Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouwman pakt in 19e etappe tweede ritzege in Giro d'Italia

Bouwman pakt in 19e etappe tweede ritzege in Giro d'Italia

SANTUARIO DI CASTELMONTE (ANP) - Koen Bouwman heeft in de negentiende etappe van de Giro d'Italia zijn tweede etappezege geboekt. De 28-jarige wielrenner van Jumbo-Visma was na de slotklim in Santuario di Castelmonte in de sprint de snelste van een groep van vijf vluchters.

Bouwman won eerder de zevende etappe in deze Ronde van Italië. Ook verzekerde hij zich als eerste Nederlander van de eindzege in het bergklassement van de Ronde van Italië, mits hij de Giro uitrijdt.

Richard Carapaz behoudt de roze leiderstrui. De Ecuadoraan van Ineos Grenadiers pareerde een aanval van de Spanjaard Mikel Landa en kwam voor zijn concurrenten Jai Hindley uit Australië en Landa bijna 4 minuten na Bouwman als achtste over de streep. Hindley staat tweede op 3 seconden. Landa volgt op 1 minuut en 5 seconden.

Vier beklimmingen

De etappe van Marano Lagunare naar Santuario di Castelmonte kende vier beklimmingen waarvan de Kolovrat van de eerste categorie was en de slotklim van ruim 7 kilometer een categorie van tweede klim. Een groep van twaalf renners, met daarbij Bouwman in zijn blauwe trui van het bergklassement, kreeg al snel toestemming van de klassementsploegen om een ruime voorsprong te nemen. Zo liep de marge uit naar meer dan 9 minuten.

Op de Kolovrat kwam Bouwman als eerste van de vier overgebleven koplopers boven. Met 276 punten is hij niet meer te achterhalen in het bergklassement. In de afdaling kwam de Italiaan Andrea Vendrame vooraan terug, waardoor vijf renners aan de slotklim begonnen. In de slotkilometers plaatsten verschillende renners een demarrage, maar Bouwman liet niemand wegrijden.

Bouwman begon de sprint en kwam als eerste door de scherpe laatste bocht, waarbij hij de Zwitser Mauro Schmid, die aan de binnenkant zat, voorbleef. Medevluchters Attila Valter uit Hongarije en Vendrame konden die bocht niet goed houden en stuurden rechtdoor. Schmid moest achter Bouwman even inhouden en kon hem mede daardoor niet meer inhalen voor de streep en eindigde als tweede achter de renner van Jumbo-Visma. Die bezorgde zijn ploeg opnieuw ritsucces, nadat ploeggenoten in de afgelopen twee dagen net naast de etappezege hadden gegrepen.

Meer uit Sport

Van Sliedregt stopt als bondscoach Nederlandse basketbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.

34 minuten geleden
Onderzoek: 1 op de 3 sporters ervaart grensoverschrijdend gedrag

ARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.

1 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

3 uur geleden
Toptennissers klagen in open brief over prijzengeld Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.

3 uur geleden
Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

4 uur geleden
Tennisser Griekspoor stijgt 2 plekken op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.

5 uur geleden
Basketballers Detroit en Cleveland door in play-offs NBA

DETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.

5 uur geleden