Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouwman pakt in 19e etappe tweede ritzege in Giro d'Italia

Bouwman pakt in 19e etappe tweede ritzege in Giro d'Italia

SANTUARIO DI CASTELMONTE (ANP) - Koen Bouwman heeft in de negentiende etappe van de Giro d'Italia zijn tweede etappezege geboekt. De 28-jarige wielrenner van Jumbo-Visma was na de slotklim in Santuario di Castelmonte in de sprint de snelste van een groep van vijf vluchters.

Bouwman won eerder de zevende etappe in deze Ronde van Italië. Ook verzekerde hij zich als eerste Nederlander van de eindzege in het bergklassement van de Ronde van Italië, mits hij de Giro uitrijdt.

Richard Carapaz behoudt de roze leiderstrui. De Ecuadoraan van Ineos Grenadiers pareerde een aanval van de Spanjaard Mikel Landa en kwam voor zijn concurrenten Jai Hindley uit Australië en Landa bijna 4 minuten na Bouwman als achtste over de streep. Hindley staat tweede op 3 seconden. Landa volgt op 1 minuut en 5 seconden.

Vier beklimmingen

De etappe van Marano Lagunare naar Santuario di Castelmonte kende vier beklimmingen waarvan de Kolovrat van de eerste categorie was en de slotklim van ruim 7 kilometer een categorie van tweede klim. Een groep van twaalf renners, met daarbij Bouwman in zijn blauwe trui van het bergklassement, kreeg al snel toestemming van de klassementsploegen om een ruime voorsprong te nemen. Zo liep de marge uit naar meer dan 9 minuten.

Op de Kolovrat kwam Bouwman als eerste van de vier overgebleven koplopers boven. Met 276 punten is hij niet meer te achterhalen in het bergklassement. In de afdaling kwam de Italiaan Andrea Vendrame vooraan terug, waardoor vijf renners aan de slotklim begonnen. In de slotkilometers plaatsten verschillende renners een demarrage, maar Bouwman liet niemand wegrijden.

Bouwman begon de sprint en kwam als eerste door de scherpe laatste bocht, waarbij hij de Zwitser Mauro Schmid, die aan de binnenkant zat, voorbleef. Medevluchters Attila Valter uit Hongarije en Vendrame konden die bocht niet goed houden en stuurden rechtdoor. Schmid moest achter Bouwman even inhouden en kon hem mede daardoor niet meer inhalen voor de streep en eindigde als tweede achter de renner van Jumbo-Visma. Die bezorgde zijn ploeg opnieuw ritsucces, nadat ploeggenoten in de afgelopen twee dagen net naast de etappezege hadden gegrepen.

Meer uit Sport

Bondscoach Ritsma kiest op ploegenachtervolging voor Van de Bunt

MILAAN (ANP) - Schaatser Stijn van de Bunt doet zondag op de Olympische Spelen mee aan de ploegenachtervolging. Bondscoach Rintje Ritsma geeft hem in de kwartfinale de voorkeur boven Jorrit Bergsma, die vrijdag een bronzen medaille behaalde op de 10.000 meter. Chris Huizinga en Marcel Bosker zijn de andere twee Oranje-rijders, meldt sportkoepel NOC*NSF.

1 uur geleden
'Negatieve gedachten' velden Malinin in olympische vrije kür

MILAAN (ANP/RTR) - Kunstschaatser Ilia Malinin werd 'lamgeslagen' door de zenuwen voor aanvang van de vrije kür bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De Amerikaanse tweevoudig wereldkampioen, die de afgelopen twee jaar alles won in het kunstrijden, gaf toe dat hij bezweek onder de grote druk. "Toen ik mijn startpositie innam, kwamen alle traumatische momenten uit mijn leven ineens weer boven. Er kwamen zoveel negatieve gedachten op me af en ik kon er gewoon niet mee omgaan", zei de 21-jarige Malinin.

4 uur geleden
Zelensky beloont skeletonner voor standvastigheid tegen IOC

KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).

10 uur geleden
Topfavoriet Malinin faalt in dramatische finale kunstrijden

MILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.

13 uur geleden
Griekspoor buigt in Rotterdam voor oud-winnaar Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.

15 uur geleden
Technisch directeur Waché: Red Bull ligt achter bij anderen

SAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."

16 uur geleden
NBA-basketballer Paul sluit carrière na 21 jaar af

TORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.

16 uur geleden