Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouwman kan eerste etappezege in grote ronde nauwelijks geloven

Bouwman kan eerste etappezege in grote ronde nauwelijks geloven

POTENZA (ANP) - Koen Bouwman kon het vlak na zijn zege in de zevende etappe in de Giro d'Italia nog niet geloven. "Ik kan het niet in woorden beschrijven", zei de 28-jarige renner van Jumbo-Visma. Het is zijn eerste overwinning van een etappe in een grote wielerronde en zijn tweede profzege na een rit in het Critérium du Dauphiné in 2017.

"Net als mijn overwinning in het Critérium du Dauphiné kan ik het niet geloven", zei hij. "Het was een heel zware dag met twee van ons bij de laatste vier. Tom verrichtte echt geweldig werk", prees hij zijn ploeggenoot Tom Dumoulin.

Bouwman moest eerst zelf terugknokken nadat hij de kopgroep op de laatste lange beklimming moest laten gaan. "Ik had een slecht moment, maar ik kon mijn eigen tempo rijden en terugkeren. De laatste 10 kilometer wist ik dat ik zo'n kans niet vaak zou krijgen. Ik ben best explosief en heb eerst alles gecounterd totdat Tom terugkwam."

Sleutel

Dat Dumoulin in de slotkilometers terug kon komen noemde Bouwman de sleutel van het succes. "De laatste 3 kilometer rijdt hij op kop. Ik ben bij wijze van spreken een simpel knechtje en een Giro-winnaar rijdt voor mij op kop. Ik kan niet beschrijven hoe mooi dat is en dat ik het dan afmaak voor hem, voor mezelf en de ploeg is echt supermooi."

Bouwman had tijdens de etappe met sprintjes voor de bergpunten al laten zien dat hij snel was. Daarmee veroverde hij ook de bergtrui. "De aankomst was steiler dan ik had gedacht, maar ik begon mijn sprint met zo veel vermogen. Ik wist dat ik er dichtbij was en toen ik omkeek had ik een grote voorsprong."

Verdedigen bergtrui

De renner van Jumbo-Visma kon nog niet zeggen of het verdedigen van de bergtrui nu een doel wordt voor de rest van de Giro. "Het doel van de ploeg is nog altijd een goed klassement rijden met Sam Oomen en Tobias Foss", zei Bouwman. "Na de rit naar Blockhaus gaan we wel zien of we nog vaker in de vlucht kunnen. Misschien gaan we de trui wel proberen te verdedigen, maar deze pakken ze nooit meer af."

In de achtste etappe blijft de bergtrui in ieder geval om de schouders van Bouwman. De rit met start en finish in Napels heeft slecht een beklimming van de vierde categorie. Zondag volgt de etappe naar Blockhaus, een aankomst op een berg van de eerste categorie.

Meer uit Sport

Van 't Wout voelde 'soort paniek' bij concurrent Dandjinou

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.

6 uur geleden
Xandra Velzeboer had zich gouden race al vaak voorgesteld

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."

6 uur geleden
Van 't Wout bezorgt shorttrackers tweede goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.

7 uur geleden
Tennisser Griekspoor in kwartfinale tegen Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.

7 uur geleden
Shorttrackster Xandra Velzeboer wint op Spelen goud op 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.

7 uur geleden
Van 't Wout bereikt bij Spelen halve finale 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.

8 uur geleden
Velzeboer met wereldrecord naar finale 500 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.

8 uur geleden