Bouwmarktketen Hornbach boekt recordomzet in eerste kwartaal
HOUTEN (ANP) - De Duitse bouwmarktketen Hornbach Group heeft de omzet in het eerste kwartaal verder zien groeien en overtrof de recordomzet van hetzelfde kwartaal een jaar geleden. De bijdrage van Hornbach Nederland was volgens het concern substantieel groter dan een jaar geleden. Nederland had toen nog te maken met strengere coronamaatregelen dan in de andere landen uit de groep. Ook werd het marktaandeel in Nederland vergroot.
De totale omzet van het Duitse concern kwam in het eerste kwartaal, dat liep tot eind mei, uit op ruim 1,8 miljard euro. Dat is 8,1 procent meer dan in dezelfde periode een jaar geleden. Concrete cijfers voor Nederland, waar het bedrijf inmiddels zeventien projectbouwmarkten en één vestiging van Hornbach Vloeren heeft, werden niet bekendgemaakt.
De Duitse thuismarkt is goed voor ongeveer de helft van de omzet van de bouwmarkten. De acht overige Europese landen, waaronder Nederland, vertegenwoordigen de andere helft. Het aandeel van de webshop daalde in het eerste kwartaal met dik 30 procent door de afgenomen vraag naar Click & Collect. De onlineverkopen bleven wel op een veel hoger niveau dan in de jaren voor de coronapandemie.
Winstdaling
Vergeleken met het recordkwartaal van vorig jaar daalde de aangepaste winst met ruim 12 procent. Deze winstdaling was vooral het gevolg van de inflatiedruk en hogere kosten voor transport en logistiek. Daarnaast lagen de bedrijfskosten van de vestigingen hoger en keerden de marketinguitgaven die tijdens de pandemie een stuk lager waren, weer terug naar normale niveaus. Ook dat had invloed op de winst.
Gezien de huidige macro-economische uitdagingen en onzekerheden verwacht het concern dat het resultaat van de groep over het hele boekjaar lager uitvalt dan het afgelopen boekjaar.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.
30 minuten geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer mensen gaan dit jaar de Huishoudbeurs bezoeken, verwacht de organisatie op basis van de ticketverkoop. De 79e editie in de RAI in Amsterdam gaat zaterdag van start en duurt een week.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een presidentieel decreet ondertekend waarmee een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent op buitenlandse goederen wordt ingevoerd. Daarmee handelt hij snel, in een poging zijn handelsagenda overeind te houden, nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof veel van de heffingen die hij vorig jaar invoerde onwettig verklaarde.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump. Trump kondigde vervolgens een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent aan die maximaal 150 dagen gaat gelden.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt het besluit van het Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van zijn importheffingen "zeer teleurstellend". Dat zei Trump bij een persconferentie in het Witte Huis. Volgens hem is dat besluit "verschrikkelijk" en "niet-vaderlandslievend".
16 uur geleden