Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouwman gaat knokken voor de bergtrui in Giro

Bouwman gaat knokken voor de bergtrui in Giro

COGNE (ANP) - Koen Bouwman benutte zondag de beklimming naar Pila-Les Fleurs om de bergtrui in de Ronde van Italië te heroveren op de Italiaan Diego Rosa. De Nederlander van Jumbo-Visma wacht na de rustdag van maandag een zware week met tal van cols in Noord-Italië. "Ik zal er voor moeten vechten om de trui te behouden", keek Bouwman, in de eerste Giroweek al ritwinnaar, bij Eurosport vooruit.

"Natuurlijk ben ik blij dat ik de trui weer terug heb. Ik wilde eigenlijk op de tweede klim ook voor de punten gaan, maar de rug ging steeds meer zeer doen. Daarna heb ik het maar rustig aan gedaan. Er wacht nog een zware week." Bouwman had niet alleen het heroveren van de bergtrui in zijn achterhoofd toen hij vroeg in de vijftiende etappe meeging in een ontsnapping. Met een groep van een kleine dertig renners, onder wie de latere winnaar Giulio Ciccone uit Italië, bereikte hij de eerste col waar hij de punten kon pakken. Maar de Giro is nog lang, besefte Bouwman die niet forceerde. "In de bus zeiden we vanochtend al: eigenlijk begint de Giro pas de komende week."

Meer uit Sport

Nederland stijgt in medailleklassement Spelen naar vijfde plaats

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.

33 minuten geleden
Zilver Melle van 't Wout op 500 meter, brons voor broer Jens

MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.

55 minuten geleden
Shorttracksters grijpen na val naast medaille op aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.

1 uur geleden
Van 't Wout bereikt op Olympische Spelen ook finale op 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout kan woensdag zijn derde olympische medaille bij de Spelen van Milaan winnen. De 24-jarige Nederlander plaatste zich in de Milano Ice Skating Arena voor de finale van de 500 meter. Eerder won Van 't Wout, die de snelste was in de tweede halve finale, goud op de 1000 en 1500 meter.

1 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout op Spelen naar halve finale 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.

2 uur geleden
Kerstholt passeert Schulting ook voor finale van aflossing

MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting ontbreekt woensdagavond in de finale van de olympische aflossing in het Nederlandse shorttrackteam. Bondscoach Niels Kerstholt geeft, net als zaterdag tijdens de halve eindstrijd, de voorkeur aan Zoë Florence Deltrap als vierde rijdster. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer en Selma Poutsma maken het Oranjeteam compleet.

2 uur geleden
Zelensky: toelaten Russische vlag Paralympics smerig en onjuist

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky noemt het besluit dat enkele Russische en Belarussische sporters onder eigen vlag mogen meedoen aan de Paralympische Winterspelen van Milaan-Cortina "smerig" en "onjuist". Dat heeft hij gezegd in een interview met de Britse journalist Piers Morgan dat op X is geplaatst.

3 uur geleden