Bouwman kan eerste etappezege in grote ronde nauwelijks geloven
POTENZA (ANP) - Koen Bouwman kon het vlak na zijn zege in de zevende etappe in de Giro d'Italia nog niet geloven. "Ik kan het niet in woorden beschrijven", zei de 28-jarige renner van Jumbo-Visma. Het is zijn eerste overwinning van een etappe in een grote wielerronde en zijn tweede profzege na een rit in het Critérium du Dauphiné in 2017.
"Net als mijn overwinning in het Critérium du Dauphiné kan ik het niet geloven", zei hij. "Het was een heel zware dag met twee van ons bij de laatste vier. Tom verrichtte echt geweldig werk", prees hij zijn ploeggenoot Tom Dumoulin.
Bouwman moest eerst zelf terugknokken nadat hij de kopgroep op de laatste lange beklimming moest laten gaan. "Ik had een slecht moment, maar ik kon mijn eigen tempo rijden en terugkeren. De laatste 10 kilometer wist ik dat ik zo'n kans niet vaak zou krijgen. Ik ben best explosief en heb eerst alles gecounterd totdat Tom terugkwam."
Sleutel
Dat Dumoulin in de slotkilometers terug kon komen noemde Bouwman de sleutel van het succes. "De laatste 3 kilometer rijdt hij op kop. Ik ben bij wijze van spreken een simpel knechtje en een Giro-winnaar rijdt voor mij op kop. Ik kan niet beschrijven hoe mooi dat is en dat ik het dan afmaak voor hem, voor mezelf en de ploeg is echt supermooi."
Bouwman had tijdens de etappe met sprintjes voor de bergpunten al laten zien dat hij snel was. Daarmee veroverde hij ook de bergtrui. "De aankomst was steiler dan ik had gedacht, maar ik begon mijn sprint met zo veel vermogen. Ik wist dat ik er dichtbij was en toen ik omkeek had ik een grote voorsprong."
Verdedigen bergtrui
De renner van Jumbo-Visma kon nog niet zeggen of het verdedigen van de bergtrui nu een doel wordt voor de rest van de Giro. "Het doel van de ploeg is nog altijd een goed klassement rijden met Sam Oomen en Tobias Foss", zei Bouwman. "Na de rit naar Blockhaus gaan we wel zien of we nog vaker in de vlucht kunnen. Misschien gaan we de trui wel proberen te verdedigen, maar deze pakken ze nooit meer af."
In de achtste etappe blijft de bergtrui in ieder geval om de schouders van Bouwman. De rit met start en finish in Napels heeft slecht een beklimming van de vierde categorie. Zondag volgt de etappe naar Blockhaus, een aankomst op een berg van de eerste categorie.
Meer uit Sport
HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
11 uur geledenHOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
18 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
2 dagen geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
2 dagen geleden