Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouwman wil zich verzekeren van blauwe bergtrui in Giro

Bouwman wil zich verzekeren van blauwe bergtrui in Giro

MARANO LAGUNARE (ANP) - Wielrenner Koen Bouwman gaat in de negentiende etappe van de Ronde van Italië proberen om zich te verzekeren van de eindzege in het bergklassement. De 28-jarige renner van Jumbo-Visma heeft de blauwe trui stevig om zijn schouders zitten en kan in de heuveletappe van Marano Lagunare naar Santuario Di Castelmonte de eerste plaats veiligstellen. Hij kondigde voor de start aan mee te willen zitten in een ontsnapping.

"Het belangrijkste voor vandaag is om zoveel mogelijk punten te verzamelen, om de blauwe trui veilig te stellen", zei Bouwman. Hij voert het klassement aan met 218 punten, de Italiaan Giulio Ciccone staat op de tweede plaats met 103 punten. In de etappe van vrijdag zijn drie beklimmingen: eerst van de derde en de eerste categorie en daarna de slotklim naar Santuario Di Castelmonte van de tweede categorie. De wielrenners rijden ook een stukje door Slovenië.

"Ik heb de trui nog niet binnen, er zijn nog veel punten te verdienen", zei Bouwman donderdag na de achttiende etappe. "Ik ga er alles aan doen om vrijdag in de ontsnapping mee te zitten." Zaterdag staat nog een zware bergrit op het programma. De Giro eindigt zondag met een tijdrit in Verona.

Meer uit Sport

Verstappen rijdt ook in tweede vrije training Monaco derde tijd

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.

22 minuten geleden
Tennisser Zverev verslaat Menšík en staat in finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.

50 minuten geleden
Van der Poel rijdt Ronde van Zwitserland in aanloop naar Tour

BRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.

1 uur geleden
Verstappen rijdt derde tijd in eerste vrije training in Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.

4 uur geleden
Serena Williams (44) speelt na rentree in Queen's ook in Berlijn

BERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.

6 uur geleden
Formule 1 nog zeker tien jaar in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.

14 uur geleden
Volleybalsters verslaan Turkije in drie sets in Nations League

BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.

19 uur geleden