Bouwman pakt in 19e etappe tweede ritzege in Giro d'Italia
SANTUARIO DI CASTELMONTE (ANP) - Koen Bouwman heeft in de negentiende etappe van de Giro d'Italia zijn tweede etappezege geboekt. De 28-jarige wielrenner van Jumbo-Visma was na de slotklim in Santuario di Castelmonte in de sprint de snelste van een groep van vijf vluchters.
Bouwman won eerder de zevende etappe in deze Ronde van Italië. Ook verzekerde hij zich als eerste Nederlander van de eindzege in het bergklassement van de Ronde van Italië, mits hij de Giro uitrijdt.
Richard Carapaz behoudt de roze leiderstrui. De Ecuadoraan van Ineos Grenadiers pareerde een aanval van de Spanjaard Mikel Landa en kwam voor zijn concurrenten Jai Hindley uit Australië en Landa bijna 4 minuten na Bouwman als achtste over de streep. Hindley staat tweede op 3 seconden. Landa volgt op 1 minuut en 5 seconden.
Vier beklimmingen
De etappe van Marano Lagunare naar Santuario di Castelmonte kende vier beklimmingen waarvan de Kolovrat van de eerste categorie was en de slotklim van ruim 7 kilometer een categorie van tweede klim. Een groep van twaalf renners, met daarbij Bouwman in zijn blauwe trui van het bergklassement, kreeg al snel toestemming van de klassementsploegen om een ruime voorsprong te nemen. Zo liep de marge uit naar meer dan 9 minuten.
Op de Kolovrat kwam Bouwman als eerste van de vier overgebleven koplopers boven. Met 276 punten is hij niet meer te achterhalen in het bergklassement. In de afdaling kwam de Italiaan Andrea Vendrame vooraan terug, waardoor vijf renners aan de slotklim begonnen. In de slotkilometers plaatsten verschillende renners een demarrage, maar Bouwman liet niemand wegrijden.
Bouwman begon de sprint en kwam als eerste door de scherpe laatste bocht, waarbij hij de Zwitser Mauro Schmid, die aan de binnenkant zat, voorbleef. Medevluchters Attila Valter uit Hongarije en Vendrame konden die bocht niet goed houden en stuurden rechtdoor. Schmid moest achter Bouwman even inhouden en kon hem mede daardoor niet meer inhalen voor de streep en eindigde als tweede achter de renner van Jumbo-Visma. Die bezorgde zijn ploeg opnieuw ritsucces, nadat ploeggenoten in de afgelopen twee dagen net naast de etappezege hadden gegrepen.
Meer uit Sport
MADRID (ANP/RTR) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na zeven jaar afscheid genomen van zijn coach Juan Carlos Ferrero. Dat meldde de nummer 1 van de wereldranglijst woensdag op Instagram. De 22-jarige Spanjaard won onder meer zes grandslamtoernooien tijdens de samenwerking met zijn landgenoot.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
18 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
1 dag geleden