op het Caribische eiland.
3 uur geleden