Bouwman gaat knokken voor de bergtrui in Giro
COGNE (ANP) - Koen Bouwman benutte zondag de beklimming naar Pila-Les Fleurs om de bergtrui in de Ronde van Italië te heroveren op de Italiaan Diego Rosa. De Nederlander van Jumbo-Visma wacht na de rustdag van maandag een zware week met tal van cols in Noord-Italië. "Ik zal er voor moeten vechten om de trui te behouden", keek Bouwman, in de eerste Giroweek al ritwinnaar, bij Eurosport vooruit.
"Natuurlijk ben ik blij dat ik de trui weer terug heb. Ik wilde eigenlijk op de tweede klim ook voor de punten gaan, maar de rug ging steeds meer zeer doen. Daarna heb ik het maar rustig aan gedaan. Er wacht nog een zware week." Bouwman had niet alleen het heroveren van de bergtrui in zijn achterhoofd toen hij vroeg in de vijftiende etappe meeging in een ontsnapping. Met een groep van een kleine dertig renners, onder wie de latere winnaar Giulio Ciccone uit Italië, bereikte hij de eerste col waar hij de punten kon pakken. Maar de Giro is nog lang, besefte Bouwman die niet forceerde. "In de bus zeiden we vanochtend al: eigenlijk begint de Giro pas de komende week."
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
13 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.
14 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.
15 uur geleden