Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouwmarktketen Hornbach boekt recordomzet in eerste kwartaal

Bouwmarktketen Hornbach boekt recordomzet in eerste kwartaal

HOUTEN (ANP) - De Duitse bouwmarktketen Hornbach Group heeft de omzet in het eerste kwartaal verder zien groeien en overtrof de recordomzet van hetzelfde kwartaal een jaar geleden. De bijdrage van Hornbach Nederland was volgens het concern substantieel groter dan een jaar geleden. Nederland had toen nog te maken met strengere coronamaatregelen dan in de andere landen uit de groep. Ook werd het marktaandeel in Nederland vergroot.

De totale omzet van het Duitse concern kwam in het eerste kwartaal, dat liep tot eind mei, uit op ruim 1,8 miljard euro. Dat is 8,1 procent meer dan in dezelfde periode een jaar geleden. Concrete cijfers voor Nederland, waar het bedrijf inmiddels zeventien projectbouwmarkten en één vestiging van Hornbach Vloeren heeft, werden niet bekendgemaakt.

De Duitse thuismarkt is goed voor ongeveer de helft van de omzet van de bouwmarkten. De acht overige Europese landen, waaronder Nederland, vertegenwoordigen de andere helft. Het aandeel van de webshop daalde in het eerste kwartaal met dik 30 procent door de afgenomen vraag naar Click & Collect. De onlineverkopen bleven wel op een veel hoger niveau dan in de jaren voor de coronapandemie.

Winstdaling

Vergeleken met het recordkwartaal van vorig jaar daalde de aangepaste winst met ruim 12 procent. Deze winstdaling was vooral het gevolg van de inflatiedruk en hogere kosten voor transport en logistiek. Daarnaast lagen de bedrijfskosten van de vestigingen hoger en keerden de marketinguitgaven die tijdens de pandemie een stuk lager waren, weer terug naar normale niveaus. Ook dat had invloed op de winst.

Gezien de huidige macro-economische uitdagingen en onzekerheden verwacht het concern dat het resultaat van de groep over het hele boekjaar lager uitvalt dan het afgelopen boekjaar.

Meer uit Financieel

AkzoNobel bij stijgers in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel is maandag hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verfproducent verkoopt zijn activiteiten op het gebied van decoratieve verf in Zuidoost-Azië en Australië aan het Japanse Nippon Paint. Met die transactie is een bedrag van ongeveer 1,4 miljard dollar gemoeid. AkzoNobel won 1,8 procent.

41 minuten geleden
Meer bedrijven wachten op aansluiting op net voor stroomgebruik

DEN HAAG (ANP) - Meer bedrijven in Nederland wachten op een aansluiting voor stroomgebruik op het volle net. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland stonden eind juni in totaal bijna 15.500 aanvragen op de wachtlijst bij een regionale netbeheerder. Dat waren er eind 2025 nog 15.154.

51 minuten geleden
Braziliaanse beurs opent hoger na verkiezingsvoorsprong Bolsonaro

SÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de beurs in São Paulo reageerden maandag enthousiast op het nieuws dat Flávio Bolsonaro de eerste ronde van de Braziliaanse verkiezingen had gewonnen. Bolsonaro wordt als marktvriendelijker gezien dan opponent en zittend president Luiz Inácio Lula da Silva. Bolsonaro deed het beter dan de peilingen hadden verwacht en is nu de favoriet voor de tweede ronde later deze maand.

1 uur geleden
Onderzoeksbureau: winkelstraten rustiger door recordhete zomer

AMSTERDAM (ANP) - Winkelstraten in Nederland zijn in het afgelopen kwartaal opnieuw rustiger geworden, meldt onderzoeksbureau RMC. De organisatie wijt dit aan de recordhete zomer.

2 uur geleden
Wall Street opent gemengd na winsten op vrijdag

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag gemengd geopend, na de winsten van vrijdag door een zwak cijfer over de banengroei in de Verenigde Staten. Door het tegenvallende banenrapport wordt de kans op een nieuwe renteverhoging door de Amerikaanse centrale bank later deze maand minder waarschijnlijk geacht.

3 uur geleden
Topman Saudi Aramco noemt olievoorraden 'angstaanjagend klein'

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde olievoorraden waarmee schokken in het aanbod opgevangen kunnen worden, zijn "angstaanjagend klein" geworden. Dat zegt de topman van het Saudische staatsoliebedrijf Saudi Aramco, Ami Nasser. Daardoor dreigen de markten verder onder druk te komen als de Straat van Hormuz niet opengaat.

3 uur geleden
Transavia gaat fors bezuinigen vanwege 'onvoldoende' winst

SCHIPHOL (ANP) - Transavia komt met een grootschalig bezuinigingsprogramma in een poging de winst op te krikken. Dat bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door De Telegraaf.

4 uur geleden